Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter’dan paylaştı: Hedef 75 milyon gezgin

  • Genel
  • 27 Eylül 2019
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter’dan paylaştı: Hedef 75 milyon gezgin için yorumlar kapalı
  • 768 KEZ OKUNDU
Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter’dan paylaştı: Hedef 75 milyon gezgin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplumsal medya paylaşımında, 2023 senesinde hedefin 75 milyon turiste ev sahipliği yapmak bulunduğunu belirtti.

Erdoğan, 27 Eylül Dünya Gezim Günü dolayısıyla Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Ülkemizin dünya turizminden almış olduğu oranı büyütme noktasındaki çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Hedefimiz 2023 senesinde 75 milyon turiste ev sahipliği yapmak.” ifadelerine yer verdi.

Paylaşımda “Gezim 2023, Türkiye 2023 Gezim Stratejisi” başlığıyla yer edinen görselde, 2023 senesinde beklenen gezgin sayısı ve bu hedefe ulaşmanın yolları yer aldı.

BÖLGELERDEN GELMESİ BEKLENEN TURİST HEDEFİ DE AÇIKLANDI

Görselde, 2019 sonu itibarıyla Uzak Doğu’dan 1,1 milyon, Orta Avrupa’dan 2,8 milyon, ABD kıtasından 1,1 milyon gezgin sayısına ulaşılmasının beklendiği, 2023 senesinde ise Uzak Doğu’dan 4 milyon, Orta Avrupa’dan 4,5 milyon ve ABD kıtasından 3 milyon turistin gelmesinin hedeflendiği açıklandı.

ERDOĞAN’IN PAYLAŞTIĞI GÖRSELDE 7 BAŞLIĞA DİKKAT ÇEKİLDİ

– Tanıtıma ağırlık vereceğiz: Türkiye Gezim Tanıtım ve Geliştirme Ajansının etkinliğini artıracak, tanıtım çeşitliliğiyle beraber tanıtma bütçemizi 180 milyon dolara yükselteceğiz.

– Ulaştırma altyapısını güçlendireceğiz: İstanbul ve Antalya başta olmak suretiyle gezim açısından tehlikeli sonuç havalimanlarımızın kapasitesini artıracak, “Nitelikli gezgin için nitelikli koltuk” uygulamasını yaygınlaştıracağız. Kruvazyer limanlarımızın kapasitesini 2023 itibarıyla 2000 vapur/sefer ve 4 milyon yolcuya yükselteceğiz.

– İnsan kaynağımızı daha etkin kullanacağız: Gezim meslek liselerimizi, mesleki teknik ve Anadolu liselerine dönüştürüyoruz. Gezim yükseköğretim kurumlarını daha etkin halde yapılandıracak, 2030’lu seneler itibarıyla Türkiye’yi otel müdürleri ihraç eden konuma yükselteceğiz.

– Gezim ürün çeşitliliğini artıracağız: Gastronomi, sıhhat, kültür, bisiklet ve inanç turizminin gerekliliklerini daha çok yerine getirerek daha çok alanda, daha çok turistin ülkemizi ziyaret etmesini sağlayacağız.

– Konaklama kapasitemizi artıracağız: 2023 itibarıyla yatak kapasitemizi 1,5 milyondan 2 milyona çıkaracağız. Doluluk oranlarını artırarak kapasitemizin optimum kullanımını sağlayacağız. Artan gezim hacmiyle yatırımcı yoğunluğunu da artıracağız.

– Rekabetçiliğe ehemmiyet vereceğiz: Gezi ve Gezim Rekabetçilik Endeksi’nde 2023 senesinde ilk 30’da yer alacağız.

– Sürdürülebilir çevre dostu gelişimini benimseyeceğiz: Sertifikasyonlara ağırlık verecek, 2018 senesinde 463 olan mavi bayraklı plaj sayımızı 2023’e kadar 688’e çıkaracağız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans