Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Artvindeki Cam Terasa Yürek Dayanmaz

  • Genel
  • 14 Ekim 2019
  • Artvindeki Cam Terasa Yürek Dayanmaz için yorumlar kapalı
  • 1.031 KEZ OKUNDU
Artvindeki Cam Terasa Yürek Dayanmaz

Artvin’deki tabiat harikası Hatila Vadisi Ulusal Parkı’nda bulunan Türkiye’nin en yüksek cam seyir terası, Ekim ayı itibariyle 29 bin şahıs tarafınca ziyaret edildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Tabiat Koruma ve Ulusal Parklar Genel Müdürlüğü’nce Artvin’deki Hatila Vadisi Ulusal Parkı’nda geçtiğimiz yıllarda yaptırılan, Türkiye’nin en yüksek cam seyir terası, ziyaretçilerden yoğun ilgi görmüş oldu.

2016 yılının Ekim ayında hizmete giren ve kent merkezine ortalama 15 kilometre uzaktaki Sıkıldım Kayası mevkisinde 490 metre rakımda, Hatila Deresi’nden 220 metre yükseklikte sarp kayalara monte edilen seyir terası, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya başladı. Kaya birleşim noktasından 15 metrelik mesafeye uzanan cam seyir terası, 7 metre uzunlukta ve 7,5 metre genişliğe haiz. Ortalama 50 metrekare genişliğinde cam alana haiz seyir terası, son baharla beraber ziyaretçilerinin akınına uğruyor.

“CAMIN ÜSTÜNDE DURMAK ÜRKÜTÜCÜ”

Cam seyir terasının üstünde ziyaretçiler ilk deneyimlerinde coşku ve tereddüt yaşarken bir süre sonrasında da benzeri olmayan tabiat manzarasının keyfini çıkarıyor. Ziyaretçilerden Ezger Kaşka, “Türkiye’nin en yüksek cam seyir terası olduğundan merak ettik ve gelip görmek istedik. Oldukça beğendik güzel yapılmış bir yer. Aşağısı oldukça yüksek, insan ister istemez tedirgin oluyor. Hatta beraber geldiğimiz bazı arkadaşlarımız çıkamadı. Camın üstünde durmak ürkütücü olmasıyla birlikte bir o denli da heyecanlı” dedi.

“YÜKSEKLİK KORKUMUN OLDUĞUNU BURADA HİSSETTİM”

Hatay’dan çam seyir terasını görmek için gelen Ali Çalışkan ise “Arkadaşlarla birleştik gezim amaçlı gezmeye geldik. Karadeniz’i gezdik, en fazlaca öğrenmek istediğimiz yerlerden birisi de cam seyir terasıydı. İlk kez çıkıyorum, yükseklik korkumun bulunduğunu burada hissettim. İnanılmaz deneyimdi benim için. Bu heyecanı yaşamak için değerdi” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans