Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Haluk Levent, kuzeni tarafınca tacize uğrayıp hayatına son veren kadının duruşmasına katıldı

  • Yaşam
  • 14 Kasım 2019
  • Haluk Levent, kuzeni tarafınca tacize uğrayıp hayatına son veren kadının duruşmasına katıldı için yorumlar kapalı
  • 904 KEZ OKUNDU
Haluk Levent, kuzeni tarafınca tacize uğrayıp hayatına son veren kadının duruşmasına katıldı

Senelerce amcasının oğlunun cinsel istismarına uğrayan Ayşenur G. “Ben bir şeytanın eline düştüm” yazılı mektup bırakarak intihar etti. Mevzuyla ilgili lüzumlu desteği göstereceğini söyleyen Haluk Levent, bugün gerçekleşen duruşmaya katıldı.

Antalya’nın Alanya ilçesinde Ayşenur G.’nin (22) bir mektup bırakıp intihar etmesinin peşinden 14 yıl hapis cezasına çarptırılıp, Yargıtay kararıyla tahliye edilen amcasının oğlu Selahattin S.’nin (30) tekrardan yargılanacağı dava, Alanya’da başladı. Duruşmayı takip edeni için gelen sanatçı Haluk Levent, ise Ayşenur’un yanında olacağının sözünü verdiğini belirterek,” Ben bu işin peşini bırakmayacağım demiştim. Hepimiz onun çekmiş olduğu acılar için ve kadınlık onuru için burada” dedi.

MEKTUP BIRAKARAK CANINA KIYDI

İddiaya gore, Ayşenur Itimat, minik yaşlardan itibaren amcasının oğlu sanık S.S. tarafınca cinsel istismar eylemlerine maruz bırakıldı ve bu durum Ayşenur’un evlenerek bir çocuk sahibi olmasından sonrasında da devam etti. Ayşenur, sanık S.S.’nin tehdit ve cinsel hücum eylemlerine daha çok dayanamayınca içinde bulunmuş olduğu bu zor durumu hem eşi hem de ailesi ile paylaştı. Olayın ortaya çıkmasından tam 3 gün sonrasında geriye bir mektup bırakarak ve kendisini asarak yaşamına son verdi.

BERAAT KARARI VERİLDİ

Sanık S.S., yargılama süresince suçu inkar etti ve Ayşenur’un telefon numarasının dahi olmadığını iddia etmesine karşın gene iddiaya gore sanık tarafınca son 3 yılda 1612 kere arandığı tespit edildi. Yerelde yargılamayı yürüten Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafınca atılı suçlar yönünden sanık S.S. aleyhine 14 yıl hapis cezası verildi ve karar Antalya Bölge Adalet sarayı Mahkemesi tarafınca onaylandı. Dosyanın temyiz incelemesi için Yargıtay’a gitmesinin peşinden mahalli mahkemede verilen ve üst yargı denetiminde onanan karar, 2’ye karşı 3 oy ile “sanık tarafınca suçun işlendiğine dair şüpheden uzak kati bir kanıt bulunmadığı” öne sürülen nedeni ile bozuldu ve beraat sonucu verildi.

HALUK LEVENT DE DURUŞMAYA KATILDI

Kararın peşinden tahliye edilen Selahattin S, dosya davanın tekrardan görülmesi için Alanya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Selahattin S.’nin tekrardan yargılandığı dava bugün Alanya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki tekrardan görülmeye başlandı. Duruşmaya Ayşenur Itimat’in ailesi ve avukatı ile AHBAP Platformu’nun başkanı sanatçı Haluk Levent de katıldı.

Duruşma öncesi Alanya Adliyesi önünde Ayşenur Itimat’in anası Emine baba Mustafa Sezer ile görüşen Haluk Levent, burada gazetecilere yapmış olduğu açıklamada Ayşenur’un yanında olacağının sözünü verdiğini belirtti. Levent, “Ben bu işin peşini bırakmayacağım demiştim. Hepimiz onun çekmiş olduğu acılar için ve kadınlık onuru için burada, bende buradayım. Ben şunu oldukça iyi biliyorum. Biz ne olursa olsun ve direneceğiz ve kazacağız” dedi.

“SUÇLUNUN HAK ETTİĞİ GİBİ CEZALAR VERİLSİN”

Anne Emine Sezer, üzüntüsünden dolayı konuşamazken, baba Mustafa Sezer ise adalete güvendiklerini aktardı. Baba Sezer, “Hakkaniyet isterim ve lütfen bu kanunları meydana getiren kişilere medya vesilesiyle seslenmek isterim. Bu kararlar yapılırken bin kere düşünsünler bir kere karar versinler. Bu kararlar verilirken, ödül verilir benzer biçimde değil suçlunun hak etmiş olduğu benzer biçimde cezalar verilsin. Ben adalete güveniyorum” dedi.

Haluk Levent ağlanyan Ayşenur’un kız kardeşi Zehra Sezer’e ise “Sana söz, Ben sana söz veriyorum biz başaracağız. Ayşenur’un ruhunu huzura eriştireceğiz” dedi.

Kaynak: İHA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans