Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

10 bin yılda yapacağı işlemi 200 sn’de yapıyor! Google, kuantum üstünlüğüne haiz bilgisayar geliştirdi

  • Teknoloji
  • 24 Ekim 2019
  • 10 bin yılda yapacağı işlemi 200 sn’de yapıyor! Google, kuantum üstünlüğüne haiz bilgisayar geliştirdi için yorumlar kapalı
  • 610 KEZ OKUNDU
10 bin yılda yapacağı işlemi 200 sn’de yapıyor! Google, kuantum üstünlüğüne haiz bilgisayar geliştirdi

Google’ın bir yetkilisi, dünyanın en süratli süper bilgisayarının çözmesi için 10 bin yıl sürecek bir işlemi bir tek 200 sn’de gerçekleştiren ve kuantum üstünlüğüne haiz bilgisayar yaptıklarını deklare etti.

Teknoloji devi Google’dan bir yetkili, mevcut en süratli süper bilgisayarların 10 bin yılda yapacağı işlemleri 200 sn’de bitiren ve kuantum üstünlüğüne haiz bilgisayar yaptıklarını deklare etti.Bilimsel Nature dergisinde, Google’ın kendi bünyesinde geliştirdiği kuantum çip kullanılarak meydana getirilen testlerin neticeleri yayımlandı. Google’ın bir yetkilisi, dünyanın en süratli süper bilgisayarının çözmesi için 10 bin yıl sürecek bir işlemi bir tek 200 sn’de gerçekleştiren makine tasarladıklarını öne sürdü.

“BU TEKNOLOJİYİ NASIL ÇALIŞTIRACAĞIMIZA BAKIYORUZ”

Google Mühendislik Direktörü Hartmut Neven, söz mevzusu başarının kendini bu işe adamış kişilerin uzun seneler devam eden araştırmaların sonucunda geldiğini vurgulayarak, “Bu yeni bir yolculuğun başlangıcı. Bu teknolojiyi iyi mi çalıştıracağımıza bakıyoruz.” ifadelerini kullandı.

IBM’DEN GOOGLE’IN AÇIKLAMASINA YANIT

Teknoloji alanındaki rakip şirketlerden IBM ise Google’ın bilgisayar işlemlerindeki zorlukları fazla abarttığını ve ilgili işlemlerin kafi yükleme kapasitesi bulunan düzgüsel bilgisayarlarla 2,5 günde çözülebileceğini savundu.

Kaynak: AA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans