Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Burak Özçivit’in Kuruluş Osman’da sure okumuş olduğu sahne diziye damga vurdu

  • Yaşam
  • 05 Aralık 2019
  • Burak Özçivit’in Kuruluş Osman’da sure okumuş olduğu sahne diziye damga vurdu için yorumlar kapalı
  • 1.320 KEZ OKUNDU
Burak Özçivit’in Kuruluş Osman’da sure okumuş olduğu sahne diziye damga vurdu

Meşhur oyuncu Burak Özçivit’in başrol oynadığı Kuruluş Osman’da Fetih suresini okuyarak dua etti. Dizinin bu sahnesi ise son bölüme damga vurdu.

ATV’nin beğenilen dizisi Kuruluş Osman, dün akşam yeni bölümüyle seyircisiyle buluştu. Soluk kesecek anların yaşandığı dizide Burak Özçivit’in duat etmiş olduğu sahne seyircileri derinden etkiledi.

DUA SAHNESİ ZİRVEYE OTURDU

ATV’de gösterilen Kuruluş Osman dizisinde başrol oynayan Burak Özçivit’in dün akşam gösterilen bölümünde Fetih suresini okumuş olduğu bölüm zirveye oturdu. Oyuncunun bu sahnelerde Kuran-ı Kerimi doğru okuyabilmek için 7 aydır Kuran eğitimi almış olduğu iddia edildi.

KURULUŞ OSMAN’IN 3’ÜNCÜ BÖLÜMÜNDE NELER OLDU?

Aybars’ın katilini bulmak ve Tekfur cinayetinin izini sürmek için için gizlice kaleye giren Osman’ın yolu ahilerin hazinesini almak için kaleye sızmış olan rahibe ve rahip kılığındaki Bala Hatun, Gonca ve Tursun Bey ile kesişmişti. İşledikleri cinayeti Osman’ın üzerine atmaya çalışan Sofia ve Kalanoz, karşı hamle ile kalede olduğuna güvenilir oldukları Osman’ı ortaya çıkarmak için Dündar Bey’in kızı Aygül’ü kaçırtıp kaleye getirtmişlerdi. Burçin’den aldıkları haberle harekete geçen Dündar Bey yanına Kayı beylerinden Bamsı ve Samsa’yı alarak kaleye gelmişti. Kale’ye gelen başka bir isim daha vardı; organize etmiş olduğu Tekfur suikastı başarısız olan Efendi Yannis’te artık kaledeydi. Her şeye karşın kale askerlerinin içine sızan Osman, kaleye giren Bamsı Bey’e çarparak eline bir pusula tutuşturmuştu. Yapacaklarını zekice kurgulayan Osman, zindana atılmasına karşın Kurtulmuş ve Sofia’nın peşine taktığı avcı namlı Teokles’i tutsak almıştı.

Helen ile Sofia’nın koridordaki koşuşturmasını gören Kalanoz, katliam ortağı olan Sofia’nın başka işler karıştırmasından şüphelenerek peşine düşmüştü. Teokles’i yakalayan Osman’ın önü ise Edebalı’ya bağlı Akça Derviş, Pehlivan ve Zülfikar Derviş tarafınca kesilmişti. Bu üçlünün peşinden çıkan Bala Hatun, Osman’ı, Edebalı’ya götürmüştü.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans