Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Hadise’nin yürekli paylaşımı toplumsal medyayı salladı

  • Yaşam
  • 13 Kasım 2019
  • Hadise’nin yürekli paylaşımı toplumsal medyayı salladı için yorumlar kapalı
  • 910 KEZ OKUNDU
Hadise’nin yürekli paylaşımı toplumsal medyayı salladı

Toplumsal medyayı etken kullanan meşhur müzisyen Hadise, konserden paylaşımlarda bulunmuş oldu. Her zamanki benzer biçimde oldukça yürekli bir kostüm seçen Hadise’nin paylaşımına binlerce beğeni geldi.

Toplumsal medyayı en etken kullanan ünlülerin başından gelen Hadise’nin son paylaşımı gene vaka oldu.

“SİZİN ALKIŞLARINIZ BANA GÜÇ VERİYOR”

Konserden paylaşımlarda bulunan Hadise, ‘Sahnede olmak, müzikle uğraşmak, dans etmek ve sizin alkışlarınız bana güç veriyor.’ notunu paylaştı.

BİNLERCE BEĞENİ ALDI

Konserinde her zamanki benzer biçimde oldukça yürekli bir kostüm seçen Hadise’nin paylaşımına binlerce beğeni geldi.

HADİSE KİMDİR?

Hadise Açıkgöz (d. 22 Ekim 1985; Mol, Belçika), Belçikalı-Türk müzisyen ve söz yazarı.

Belçika’da Sivaslı bir ailenin kızı olarak doğup büyüdü. 2003 senesinde Idool 2003 yarışmasına katıldı, birinci olamamasına karşın albüm teklifi almasının üstüne albüm hazırlıklarına başladı. 2005’te piyasaya sürülen ilk stüdyo albümü Sweat’te yer edinen “Stir Me Up” şarkısıyla Belçika’da ve Türkiye’de tanındı.

Türk basınının kendisiyle ilgilenmesinden sonrasında kariyerini Türkiye’ye taşıdı.2008’de ikinci stüdyo albümü Hadise’yi yayımladı. İngilizce ve Türkçe şarkılardan oluşan albümde yer edinen “Deli Oğlan” şarkısı Türkiye’de bir hit oldu. Sonraki yıl Türkiye’yi 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Düm Tek Tek” ile temsil ederek dördüncü oldu. Yarışma yardımıyla popülerliğini artırdı. Aynı yıl Fast Life ve Kahraman albümlerini satışa sundu. Kahraman’ın çıkış şarkısı “Evlenmeliyiz” ile yine listelerde yer aldı. 2011’de beşinci stüdyo albümü Aşk Kaç Gövde Giyer?’i yayımladı. Albümdeki “Superman”, “Aşk Kaç Gövde Giyer?” ve “Mesajımı Almıştır O” şarkılarına klip çekti. 2014’te Tavsiye albümünü satışa sundu.

Hadise, 2 Brains Records şirketi ile albüm anlaşması imzaladıktan sonrasında Yves Gaillard ile emek harcayarak ilk şarkısı “Sweat”‘i hazırladı ve 1 Kasım 2004’te single olarak satışa sundu. Şarkı, Belçika’nın resmi listeleri Ultratop’ta 19 numaraya kadar terfi etti.Mayıs 2005’te ikinci single’ı “Stir Me Up”‘ı yayımladı ve ilk klibini de bu şarkıya çekti. Şarkı yardımıyla adı Türk basınında yer aldı.Ekim 2005’te üçüncü single’ı Milk Chocolate Girl’ü satışa sundu. Şarkı, Ultratop sıralamasında 13 numaraya kadar terfi etti ve Hadise’nin listede en fazla kalan single’ı oldu.Müzisyen, Eylül 2007’de ikinci stüdyo albümünün ilk single emek vermesi “A Good Kiss”‘i yayımladı ve klibini İstanbul’da çekti.

Şubat 2008’de albümün ikinci single’ı “My Body” yayımlandı. Şarkının klibi Şenol Korkmaz yönetmenliğinde çekildi. Haziran 2008’de piyasaya sürülen Serdar Ortaç albümü Nefes’te yer edinen “Düşman” şarkısında düet şarkıcısı olarak vazife aldı. Hadise’nin Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye temsil edebileceğine dair ilk haberler 2007 yılının sonlarında çıktı. Ekim 2008’de şarkıcının 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edeceği açıklandı.31 Aralık 2008’de, Sinan Akçıl ve Stefaan Fernande ile beraber yarışma için oluşturduğu “Düm Tek Tek” şarkısını ilk kez TRT’de seslendirdi.

Şarkısını tanıtmak amacıyla Yunanistan, Malta, Romanya, Bosna-Hersek ve Bulgaristan benzer biçimde ülkeleri dolaştı. Bu sırada çeşitli sıhhat sorunları geçirdi. 16 Mayıs 2009’da Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen yarışmada Azerbaycan, Belçika, Birleşik Krallık, Fransa, İsviçre ve Makedonya’dan tam puan aldı; toplamda 177 puana ulaşarak, Norveç, İzlanda ve Azerbaycan’ın arkasından dördüncü oldu.

Mayıs 2009’un ikinci haftasında, üçüncü stüdyo albümü Fast Life’ı Türkiye dışındaki ülkelerde satışa sundu. Albüm, Endonezya Müzik Listeleri’nde zirveye, Belçika Müzik Listeleri’nde 16 numara terfi etti. “Fast Life” şarkısı ise albümün ilk klibi olarak yayımlandı; Balkan Müzik Ödülleri’nden Balkanlar’da Türkiye’den En İyi Şarkı kategorisinde ödül aldı. Jüri koltuğunda oturmuş olduğu O Ses Türkiye’de yarışmacısı şampiyon oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans