Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri, Mesajları ve Şiirleri

30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri, Mesajları ve Şiirleri

Sayfa İçeriği

 

30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri, Mesajları ve Şiirleri

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Anlamı ve Önemi Nelerdir?

19 Mayıs 1919 günü gerçekleşen Kurtulma Mücadelesi, 30 Ağustos 1922 tarihinde Türk ordusunun kararlı zaferi ile bitmiştir. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal tarafınca yönetilen ordumuz 26 Ağustos 1922 tarihinde Yunan kuvvetlerine karşı saldırıya geçerek bir saat içerisinde hasım mevzilerini ele geçirdi. 30 Ağustos günü, çembere alınan Yunan kuvvetleri yok edilirken, ele geçirilen esirler içerisinde Yunan Başkomutanı Trikopis’te vardı. Mustafa Kemal’in liderliğinde gerçekleştiği için Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarak isimlendirildi.

Büyük Taarruz’un başarıyla neticelenmesi kararı kaçan Yunan askerleri İzmir’e kadar takip edilip 9 Eylül 1922’de İzmir’in de kurtuluşuyla birlikte Yunan kuvvetleri tamamen yurdumuzdan temizlenmiştir. Ama 30 Ağustos Zaferi ile birlikte düşmana karşı saldırıya geçilmesi nedeniyle zafer bayramı Yunanlıların tamamen temizlendiği 9 Eylül tarihinde değil, 30 Ağustos’ta kutlanmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenliğini meydana getiren bu mühim günün bu kadar mühim olması bu yüzdendir.

30 Ağustos Zafer Bayramı Sözleri, Mesajları ve Şiirleri

Mustafa Kemal Atatürk’ün 30 Ağustos ile İlgili Özlü Sözleri

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz.

Türkler Tarih Boyunca Özgürlük Ve İstiklale Timsal Olmuş Bir Millettir.

Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları şehitlerimizi saygı ile anıyor, tüm Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Milletimiz davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur. kızıma doğum günü mesajları

Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, başaracağım diye başlayarak sonucunda başardım diyebilenindir.

Memleketimizi tutsak etmek isteyen düşmanları behemehal mağlûp edeceğimize dair olan güvenlik ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıştır.

Zamanı şanlı zaferlerle dolu olan büyük Türk milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutlar, aziz şehitlerimizi minnet duygularımla anarım.

Zamanı şanlı zaferlerle dolu olan büyük Türk milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutlar, aziz şehitlerimizi minnet duygularımla anarım. gün batımı sözleri

Türk Neferi kaçmaz, kaçmak nelerdir bilmez. Şayet Türk Neferinin kaçtığını görmüşseniz, hemen kabul etmelidir ki onun başlangıcında bulunan en büyük kumandan firar etmiştir.

Tuna Nehri’nin serin kıyılarında almış olduğu abdestin namazını, Afrika’nın kızgın çöllerinde eda eden bir milletin evlatları olarak 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutlarım.

Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; büyük taarruz zaferinin 97.yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.

Ay yıldızlı bayrağımızı özgürce dalgalandıran, bu bayrağın altında özgürce yaşamamıza sebep olan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak suretiyle bütün şehitlerimizden Allah razı olsun, mekanları cennet, ruhları şâd olsun. Bayramımız mübarek olsun dostlar.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman çalışanları ve tüm vatandaşlarımın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi

Mustafa Kemal Atatürk olmak suretiyle, bu zaferi bizlere ödül eden İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını bağışlama ve şükranla anıyorum.

Bayrak Sözleri

En Güzel 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları ve Lafları

30 Ağustos zaferi ile kurulan ve Türk milletinin en büyük eserlerinden önde gelen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatanı ve milletiyle beraber sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşaması yönündeki itikat, dilek ve idealimizi bir defa daha anlatım ederek  Zafer Bayramınızı kutluyoruz.

Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz, almakta olduğunuz eğitimle, bilgi ile, insanlıkta üstünlüğün, yurt sevgisinin, fikir özgürlüğünün en kıymetli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil! Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz.

Büyük Zafer’in 97. senesinde, milletimizin, zamanı zaferlerle dolu şanlı ordumuzun personellerinin, dünya barışının sağlanmasına katkıda bulunmak için yurt haricinde üstün başarıyla vazife icra eden birliklerimizin Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, yurttaşlarımıza merhaba ve sevgilerimi iletiyorum.

Vatanımızın donanması ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanmış olduğu bu anlamlı zaferin yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk’ü, tabanca dostlarını, Kurtulma Savaşı’nın bütün kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan icra eden Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi bağışlama, hürmet ve minnetle yad ediyoruz.

Şehitler İle İlgili Sözler

Ulus olarak 30 Ağustos şeklinde tarihin çetin imtihanlarından geçerek perçinlenen birlik, birliktelik ve kardeşlik anlayışı içinde ülkemizi modern medeniyet düzeyine çıkartacağımıza inancım tamdır. Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin kahraman komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tabanca arkadaşları başta olmak suretiyle vatanı bağımsızlığa ulaştıran bütün gazi ve şehitleri hürmet ve dualarla anıyorum.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin fedakarlıklarıyla sonsuza dek onur duyduğumuzu; kahramanlığı, cesurluğu, disiplini ve başarılarıyla hep iftihar ettiğimizi de tekrar vurgulamak istiyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Mustafa Kemal Atatürk’ü, tabanca ve dava dostlarını, Kurtulma Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan icra eden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi hürmet ve minnetle yad ediyoruz.

şehitlerimiz için sözler

En Güzel 30 Ağustos Zafer Bayramı Şiirleri

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerinde okunacak en coşkulu, anlamlı, güzel şiirleri sizler için bir araya getirdik. İşte en duygulu 30 Ağustos şiirleri;

30 AĞUSTOS

Her sene bugün olur, Otuz Ağustos

İçime bir ordu havası dolar.

Adım atar dimdik, gözler çelik, yüzler pos,

Bayrak imil imil, geçer ordular…

Geçer tunç adımlar demir göğüsler,

Geçer Mehmetçikler, geçer subaylar,

Hepsinin alnında zaferden süsler.

Geçer hayalimde tek tek alaylar.

Geçer toplar, geçer atlar, yağız, al,

Geçer dağlar, geçer yollar, kentler…

Yangınlar üzerinde ince bir hilal!..

Yaralılar düşe kalka geçerler.

Deli bir istekle bu şan akını

Afyon’dan, İzmir’e kaçlar çağıldar.

Unutmuş at vapur, kılıçlar kını,

Can canı unutmuş zafere kadar.

Ne var bu dünyada sana yakışan,

Alnında bir zafer sabahı kadar;

Sen Mehmetçik, söyle büyük kahraman,

Sana zafer kadar yakışan ne var?

Her sene bugün olur, Otuz Ağustos,

İçime bir zafer havası dolar.

Adım atar dimdik, gözler çelik, yüzler pos,

Bayrak imil imil, geçer ordular…

Ahmet Kutsi Tecer

Şehitler İle İlgili Sözler

ZAFER TÜRKÜSÜ

Yaşamaz ölümü göze almayan,
Zafer göz yummadan koşana masraf.
Bayrağa kanının alı çalmayanın,
Gözyaşı boşana boşana masraf.

Kazanmak istersen sen de zaferi,
Gürleyen sesinle doldur gökleri.
Zafer dedikleri kahraman peri,
Susandan kaçar da coşana masraf.

Bu yolda hepimiz bir, ey genç adam!
Diriler şerefli, ölüler şanlı.
Yurt için dövüşen başı dumanlı,
Daima bu şandan, o şana masraf.

Faruk Nafiz Çamlıbel – aşk sözleri kısa

SES

Verdi ana, baba canını,
Gökler: “Daha da ver” dedi.

Bir savaştı, Allah! Allah!
Su: “Allahuekber” dedi.

Toprak ölüme taş iken,
Taş ecele: “mermer” dedi.

Duyamadım bir Mehmetçik,
Yüz düşmana neler dedi.

Dağlar dağ oldu tekrar,
Sömürgene: “yeter!” dedi.

Fazıl Hüsnü DAĞLARCA

pubg imza sözleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Designed by Üstad Ajans