Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Arefe günü kısa mesaj SMS cep telefonu Whatsapp mesajı! Arife günü resimli mesajları ve en güzel sözleri!

Arefe günü kısa mesaj SMS cep telefonu Whatsapp mesajı! Arife günü resimli mesajları ve en güzel sözleri!

Arefe günü kısa bildiri SMS cep telefonu Whatsapp mesajı! Arife günü resimli mesajları ve en güzel lafları!

Arefe günü resimli mesajları ve en güzel lafları arama motorlarında sorgulanıyor. Arefe (arife) günü mesajları laflarını sizler için derledik. Arefe günü kısa bildiri SMS cep telefonu Whatsapp mesajına sayfamızdan ulaşabilir ve sevdiklerinize bu hususi günde bildiri gönderebilirsiniz.Arefe günü mesajları sevdiklerinize göndermek için birkaç metot kullanabilirsiniz Bunların başlangıcında kuşkusuz kısa bildiri şu demek oluyor ki SMS’ler geliyor. Bunun haricinde Feysbuk, Twitter, Instagram, Tumblr veya WhatsApp uygulaması üstünden gönderebilirsiniz. Arefe gününü dualar ederek ve ibadetler yaparak geçirmenizin önerilmektedir. İşte, arefe günü mesajları lafları!

Arefe günü mesajları Arife günü en güzel cep telefonu Whatsapp mesajı için tıklayınız. 2020’nin en güzel, en anlamlı en içten ve en samimi resimli Arefe günü mesajları ve bütün teferruat haberimizin detayında… En yeni Arefe günü mesajını bu sayfada bulabilirsiniz. Arefe günü mesajları sevdiklerinize göndermek için birkaç metot kullanabilirsiniz. Bunların başlangıcında kuşkusuz kısa bildiri şu demek oluyor ki SMS’ler geliyor. Müslümanlar Ramazan Bayramı’nın öncesinde geçirilen Arefe Günü’nde oruç tutmaya devam ederler. Hz.Muhammed bugün için “En hayırlı, kabulü şayan olan yakarma, Arefe Günü meydana getirilen duadır” biçiminde bir Hadis söylemiştir. Müslümanlar bugünü oruç, namaz ve yakarma eşliğinde geçirmelidir. İşte 23 Mayıs Arefe günü kısa bildiri cep telefonu Whatsapp mesajı! İşte Arife günü mesajları ve en güzel lafları sayfamızda

AREFE GÜNÜ MESAJLARI NEREDEN GÖNDERİLİR?

Arefe günü mesajları sevdiklerinize göndermek için birkaç metot kullanabilirsiniz Bunların başlangıcında kuşkusuz kısa bildiri şu demek oluyor ki SMS’ler geliyor. Bunun haricinde Feysbuk, Twitter, Instagram, Tumblr veya WhatsApp uygulaması üstünden gönderebilirsiniz

AREFE GÜNÜ 2020 MESAJLARI

Her şeye kadir olan Ulu Tanrı, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve verimli arefe dileğiyle.

Sevdiklerin hep yanında olsun, yüzün ve gülün asla solmasın. Yüreğine damla damla ümit, günlerine bin tatlı sevinç dolsun. Arefe gününüz mübarek olsun.

Heyecanla bayramı gözlediğimiz bugünde kurban bayramınız kutlu, bekleyişleriniz hayırlara vesile olsun, arefe gününüz mübarek olsun.

Advertisement
data-ad-slot="1315679428" data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Sizlere en güzel ve coşkulu olan bayramları müjdeleyen bugünde en güzel bayramlara erişebilmeniz duasıyla. Arefe gününüz mübarek olsun.

Sizlere en güzel ve coşkulu olan bayramları müjdeleyen bugünde en güzel bayramlara erişebilmeniz duasıyla. Arefe gününüz mübarek olsun.

Arefe gününüzü kutlar, sevdiklerinizle beraber nice güzel günlere erişmenizi Tanrı’tan niyaz ederiz.

Yüzünüzün ay benzer biçimde parlak ve bayram edeceğiniz günlerin asla bitmemesi duasıyla, Arefe gününüz mübarek olsun.

Bugünün feyiz ve bereketi üzerinizden noksan olmasın. Niyetleriniz makbul, amelleriniz kabul olsun. Arefe gününüz mübarek olsun.

Iyi sabahlar Dostlukların birleştiği, kardeşliğin asla bitmediği, nice güzel bayramları muştulayan Arefe gününüz kutlu olsun

En güzel bayramlara hep beraber sağlıkla ve huzurla yetişebilmek duasıyla.. Arefe gününüz kutlu olsun.

Advertisement

Bir avuç yakarma, sıcak bir bildiri, bir kucak sevgi, kapatır mesafeleri birleştirir gönülleri kalbiniz nur, haneniz rahatlık dolsun. Arefe Gününüz Kutlu Olsun.

AREFE GÜNÜ OKUNACAK DUALAR

Diyanet İşleri’nde yer edinen bilgiye nazaran Arefe Günü için Hz.Muhammed (S.A.V.) şu duayı müsait görmüştür: “Tanrı’tan başka ilah yoktur, o tektir, onun ortağı yoktur. Mülk yalnız onun, hamd da sadece onadır. O her şeye kadirdir.”

Hz. Ali ise bugün için şu duanın okunmasını öneri etmiştir:

“Tanrı’ım, bizim dediğimizden hayırlı olarak, Zât’ının buyurduğu benzer biçimde hamd sana mahsustur. Tanrı’ım namazım, sair ibadetlerim, ölümüm, yaşamam senin içindir. Kalan varlığım da Zât’ın içindir. Tanrı’ım mezar azabından, kalp fitnesinden, işlerin bozulmasından sana sığınırım. Tanrı’ım esen yelin getirmiş olduğu şeyin hayırlısını senden dilerim.”

Ek olarak bugün içerisinde İhlas Suresi’nin devamlı okunması gerektiği de vurgulanıyor.

İhlas Suresi’nin Arapça okunuşu:

“Kul hüvellâhü ehad. Allâhüssamed. Lem yelid ve lem yûled. Ve lem yekün lehû küfüven ehad.”

Advertisement

İhlas Suresi’nin Türkçe çevirisi:

“De ki; O Tanrı bir tektir. Tanrı eksiksiz, sameddir (Tüm varlıklar O’na muhtaç, ama O, hiç bir şeye muhtaç değildir). (O)Doğurmadı ve doğurulmadı. O’na bir muadil de olmadı.”

Yemin olsun on geceye…

Milyonlarca mü’min “Lebbeyk!” nidalarıyla mukaddes diyarlara yüzünü gözünü sürüyor. Gidemeyenlere ise Cenâb-ı Hak, Zilhicce benzer biçimde mühim bir fırsat sunuyor. Çünkü bu ayın ilk on günü hepimiz için duaları hacıların niyazlarına katma, oradaymış benzer biçimde her anı bereketlendirme vakti.

Milyonlarca birinin hac ibadetini eda etmiş olduğu, Arafat’ta, Mina’da, Müzdelife’de bağışlama sağanağında ıslandığı, “Lebbeyk Allahümme lebbeyk!” nidalarının yükseldiği, kurbanların kesildiği bir vakit dilimi Zilhicce ayı.

Müminler denizinde bir damla olmanın hazzıyla bu kutlu vakit dilimini mukaddes topraklarda geçirenler var. Onlar, Hacerü’l-Esved’e yüzünü gözünü sürüp, Ravza’nın sahibinin manevî atmosferinde yıkanıyor. Sadece hepimiz bu talihe haiz değil. Kâbe’nin kokusunu almak isteyen, Rabb’ine teveccühte bulunmayı arzulayan, “Ah keşke ikimiz de orada olabilseydik!” diyenler de var geride. Onlar için Tanrı’ın engin rahmeti imdada yetişiyor. Çünkü Cenâb-ı Hak kullarına umumî bir teveccühte bulunuyor. Şu demek oluyor ki 10 günü hacdaymış benzer biçimde dolu dolu geçirebilmemiz, dualarımızı Arafat’takilerin dualarına katabilmemiz, onların feyiz dolu ibadetlerine ortak olabilmemiz olası. Bundan istifade edebilmek için esas olan niyet, istek ve Rabb-i Rahim’in teveccühüne teveccühle mukabelede bulunmak.

Arife günü resimli mesajları

Kur’an-ı Kerim’de Tanrı’ın önemini vurgulamak için üstüne yemin etmiş olduğu şeylerden biri de Zilhicce ayında saklı. Fecr Sûresi’nin derhal başlangıcında “Şafak vaktine ve on geceye yemin olsun ki.” buyruluyor. Âlimlerin ekseriyetine nazaran bu ayetler Zilhicce’nin ilk on gecesine işaret ediyor. Bu on gecenin, Muharrem ayının ilk on gecesi veya Ramazan’ın son on gecesi bulunduğunu söyleyenler de var. Sadece İslam âlimlerinin büyük çoğunluğu bu günlerden kastedilenin Kurban Bayramı’ndan önceki on gece olduğu görüşünde.

Advertisement

Ayette Zilhicce’nin on gecesine yemin edilerek gecelerin Tanrı katındaki değeri de ön plana çıkarılıyor. Çünkü gece ibadeti manevî terakki adına çok büyük. Şu sebeple o saatler Cenâb-ı Hakk’a en yakın olunan anlamış olur içinde. Tanrı için rahatın terk edilmiş olduğu, asla kimsenin görmediği yerde Tanrı’a yönelindiği, kendi sesini dinleme, içini duyma imkanın bulunmuş olduğu vakit dilimleri. Şu sebeple o anlarda Yaradan’ın extra teveccühü mevzubahis.

On geceye yemin edilen ayette dikkat çeken bir başka husus ise Tanrı’ın extra lütuflarla bezediği Ramazan’ın son on ile Zilhicce’nin ilk on gecesinin sonunun bayramla taçlanması. Bazi âlimler Fecr Sûresi’nde, on geceye yemin edilmeden ilkin zikredilen fecirden (şafak vakti) maksadın, bu bayram günleri bulunduğunu söylüyor. Tanrı, bu günlerde uhrevileşen, Kendi kapısına koşan kullarına boşluk yaşatmak istemezmişçesine inananları hayrı, bereketi, neşesi ile dolu bayrama emanet ediyor. Kullarına dünya hayatında bayram ettirerek, ahirette vereceği mükafatların provasını yaptırıyor bir nevi.

‘Zilhicce’nin ilk on gününden daha sempatik gün yoktur’

Bu hususi günlere Peygamber Efendimiz büyük ehemmiyet veriyor. O’nun (sallallahu aleyhi ve sellem) şu beyanları da bu günlerin değerini ortaya koyuyor: “Tanrı’a yakarma edilecek günler içerisinde Zilhicce’nin ilk on gününden daha sempatik günler yoktur. O günlerde tutulan her günün orucu bir yıllık oruca, her gecesinde kılınan namazlar da Kadir Gecesi’ne denktir.”

Arife günü resimli lafları

Ümmetine fazlaca düşkün olan, onların affa mazhar olmaları için çırpınan Bağışlama ve Şefkat Peygamberi, “Tanrı indinde Zilhicce’nin ilk on gününde meydana getirilen amellerden daha kıymetlisi yoktur. Bugünlerde tesbihi, tahmidi, tehlili ve tekbiri fazlaca açıklayın!” hadis-i şerifiyle bu günlerde yapılacak ibadetlerin kıymetine dikkat çekiyor. Tesbih, ‘sübhanellah’; tahmid, ‘elhamdülillah’; tehlil, ‘lâilâheillâllah’; tekbir ise ‘Allahu ekber’ demek. Tesbih, tahmid ve tekbirin namazın çekirdekleri hükmünde olduğu göz önünde bulundurulursa, bugünlerde nafile namazlar ayrı bir ehemmiyet kazanıyor.

Kurban Bayramı’ndan önceki on gecenin, Berat Kandili, Miraç Kandili, Kadir Gecesi benzer biçimde hususi bir önemi var. Şu demek oluyor ki aynı o kandil gecelerini ihya eder benzer biçimde bu zamanları değerlendirmek lazım. Bediüzzaman Said Nursî Hazretleri talebelerine yazdığı bir mektupta şu hakikate dikkatlerimizi çekiyor: “Bu on gece Kur’ân-ı Azimüşşan’ın ‘Ve’l-fecri. Ve leyâlin aşrin’ (Yemin olsun fecre. Ve on geceye./ Fecr Sûresi 1-2) kasemi ile, onlara verdiği ehemmiyete binâen o geceler Leyle-i Kadir ve Berat ve Mi’rac nev’inde büyük kıymetleri var. Şu sebeple; hac sırrıyla tüm âlem-i İslâm namına her yandan gelen binler hacıların tüm kâinatla alâkadarâne bir tarzdaki makbul hasenatlarına ve ümmet-i Muhammed hakkındaki ettikleri duâlarına, o gecelerde a’mâl-i sâliha ile meşgul olan mü’minler hissedâr oluyorlar.

Hz. Ali ise bugün için şu duanın okunmasını öneri etmiştir:

“Tanrı’ım, bizim dediğimizden hayırlı olarak, Zât’ının buyurduğu benzer biçimde hamd sana mahsustur. Tanrı’ım namazım, sair ibadetlerim, ölümüm, yaşamam senin içindir. Kalan varlığım da Zât’ın içindir. Tanrı’ım mezar azabından, kalp fitnesinden, işlerin bozulmasından sana sığınırım. Tanrı’ım esen yelin getirmiş olduğu şeyin hayırlısını senden dilerim.”

Advertisement

Ek olarak bugün içerisinde İhlas Suresi’nin devamlı okunması gerektiği de vurgulanıyor.

İhlas Suresi’nin Arapça okunuşu:

“Kul hüvellâhü ehad. Allâhüssamed. Lem yelid ve lem yûled. Ve lem yekün lehû küfüven ehad.”

İhlas Suresi’nin Türkçe çevirisi:

“De ki; O Tanrı bir tektir. Tanrı eksiksiz, sameddir (Tüm varlıklar O’na muhtaç, ama O, hiç bir şeye muhtaç değildir). (O)Doğurmadı ve doğurulmadı. O’na bir muadil de olmadı.”

AREFE GÜNÜ YAPILMASI GEREKEN İBADETLER

Müslümanlar Ramazan Bayramı’nın öncesinde geçirilen Arefe Günü’nde oruç tutmaya devam ederler. Hz.Muhammed bugün için “En hayırlı, kabulü şayan olan yakarma, Arefe Günü meydana getirilen duadır” biçiminde bir Hadis söylemiştir. Müslümanlar bugünü oruç, namaz ve yakarma eşliğinde geçirmelidir.

Advertisement

AREFE GÜNÜ KILINACAK NAMAZLAR

Tövbe Namazı Kılmak: İkindi namazını kıldıktan ve Arefe Duasına başlamadan ilkin göğün altında iki rekat namaz kılmalı ve Hak Teala’nın huzurunda günahlarını itiraf ederek ikrar etmelidir. Böylece Arafat sevabına nail olsun ve günahları bağışlansın.

Mahsus Namaz: Zeval vakti olduğunda göğün dibine çıkmalı (şu demek oluyor ki aleni alanda olmalı) öğlen ve ikindi namazlarını ruku ve secdesini güzel bir halde yaparak kılmalı. Namazları bittikten sonrasında iki rekat namaz kılmalı. Namazın birinci rekatında Fatiha Suresinden sonrasında ihlas suresini, ikinci rekatta Fatiha Suresinden sonrasında Kafirun Suresi okunmalıdır. Bu namazın arkasından 4 rekat namaz kılmalıdır. Namaz iki rekat iki rekat kılınmalıdır. Her rekatta Fatiha suresinden sonrasında 50 defa ihlas suresini okumalıdır. Bu namaz Emire’l Mümin’in Hz. Ali’nin namazıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ