Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Dünya fenomeni Mr. Beast, videolarını kopyaladığını iddia ettiği Enes Batur’u şikayet etti

  • Yaşam
  • 31 Ekim 2019
  • Dünya fenomeni Mr. Beast, videolarını kopyaladığını iddia ettiği Enes Batur’u şikayet etti için yorumlar kapalı
  • 529 KEZ OKUNDU
Dünya fenomeni Mr. Beast, videolarını kopyaladığını iddia ettiği Enes Batur’u şikayet etti

YouTube’da 25 milyon takip edeni bulunan Mr. Beast, videolarını kopyaladığı belirterek şikayetçi olduğu Enes Batur’a 20 milyon ağaç dikme videosuyla meydan okudu.

Ürettiği içeriklerle geniş bir fanatik kitlesi bulunan YouTuber Mr. Beast adlı genç, Enes Batur’u videolarını kopyaladığı sebebi öne sürülerek yakınma etti. Geçtiğimiz gün 20 bin ağaç dikme videosunu gösteren Mr. Beast, Enes Batur’a bildiri atarak “Bunu da kopyala ve dünyayı kurtar” dedi.

ENES BATUR’U ŞİKAYET ETTİ

Laykla sayfasının haberine bakılırsa: Geçtiğimiz aylarda Enes Batur’un içeriklerinin çalıntı olduğu iddiası toplumsal medyada geniş bir yankı uyandırdı. Logan Paul, Mr. Beast, PewDiePie benzer biçimde YouTuberlar paylaşım yaparak Enes Batur’u içerik çalmakla suçladı. Hatta 25 bin abonesi bulunan MrBeast, Enes Batur’u birçok kez kendi içeriklerini çaldırmış olduğu için YouTube’a yakınma etmişti.

“HER VİDEOYU KOPYALIYORSUN, BUNU DA KOPYALA”

YouTuber dostlarıyla bir akım başlatan Mr. Beast, 20 milyon ağaç dikme videosu yayınladı. Ağaç dikme kampanyası için büyük bir emek veren YouTuber, videolarını çalmakla suçlamış olduğu Enes Batur’a bildiri atarak meydan okudu. Mr. Beast, Batur’a attığı mesajda “Beni hatırladın mı? Iyi mi unutabilirsin ki? Her videoyu kopyaladığınıza bakılırsa. Bunu da kopyala ve dünyayı kurtar. K..tak” dedi.

600 YOUTUBER, 20 MİLYON AĞAÇ İÇİN BİR ARAYA GELDİ

YouTuberlar tabiat için yararlı bir kampanya ile gündeme geldi. 600 YouTuber ağaç dikme kampanyası için bir araya gelecek. 600 YouTuber 20 milyon ağaç dikmek için 20 milyon dolarlık bağış toplayacak. 600 YouTuber içinde MrBeats, PewDiePie, Ninja, Marshmello ve Smarter Every Day benzer biçimde takipçi sayılarıyla geniş kitlelere haiz YouTuberlar’da yer ediniyor.

Kampanya #TeamTrees hashtag’ı ile başlamış olacak ve bu hashtag ile izleyicilerden bağış yapmaları istenecek. Bu bağış kampanyasına YouTube’da destek olmak için bağışla ilgili tüm işlem ücretlerini ödeyeceğini duyurdu. YouTube hem bağış videolarını hem de iklim değişikliği ile ilgili içerikleri Trend listesine sokarak daha görünür hale getirmeye çalışacak.

Bu projenin çıkış adı ise Donaldson’dır. Söz mevzusu bağış kampanyası Mayıs 2019 tarihinde başlamış olan bir projedir. Toplumsal medya hesaplarında toplamda 20 milyon aboneye ulaşan Donaldson bu abone sayısını kutlamak için 20 milyon ağaç dikilmesini önerdi. Donaldson mevzuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada YouTube’un yalnızca bir drama yeri olmadığını hakkaten bir tesirleri bulunduğunu ve bunu değişiklik için kullanabileceklerini söylemiş oldu.

Mr. Beast Enes Batur

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans