Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Çocuk Aşı Randevusu için E-Nabız’da çıkan “bu kişiye ait telefon numarası kayıtlı değil” sorunu çözümü

  • Genel / Gündem
  • 06 Eylül 2021
  • Çocuk Aşı Randevusu için E-Nabız’da çıkan “bu kişiye ait telefon numarası kayıtlı değil” sorunu çözümü için yorumlar kapalı
  • 1.148 KEZ OKUNDU
Çocuk Aşı Randevusu için E-Nabız’da çıkan “bu kişiye ait telefon numarası kayıtlı değil” sorunu çözümü

Çocuk Aşı Randevusu için E-Nabız’da çıkan “bu kişiye ait telefon numarası kayıtlı değil” sorunu çözümü

Yeni eğitim sezonunun açılma ile veliler çocukları için Covid 19 aşı randevusu alma işlemleri konusunda araştırmaya başladı. Okulların açılmasıyla endişeler dorukta. Biontech ve Sinovac seçeneklerinden birini tercih eden veliler çocuklarının sağlığını güvene almaya çalışıyor. Çocuklarınız için e-devlet şifresi ile e-nabız veya MHRS üzerinden randevu almak mümkün. Peki, MHRS koronavirüs aşısı randevusu nasıl alınır?

Biontech ve Sinovac aşı randevuları koronavirüs aşısı yaptırmak isteyen kişiler tarafından alınmaya devam ediyor. Aşı olmak isteyen binlerce kişi hastanelere giderek işlemlerini gerçekleştiriyor. Peki, randevu nasıl alınıyor? Çocuğumun edevlet şifresi mi olması gerekiyor?

Aşı sırası gelen kişiler e nabız ve MHRS üzerinden e devlet şifrelerini kullanarak randevularını alabiliyorlar. Ya da telefondan ALO 182’yi arayarak randevu sistemi üzerinden randevu oluşturabiliyorlar. Ancak ALO 182 sistemi yoğunluktan dolayı uzun sürebiliyor bu nedenle MHRS ve e nabız üzerinden işlemler sıra beklemeden daha kolay hallediliyor.

“Bu kişiye ait telefon numarası kayıtlı değil” sorunu çözümü

12 Yaş ve üzerine aşı uygulamasının başlatılması üzerine veliler çocuklarını aşılatabilmek için randevu almaya çalışıyorlar. Bunun için e-nabız uygulamasına giren veliler , çocukların profiline geçip randevu almak istediklerinde “bu kişiye ait telefon numarası kayıtlı değil” hatasıyla karşılaşıyorlar. Peki bunu nasıl çözebilirsiniz.

Sorunun çözümü çok basit aslında. Aşı randevunuzu uygulama üzerinden değil MHRS üzerinden E-devlet şifrenizle girerek çözebilirsiniz. Burada herhangi bir sorunla karşılaşmadan çocuğunuza randevu alabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada “aşı randevusu alma” işlemini işaretleyin. Bunun ardından size “Aile Hekimi” ve “Hastane” seçeneklerini sunacak.

Aile hekimini seçmeniz durumunda kendi aile hekimim ya da başka aile hekimi seçeneğini aktaracak istediğinizi işaretleyebilirsiniz.

Hastaneyi seçmeniz durumunda da yine size uygun olan hastanenin listesi verilecek. Bu sayfalar açıldıktan sonra seçtiği gün ve saatte aşı randevunuz alınmış olacak.

RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans