Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Ceren Damar’ın babasından dikkat çeken açıklama: İntihar mektubu olaydan sonra yazıldı

  • Genel
  • 25 Eylül 2019
  • Ceren Damar’ın babasından dikkat çeken açıklama: İntihar mektubu olaydan sonra yazıldı için yorumlar kapalı
  • 868 KEZ OKUNDU
Ceren Damar’ın babasından dikkat çeken açıklama: İntihar mektubu olaydan sonra yazıldı

Ankara’da, kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından üniversitedeki odasında öldürülen Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel’in babası Mustafa Damar sanığın olaydan önce yazdığını söylediği intihar mektuba ilişkin, “Sanığın intihar mektubu olaydan sonra yazıldı” dedi.

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel, geçen 2 Ocak’ta üniversite yerleşkesindeki odasında sınavda kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından tabancayla vurulduktan sonra bıçaklanarak öldürüldü. Olayın ardından kaçan Hasan İsmail Hikmet, polisin takibi sonucu yakalanarak tutuklandı. Olayla ilgili yürütülen soruşturma 7 ayda tamamlanarak Hasan İsmail Hikmet hakkında ‘tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

“ÇEKİNMEDEN KOPYA ÇEKMEYE DEVAM ETMİŞ”

Ankara 33’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın Cuma günü yapılacak ilk duruşması öncesinde genç akademisyenin eğitimci olan babası Mustafa Damar, basın açıklaması yaptı. Baba Mustafa Damar, Müteşebbis Gelişim Vakfı’nda düzenlediği basın toplantısında, cinayetin işlendiği gün kızının yaşadıklarını anlatarak, “Kızım gözetmen olduğu sınav sırasında bir hareketlenme olduğunu görüyor. Önce çevresinde biraz dolanıyor, bırakması için. Ama bu, 5 tane şeffaf tükenmez kalemin içini çıkarmış, oraya yerleştirdiği kağıtları çıkararak kopya çekmeye devam ediyor. Kaşarlanmış bir tip olduğu için çekinmeden çekmeye devam ediyor. Kızım daha sonra tükenmez kalemleri ve kimliğini alarak diğer sınav gözetmeninin yanına gidiyor ve dışarı çıkarak dekanı arıyor. Bu sırada kopya çeken ‘tutanak tutulmasa olmaz mı, tükenmez kalemlerden dördünü alabilir miyim?’ diyor. Delillerin verileceğini söylüyor erkek gözetmen. Kızım sınıfa gelince de herhangi bir tartışma olmadan sınıfı terk ediyor” diye konuştu.

“17 KEZ BIÇAKLANDI KIZIM”

Mustafa Damar, Hasan İsmail Hikmet’in sınıftan çıktıktan sonra bir arkadaşını arayarak “Kopyada yakalandık, eve gidip silah alıp, Ceren Hocayı öldüreceğim” diye söylediğini., Gölbaşı’ndaki evine giderek babasına ait beylik tabancasını ve 28,5 santim uzunluğundaki özel yapım bıçağı alıp, okula geri geldiğini söyledi. Kızının olay günü 17.00’de odasına girdiğini anlatan baba Damar, “İki el kalleşçe sırtından yakın mesafeden öldürücü bölgelerine ateş ediyor kızıma. Yere yığılan kızımı 28,5 santim uzunluğunda özel imal edilmiş bıçakla 17 bıçak darbesiyle bıçaklıyor. Söylemesi bile sabır istiyor. Peki o evlat o insan ne çekti? Silah sesi ve inlemesi üzerine meslektaşları geliyor. Katil vahşice, canice, eziyetle katlediyor ki olay yerinde hayatını kaybediyor. Katil otomobiline binemeden kaçıyor” diye konuştu.

“İNTİHAR MEKTUBU OLAYDAN SONRA YAZILDI”

Mustafa Damar, sanığın aracında bulunan intihar mektubuna ilişkin ise “Olaydan sonra hiç binmediği otomobilinde intihar mektubu çıkıyor. Mektupta ‘silahla planlayarak asla öldürmedim, o anki sinirle hareket ederek oldu hepsi’ diye bir ifade kullanıyor. Bu ifade mektubun olaydan sonra yazılarak arabaya konulduğunu gösteriyor. ‘Olaydan önce yazıldı’ diyor; ama ‘silahla planlayarak asla öldürmedim’ diyor. Katilin annesi delilleri karartmaya çalışmış” şeklinde konuştu. Baba Mustafa Damar, kızını katleden sanığın yargılanmasına Cuma günü başlanacağını hatırlatarak, destek istediklerini belirtti.

NE OLMUŞTU?

Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel, üniversite yerleşkesindeki odasında öğrencisi Hasan İsmail H. tarafından önce bıçaklanarak, sonra tabanca ile ateş edilerek öldürülmüştü. Olayın ardından taksiyle okuldan ayrılan, daha sonra polis babası ve annesi ile emniyete giderek teslim olan Hasan İsmail H., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

MEKTUPTA CEREN DAMAR’I SUÇLAMIŞTI

Hasan İsmail H.’nin cinayetten önce yazdığı ileri sürülen intihar mektubunda “Beni bunu yapmaya mecbur bıraktılar. Dersler çok ağır, bir kitap 500 sayfa. Siz hiç kopya çekmediniz mi? Beni bunu yapmaya mecbur bıraktılar. Spordaki başarılarımı derslerimde gösteremedim. Bu okula geldim geleli bir türlü yüzüm gülmedi. Bana sürekli mobbing uyguladı. İntiharımdan Ceren Damar sorumludur” demişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans