Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Doğum öyküsünü özetleyen oyuncu Müge Boz, gözyaşlarına boğuldu

Doğum öyküsünü özetleyen oyuncu Müge Boz, gözyaşlarına boğuldu

Geçtiğimiz hafta ilk bebeğini kucağına alan oyuncu Müge Boz, YouTube kanalından doğum videosunu paylaştı. Sezaryen doğum meydana getiren ve ameliyathaneye eşi alınmadığı için yalnız kalan oyuncu, yaşamış olduğu sıkıntıları anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.

Geçtiğimiz Haziran ayında basketbolcu Caner Erdeniz ile evlenen Müge Boz, yedi gün ilkin ilk bebeği Vina’yı kucağına aldı. Hamileliği süresince yaşadıklarını YouTube kanalı üstünden takipçileriyle paylaşan Boz, doğum yaşadıklarını da bir video ile söyledi.

“HİÇ TANIMADIĞIM BİR ACIYLA UYANDIM”

Aylarca düzgüsel doğum yapmak için lüzumlu her şeyi meydana getiren Müge Boz, yayınladığı videoda doğum acısıyla uyandığı o anları şu şekilde söyledi: “Ben aniden hayatımda daha ilkin tanımadığım bir acı ile uyandım. Acı da değil de, sanki içimde bir lastik kopmuş şeklinde… Oldukça sakin bir halde Caner’i uyandırdım. ‘Bebeğim sanırım hastaneye gitmemiz gerekiyor’ dedim.”

“BEBEĞİN KALP ATIŞLARI DÜŞÜYOR, RİSK ALAMAYACAĞIM”

“Caner’in tüm ısrarlarına karşın doğum çantamı hazırlamamıştım. Derhal onları halledip hastaneye gittik. Bebeğin kalp atışlarını ölçen bir alet vardı. Onu takacakları vakit ‘Niçin takıyorlar şimdi, ne gerek var’ dedim. sonrasında doktorum ‘Sanırım burada bir sorun var’ dedi. Kendime nazaran oldukça iyi performans gösteriyordum. Hekim ‘Kalp atışları düşüyor, ben risk alamayacağım. su ulaştıktan sonra 8 saat içinde doğum olması gerekiyor, biz o süreyi geçtik. Riskli bir duruma dönebilir, sezaryene dönüyoruz’ dedi.”

“ZORLA ÖNLÜĞÜ DE GİYDİM”

O an inanılmaz derecede bir kabulleniş yaşadım. 8-9 saat deliler şeklinde uğraştım. O acıya dayanabilmem derken, düzgüsel doğum olmadı. O vakit bir an ilkin olsun ki, bu acıdan kurtulayım dedim. İnanılmaz bir ürkü oldum. İçeride bir sorun olmuş olabileceğini düşündüm. Caner inanılmaz şaşkındı. Hekim doğumu epidural (Bölgesel uyuşturma) yaparız ve Caner doğuma girebilir dedi. Sonrasında bir hasta bakıcı geldi ve bana önlük giydirecekti. Benim en istemediğim şey, o önlükle doğum yapmaktı. İtiraz ettim. ‘Giymeniz gerekiyor zira ameliyathaneye gidiyoruz’ dedi. Zorla o önlüğü de giydim.”

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

“Hekim Caner’e ‘seni aşağıda giydireceğiz’ dedi. Kapıdan beni uğurladılar. Son olarak Caner’i gördüm. Kapı kapanmış oldu. Hemşireler ‘Eşi de girecek doğuma’ dediler. Anestezist ‘Hayır, genel anesteziye döndüm’ dedi. Caner içeri gelecek diye ayrıldık ve ben içeride öğreniyorum ki; giremiyor. ‘Müge bu dakikadan sonrasında artık hakikaten tek başınasın’ dedim. aklıma gelen ilk şey Vina ile konuşmak oldu. Vina’ya ‘Bebeğim şu anda doğuma giriyoruz fakat baban yanında olamayacak. Seni doktorlar ve hemşireler karşılayacak. Lütfen korkma.’ dedim. Doktoruma ‘Lütfen konuştuklarımızı unutma. Vina olabilecek en süratli şekilde babasının yanına gitsin. Yapılacak tüm tetkikler o Caner’in kucağındayken yapılsın’ dedim. Ondan sonrası yok…”

“DOĞUM BANA HİÇBİR ŞEYİ KONTROL EDİLMEYECEĞİNİ ÖĞRETTİ”

“Kendime geldiğimde, onu kucağıma aldığımda Caner’in bakışları… Hakkaten tanım edilemez bir duyguymuş. Vina’nın cinsiyetini öğrendiğim anı bile hatırlamıyorum. Genel olarak bu doğum bana hiçbir şeyi denetim edilemeyeceğini öğretti.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ