Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Gürcistan vatandaşı genç, isim benzerliği yüzünden 15 gün hapis yattı

  • Genel
  • 30 Eylül 2019
  • Gürcistan vatandaşı genç, isim benzerliği yüzünden 15 gün hapis yattı için yorumlar kapalı
  • 437 KEZ OKUNDU
Gürcistan vatandaşı genç, isim benzerliği yüzünden 15 gün hapis yattı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda isim benzerliği yüzünden gözaltına alınarak tutuklanan ve 15 gün cezaevinde yatan Gürcistan vatandaşı genç, avukatının girişimi sonucu özgür bırakıldı.

Vaka, İstanbul Sabiha Gökçen Havavalima’nda meydana geldi. Gürcistan vatandaşı Gıorgı Menabdıshvılı, eşi ve evladı ile beraber İtalya’da yaşayan ve kanser hastası olan annesini ziyarete gitti. İtalya dönüşü Samsun’da yaşayan kayınvalidesi Khatuna Darchıa’yı ziyarete gelmek isteyen Gürcü genç, İtalya’dan uçakla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na geldi.

EŞİ VE ÇOCUĞUNUN YANINDA GÖZALTINA ALINDI

Havalimanında Kocaeli ilinde işlenmiş hırsızlık suçundan dolayı hakkında gözaltı sonucu olduğu ileri sürülen Gürcü genç, polis tarafınca eşi ve çocuğunun yanında gözaltına alında alındı. Türkçe bilmediği için derdini anlatamadığı ileri sürülen Gıorgı Menabdıshvılı, tutuklanarak cezaevine konuldu.

AVUKAT TUTTU

5 gün Maltepe Cezaevinde, 10 gün de Tekirdağ Cezaevinde kalan Gıorgı Menabdıshvılı’nin başına gelen vakası öğrenen Samsun’da yaşayan kayınvalidesi Khatuna Darchıa, bir yanlışlık ihtimali bulunduğunu belirterek Samsun Barosu avukatlarından Gökmen Keskinsoy’dan yardım istedi.

YANLIŞLIKLA TUTUKLANDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Avukat Keskinsoy, yapmış olduğu araştırmada Gıorgı Menabdıshvılı’nın kendisiyle aynı adı ve soyadı taşıyıp aynı doğum tarihindeki olan sadece anne ve baba adları değişik olan bir başka Gürcistan vatandaşının yerine yanlışlıkla tutuklandığını tespit ederek, lüzumlu adli girişimler sonucu Gıorgı Menabdıshvılı’nin özgür bırakılmasını sağlamış oldu.

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATACAK

Samsun’a gelen Gıorgı Menabdıshvılı, yaşamış olduğu vakadan dolayı oldukca mutsuz bulunduğunu ve haksız yere 15 gün cezaevinde kaldığını belirterek, hakkını aramak için hukuki süreç başlattığını söylemiş oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans