Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

10 Kasım Atatürk’ü anma mesajları yeni 2022! Duygusal, anlamlı 10 Kasım mesajları ve sözleri burada…

  • Güzel Sözler
  • 09 Kasım 2022
  • 10 Kasım Atatürk’ü anma mesajları yeni 2022! Duygusal, anlamlı 10 Kasım mesajları ve sözleri burada… için yorumlar kapalı
  • 3.488 KEZ OKUNDU
10 Kasım Atatürk’ü anma mesajları yeni 2022! Duygusal, anlamlı 10 Kasım mesajları ve sözleri burada…

Sayfa İçeriği

10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü anma mesajları yeni 2022! Romantik, anlamlı 10 Kasım mesajları ve sözleri burada…

10 Kasım 2022’de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılışının 84. yıldönümünde Türk halkı tarafınca anılacak. En anlamlı 10 Kasım mesajlarını kısa ve resimli olarak sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Birbirinden güzel ve anlamlı 10 kasım mesajlarını sizler için derledik. İşte 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü anma mesajları….

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 84. ölüm yıldönümü bütün yurt genelinde anılacak. Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünden bu yana yüzlerce şiirler, kitaplar ve güzel laflar yazıldı. İşte, en anlamlı 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü anma mesajları…

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJLARI 2022

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk! Seni seven ve anlayan bir gençlik devamlı var olacaktır.

Yüce lider Mustafa Kemal Atatürk, devamlı yüreğimiz de yaşayacaksın.

Mustafa Kemal Atatürk, şahsiyet ve yeteneğin dev benzer biçimde bir simgesi idi, o, yirminci yüzyılın en muhteşem vakasını yaratan adamdı.

Mustafa Kemal Atatürk, tarihte teşkilatçı bir dahi, bir milletin harikalar yaratan yöneticisi ve memleketinin kurtarıcısı olarak kalacaktır.

Göklerde bir fer oluştu 10 Kasım sabahı vakti , güneş doğmuyor nedense, hava karanlık ve sokaklar tenha … Cumhuriyet ağlıyor!

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti; demokratik, laik ve toplumsal bir hukuk devleti olma hususi durumunu hiç bir vakit yitirmeyecektir.

Mustafa Kemal; bir ulus, tüm vasıtalarından yoksun edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini kanıtlama eden erkektir.

Büyük Mustafa Kemal Atatürk! Tarih seni bağımsızlığın baş mimarı olarak yazmakta, tüm uluslar senin tinsel şahsiyetin önünde saygıyla eğilmektedir.

Türk Milletinin her bir ferdi Mustafa Kemal Atatürk’ün getirmiş olduğu prensip ve devrimlerin gönüllü ve azimli birer koruyucusu olmaktan büyük bir gurur duymaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün başardığı işler mucize ve mükemmel kabilindedir. Birkaç sene içerisinde memleketinde meydana getirdiği inkılâplar, birkaç yüzyılda gerçekleştirilmeyecek işlerdir.

Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanı ve milleti adına meydana getirdiği büyük işler için şükranla anıyor, tinsel huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun.

Her 10 Kasım’da olduğu benzer biçimde bu 10 Kasım’da da Mustafa Kemal Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak fikir ve duygularla bir kere daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle yad ediyoruz.

Rüzgâr ağırdan yaratı, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları.

Boğazımızda dev gibi bir düğüm olur her On Kasım’da. Geçen her sene seni daha da oldukca aratır oldu. Sen bizlere bu cennet vatanı bıraktın Yüce Allah da seni cennet yurtlarında barındırsın.

Unutturamaz seni asla kimse unutulsak da bizler. Her yerde sen her şeyde sen bilmiyorum ki iyi mi söylesem. Atam rahat uyu. Emanetini çiğnetmeyiz. Her birimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

Dünyanın nadir yetiştirdiği benzeri olmayan bir komutan ve dahi bir idare edici olan büyük Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya milletlerine bıraktığı istiklal ve eşitlik düşüncesi, sonsuza değin takdirle uygulama edilecektir.

Tüm dünya 10 Kasım’da dostluk ve hürmet ile bağlı olduğumuz bir kişinin yaşamını ve eserlerini takdirle anmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk, her zaman Türkiye ile Avrupa içinde sıkı bağlar kurmaya çalışmıştır.

Bir ülkenin gurur ve haysiyetini koruyarak, modern ve misal bir cumhuriyet haline getirilebileceğini tüm dünyaya yayınlayan ve bunu tarihe altın harflerle yazdıran büyük Mustafa Kemal Atatürk! Sen milletinin gönlünde sonsuz yaşayacaksın.

Kurmuş olduğun demokratik, laik ve toplumsal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ ni ebediyete kadar yaşatacağımızı, prensip ve devrimlerinin yılmaz koruyucuları olacağımızı bir kere anlatım eder, ülkemizi hak etmiş olduğu modern seviyeye getireceğimize tinsel huzurunda laf veririz.

Anımsar misiniz çocuklar? Her 10 Kasım erişince, siyah bir bulut gelir, Anıtkabir üzerine. Anımsar misiniz çocuklar? Her 10 Kasım erişince, siyah çiçekler açar, Çankaya tepelerinde. Anımsar misiniz çocuklar? Her 10 Kasım erişince, siyah güvercinler uçar, Ankara‘nın üstünde. Anımsar misiniz çocuklar? Her 10 Kasım erişince, sema siyah olur, ülkenin her yerinde.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans