Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Canan Karatay deklare etti: Zeytinyağı, kanser yanı sıra birçok hastalığın ilacı

  • Genel
  • 27 Ekim 2019
  • Canan Karatay deklare etti: Zeytinyağı, kanser yanı sıra birçok hastalığın ilacı için yorumlar kapalı
  • 978 KEZ OKUNDU
Canan Karatay deklare etti: Zeytinyağı, kanser yanı sıra birçok hastalığın ilacı

Prof. Dr. Canan Karatay, zeytin ve zeytin yağının ömrü uzattığını belirterek, “Zeytinyağı altından fazlaca daha değerlidir. Zeytinyağı kanser, mide ve bağırsak hastalıklarının ilacıdır. Zeytinyağı bol miktarda tüketilirse, kilo almazsınız.” ifadelerini kullandı.

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, zeytinyağı tüketiminin önemine dikkat çekerek, “Zeytinyağı altından fazlaca daha değerlidir. Meydana getirilen araştırmalar göstermiştir ki zeytinyağı kanser hücrelerini öldürüyor.” dedi.

Hatay Valiliği himayesinde, Altınözü Kaymakamlığı ve Belediyesinin ev sahipliğinde 3. Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali’nde konuşan Prof. Dr. Karatay, zeytinyağının önemine değindi.

“BOL BOL TÜKETİLİRSE KİLO ALMAZSINIZ”

Zeytin ve yağının stratejik bir nebat bulunduğunu dile getiren Karatay, “Sıhhatli meyvedir, altın değerindedir. Zeytinyağı da altın suyudur bu sebeple altın için insanoğlu birbirini öldürüyor. Zeytin ve zeytin yağı ömrü uzatıyor. Zeytinyağı altından fazlaca daha değerlidir. Zeytin ve yağı kanser, mide ve bağırsak hastalıklarının yanı sıra birçok hastalığın da ilacıdır. Soğuk sıkım zeytinyağı bol miktarda tüketilirse, kilo almazsınız. Zeytinyağı karaciğer yağını giderir. Meydana getirilen araştırmalar göstermiştir ki, zeytinyağı kanser hücrelerini öldürüyor. Zeytinyağı eklem ağrılarını gideriyor, baş ağrılarını gideriyor, cildi yumuşatıp kadife şeklinde yapıyor.” ifadelerini kullandı.

ZEYTİN HASADI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hatay Valisi Rahmi Doğan ile Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Meclis Araştırma Komisyonu Başkanı İbrahim Aydın’ın da konuşma yapmış olduğu etkinlikte, zeytin hasadı gerçekleştirildi.

Yiyecek yarışmasının da düzenlenmiş olduğu programda katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunulmuş oldu. Programa, Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Hatay milletvekilleri, sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali 2 gün daha sürecek.

Kaynak: AA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans