Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

18 mart çanakkale zaferi sözleri resimli mesajları 2022! En güzel anlamlı Çanakkale Zaferi sözleri kısa ve öz

  • Güzel Sözler
  • 17 Mart 2022
  • 18 mart çanakkale zaferi sözleri resimli mesajları 2022! En güzel anlamlı Çanakkale Zaferi sözleri kısa ve öz için yorumlar kapalı
  • 4.076 KEZ OKUNDU
18 mart çanakkale zaferi sözleri resimli mesajları 2022! En güzel anlamlı Çanakkale Zaferi sözleri kısa ve öz

Sayfa İçeriği

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. yılına özel en güzel mesajlar burada. 18 mart çanakkale tumblr, gömelim gel seni tarihe, 18 mart çanakkale zaferi 107 yıl, 18 mart çanakkale sözleri, ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker. Çanakkale Zaferini ölümsüzleştirmek için sevdiklerinize en güzel resimli kısa ve uzun mesajlar yollayın. İşte, 18 Mart 2022 en güzel Çanakkale Zaferi mesajları ve sözleri… Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun

18 mart çanakkale zaferi resimli mesajları içeren sayfamızda sizlere en güzel 18 mart çanakkale zaferi sözleri resimli mesajları derledik, ilk olarak Mehmet Akif Ersoy şiirleri ile başlıyoruz.

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer. Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhîd’i… Bedr’in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi. Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? Gömelim gel seni tarihe desem, sığmazsın.

İSTİKLAL MARŞI’ndan

Bastığın yerleri ‘toprak’ diyerek geçme, tanı! Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı. Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı. Verme, dünyâları alsan da bu cennet vatanı.

Mehmet Âkif ERSOY

18 mart çanakkale zaferi resimli mesajları Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muhare­belerini kazandıran bu yüksek ruhtur. (Mustafa Kemal Atatürk) 18 Mart Çanakkale zaferinin 107. Yılında destan oluşturan atalarımızı saygı, sevgi,  rahmet ve minnetle anıyorum. Çanakkale geçilmez.

18 mart çanakkale zaferi resimli mesajları

Yemekleri aşları bile yoktu. Çanakkale’yi taşımışlardı sırtlarında. Destansı bir onbaşı.. Çanakkale Zaferimizin 107. senesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Seyit Onbaşı ve Çanakkale Geçilmez Diyen tüm şehitleri minnet ve rahmetle anıyorum. Ruhunuz Şad olsun.

18 Mart’ta tüm işgalcilere Türklerin yenilmeyeceğini ispatladığımız büyük zaferin yıl dönümünde şehitlerimizi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ile anıyorum.

Düşman imkân sahibiydi, Mehmetçik ise iman. İşte bu sayede, Çanakkale geçilmezdi…” Hayatını vatana siper eden, cesaretleriyle destan yazan bütün şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz…

Malazgirt’te Alpaslan, Surlarda Ulubatlı Hasan gibiydiler. Çanakkale destanının yıldönümünde; Yer kan kırmızı, ay yıldızı ak, O mübarek bayrak, işte bu bayrak! 18 Mart Çanakkale Zaferimiz Kutlu Olsun, Çanakkale Şehitlerini Minnetle Yâd ediyoruz.

Toprakları vatan yapan şehitlerimize Minnet ve Saygı duyuyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlu olsun. 

Ordumuz Yok! dediler ama Kurulur! dedi. Paramız Yok! dediler ama, Bulunur! dedi. Düşmanımız çok! dediler ama, Yenilir! dedi. Ve her dediğini yaptı. İşte O, Atatürk’tü! 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun. 18 mart çanakkale zaferi resimli mesajları Ay-Yıldız’a sarılanlar… Bu vatan size minnettardır. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Minnetle Yâd ediyoruz.

Yoktu ekmeği aşı. Yoktu toprağı taşı Çanakkale’yi taşımıştı sırtında. Mangal yürekli bir on başı.. Çanakkale Zaferimizin 107. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Seyit Onbaşı ve Çanakkale Geçilmez Diyen tüm şehitleri rahmet ve minnetle anıyorum.

Türk milletinin Çanakkale’de elde ettiği zafer, bütün dünyaya verilmiş bir insanlık dersidir. Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır. Çanakkale şehitlerimizi minnetle anmaktayız.

Sevinç ve coşkuyla kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümünde, bu güzel vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun…

Çanakkale Zaferi, vatanseverlik, fedakârlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir destandır. Aziz Türk milletimizin bu onurlu günü kutlu olsun.

Tüm dünyaya Türklerin eğilmeyeceğini gösterdiğimiz büyük zaferi yıl dönümünde saygı ile anıyorum.

Toprağı vatan yapan şehitlerimizi Minnet ve Saygı ile anıyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Minnetle Yâd ediyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans