Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Hollanda Tarım İhracatında ABD’nin ardından ikinci oldu

  • Gündem / Teknoloji
  • 29 Ocak 2020
  • Hollanda Tarım İhracatında ABD’nin ardından ikinci oldu için yorumlar kapalı
  • 1.122 KEZ OKUNDU
Hollanda Tarım İhracatında ABD’nin ardından ikinci oldu

Hollanda Ziraat İhracatında Amerika’nin arkasından ikinci oldu

Hollanda Ziraat İhracatında Amerika’nin arkasından ikinci oldu. Avrupa ülkelerinden Hollanda Amerika’den sonrasında dünya listesinde ikinci olarak dünya ziraat ürünleri ihraç eden ülkeli arasındaki konumunu yükseltti.

2017 senesi analizlerine bakılırsa 92 milyar euroluk ziraat ürünü ihraç eden Hollanda liderliği elinde bulunduran Amerika’nin derhal gerisinde.

Hollanda Tarım İhracatında ABD'nin ardından ikinci oldu

Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan nokta şu Hollanda bu başarıya ulaşırken bütün ürünleri kendi üretmiyor. Bu rakamın ortalama üçte biri yabancı tohum, meyve sebze, hayvansal ve bahçe ürünlerini işleyip başka ülkelere ihraç ederek sağlıyor.

Hollanda’nın ziraat ihracatının büyük bölümünü çiçek ve çiçek soğanları oluştururken ikinci sırada süt ve süt ürünleri ve üçüncü sırada ise et ihracatı oluşturuyor.

Türkiye’den 23 kat minik Hollanda’nın büyük kısmı içerisinde seralar yolu ile yüksek teknolojili ziraat yapılıyor. Hollanda üretimde %90 su tasarrufu sağlarken doğal ziraat için de oldukca gayret sarfetmekte. Pestisit türü zirai ilaçların kullanımını tercih etmeyen Hollanda, dronelerla denetim ve sürücüsü olmayan traktörler aracılığıyla insan kullanımını da minimuma indiriyor. Bu halde da ürün rekoltesi emsal ülkelerle kıyaslandığında ortalama iki kata çıkmış oluyor.

Türk tabip, kansere karşı en ayrıntılı görüntüleme teknolojisini geliştirdi

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans