Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Cuma mesajları – 6 Aralık Cuma günü için en güzel mesajlar

Cuma mesajları – 6 Aralık Cuma günü için en güzel mesajlar

İslam alemi için büyük ehemmiyet taşıyan Cuma günü yarın algı edilecek. 6 Aralık Cuma gününde, ailesi ve dostlarıyla cuma mesajı paylaşmak isteyenler, Cuma mesajları için arayışa geçti. İşte en anlamlı ve en güzel cuma mesajları haberimizde…

Haftanın en mühim günü olan Cuma günü heyecanı hepimizi sardı. Cuma gününde cuma namazında bulunmak isteyen halkımız, cuma gününün anlam ve önemini algı edebilmek amacıyla birbirlerine cuma mesajı iletmeyi isteyenler, cuma mesajı araştırmaktadırlar. İşte 6 Aralık 2019 Cuma günü için hazırlamış olduğumuz en yeni, en anlamlı, en güzel cuma mesajları…

En Güzel Cuma Mesajları| RESİMLİ CUMA MESAJLARI 29 Kasım 2019

CUMA MESAJLARI

Ey inanç edenler! Cuma günü namaz için davet yapıldığı süre, derhal Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.(Cum’a, 62/9) Cumanız kutsal olsun.

Yaptığın her yakarış derdine ilaç, sıhhatine şifa, gözüne nur, kalbine rahatlık, ailene ve sevdiklerine rahatlık getirsin. Hayırlı cumalar dilerim.

En Güzel Cuma Mesajları| RESİMLİ CUMA MESAJLARI 29 Kasım 2019

İnsanların en hayırlısı ömrü uzun olup ameli güzel olandır. (Tirmizî, Zühd”,21) Cumamız hayırlı olsun

Ey nefsim! Şeytana yem olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin? Bırak yakamı secde edeyim. Sen huzura er, ben imanla öleyim. Rabbim hepimizi imanla ölen kullarından eylesin. Amin. Hayırlı nurlu cumalar.

Mü’minler hakkaten kurtuluşa ermişlerdir. Onlar ki, namazlarında derin saygı içindedirler. Onlar ki, faydasız işlerden ve boş sözlerden yüz çevirirler. Onlar ki, zekatı öderler. Onlar ki, ırzlarını korurlar. (Mü’minûn, 23/1-5) Hayırlı cumalar.

Makbul, yakarış ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı verimli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşAllah. Hayırlı cumalar dilerim.

Yüce Allah rahmeti yüz parça yarattı. Bu rahmetten doksan dokuzunu yanında tuttu. Yeryüzüne (bu rahmetin) yalnız bir parçasını indirdi. İşte bu bir parça sebebiyledir ki yaratıklar birbirine acımaktadırlar. (Öyleki ki) at, süt emen yavrusuna engel olmaması için ayağını bu bağışlama yardımıyla kaldırır.”(Buharî, “Edeb”, 78) Hayırlı cumalar.

Ey Rabbim! Akşama ulaştığımız biçiminde sabaha, sabah ulaştığımız biçiminde de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı cumalar dilerim.

Cuma Mesajları

Rabbinize yalvararak ve gizlice yakarma edin, şundan dolayı O, haddi aşanları sevmez. Düzene sokulduktan sonrasında yeryüzünde bozgunculuk yapmayın. Allah’a (azabından) korkarak ve (rahmetini) umarak yakarma edin. Şüphesiz, Allah’ın rahmeti iyilik edenlere oldukça yakındır. (A’RAF suresi 55-56. ayetler) Cumanız kutsal olsun.

Allahım, bizlere Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir. Bizlere ateşin kokusunu duyurma. Amin, hayırlı cumalar dilerim.

Cuma Mesajları

Ey inanç edenler, cuma günü namaz için davet yapıldığı süre, derhal Allah’ı zikretmeye koşun ve alış-verişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır. (Cuma Suresi – 9)

Mevlana Sözleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Designed by Üstad Ajans