Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Eyvah: Elektrik fiyatlarına yüzde 14.9 zam geldi

  • Gündem
  • 30 Eylül 2019
  • Eyvah: Elektrik fiyatlarına yüzde 14.9 zam geldi için yorumlar kapalı
  • 582 KEZ OKUNDU
Eyvah: Elektrik fiyatlarına yüzde 14.9 zam geldi

Son dakika: Elektrik fiyatlarına 1 Ekim’den geçerli olmak suretiyle zam yapılmış oldu. EPDK’nın bugün saat 13:00’te gerçekleşen zirvesi sonrasında zam sonucu çıktı. Buna gore, elektrik tutarları konut, endüstri ve ticarethanelerde yüzde 14.90 zamlandı.

Elektrik fiyatı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) bugün saat 13’te yapmış olduğu toplantının peşinden zamlandı. Maliyet artışlarının değerlendirildiği görüşmede 1 Ekim itibarıyla elektrik fiyatının konut, endüstri ve ticarethanelerde yüzde 14.90 artmasına karar verildi.

YENİ TARİFE 3 AY GEÇERLİ OLACAK

Yeni tarifenin, muhteşem bir gelişme olmadığı takdirde 31 aralık 2019 evveliyatına kadar olan 3 aylık dönemde geçerli olması umut ediliyor.

1 TEMMUZ’DA DA ZAM GELMİŞTİ

Elektrik tutarları 1 Temmuz’da da konut, ticarethane ve sanayide averaj yüzde 14.98 oranında artırılmıştı. EÜAŞ’ın, elektrik dağıtım ve perakende şirketlerine ikili anlaşmalarla sattığı, “toptan” olarak tanımlanan elektriğin birim fiyatı da 20,5 kuruşa yükseltilmişti. Yeni tarifede toptan elektrik tutarları da 35 kuruşa terfi etti. Böylelikle toptan elektrikte artış yüzde 70 oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans