Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Bakan Kurum: Bodrum’daki kaçak yapıların hepsi yıkılacak

  • Gündem
  • 28 Eylül 2019
  • Bakan Kurum: Bodrum’daki kaçak yapıların hepsi yıkılacak için yorumlar kapalı
  • 900 KEZ OKUNDU
Bakan Kurum: Bodrum’daki kaçak yapıların hepsi yıkılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum’daki villa, rezidans ve otel inşaatlarındaki kaçak yapıların hepsinin yıkılacağını söylemiş oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum ilçesindeki villa, rezidans ve otel inşaatlarındaki kaçak yapıların yıkımına ilişkin, “Biz geldiğimizde 108 bağımsız bölüm vardı. 54 bağımsız bölüm yıkılacak. Naturel yapıya zarar veren, bölgeye zarar veren, kaçak ne var ise hepsi kaldırılacak. Bunların hepsinin tespiti yapılmış oldu. Yüklenici firmaya bildirildi.” dedi.

Kurum, Muğla’nın Bodrum ilçesi Gündoğan Çetibeli mevkisindeki villa, rezidans ve otel inşaatının Kıyı Kenar Kanunu’na aykırı kısımlarıyla ilgili başlatılan yıkım işlemlerini inceledi.

Burada gazetecilere izahat icra eden Kurum, inşaatın 20 Ağustos’ta meydana gelen denetimler çerçevesinde imara, ruhsata uygun olmayan kot kesitten kaynaklı kaçakların tespitinin yapıldığını, bunların yüklenici firmaya bildirildiğini söylemiş oldu.

“BİR AY İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK”

Firmanın da bu tespitler doğrultusunda yıkım işlemlerine başladığını belirten Kurum, şu şekilde konuştu:

“Biz geldiğimizde 108 bağımsız bölüm vardı. 54 bağımsız bölüm yıkılacak. Yıkıldıktan sonrasında proje bu duruma gelecek. Bu süreçte bizlere vermiş olduğu destekten dolayı de yüklenici firmaya da teşekkür ediyoruz. Sağduyusundan dolayı. 54 bağımsız kısmı yıkarak tüm Türkiye’nin bu noktadaki hassasiyetlerini dikkate aldılar, yıkım işlemini süratli şekilde altı iş makinesiyle gerçekleştiriyorlar. Bir ay içinde tüm yıkımlar tamamlanacak. Bölgede fazla olan hafriyatların alınmasıyla bu alanda öteki alanlarda olduğu benzer biçimde naturel yapısına kavuşmuş olacak.”

“KAÇAK NE VARSA HEPSİ KALDIRILACAK”

Bir gazetecinin “Denizin 36 metre doldurulmuş olduğu gerçeği var. Doldurulan deniz boşaltılacak mı?” sorusuna Kurum, “Naturel yapıya zarar veren, bölgeye zarar veren, kaçak ne var ise hepsi kaldırılacak. Bunların hepsinin tespiti yapılmış oldu. Yüklenici firmaya bildirildi. Onlar da sırayla bu tespitler doğrultusunda hem kaçak yapıların yıkılmasını hem de deniz dolgusu, hafriyat dolgusu, izinsiz iskele alanları benzer biçimde yapıların yıkımlarını gerçekleştirecek.” ifadelerini kullandı.

Yıkım işleminin birkaç ay içinde tamamlanacağını özetleyen Kurum, Gümbet Mahallesi’ndeki kaçak yapıları olduğu tespit edilen otel projesinde de araştırmalarda bulunmuş oldu.

Kaynak: AA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans