Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

İlk Ara Tatilin Başlamasına Az Kaldı

  • Genel
  • 06 Kasım 2019
  • İlk Ara Tatilin Başlamasına Az Kaldı için yorumlar kapalı
  • 757 KEZ OKUNDU
İlk Ara Tatilin Başlamasına Az Kaldı

İlk Ara Tatilin Başlamasına Az Kaldı

Kasım ayındaki ilk Ara Tatili için Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinden duyuru yayımlandı. Şu sıralar dönem sınavlarına giren öğrenciler kasımdaki tatil günlerini araştırmaya başladı. MEB 2019 – 2020 yılı çalışma takvimine göre bu yıl ilk kez ara tatil uygulamasına başlamış olacak. Hafta sonlarını eklediğimizde 9 güne varan ara tatil hangi gün başlamış olacak?

Öğrenciler yeni eğitim-öğretim senesinde oldukça yoruldular, şu sıra yaşadıkları sınav periyodunun stresinden kurtulabilmek için ara dinlence tarihlerini bekliyor. Bu yıl ilk kez uygulanacak sistemle birlikte çoklu ara tatil periyodu başlıyor. Öğrenciler bu yıl toplam 4 kez ara tatil yapacak. Peki 2019’da ilk ara tatil ne zaman başlayacak?

İlk Ara Tatil Başlıyor

Haftasonuyla beraber toplam 9 gün tatil yapacak olan öğrenciler bu ara tatilde karne almayacak. Ara tatillerde bir ana temadan söz edeceğiz. Her tatilin bir teması söz mevzusu olacak. Bilim, kültür, sanat, spor şeklinde çeşitli faaliyetler bu ara tatillerde tema doğrultusunda yapılacak. Bazı geziler, fuarlar da gene bu ara tatillerin mevzusu olabilecek. Ara tatiller evlatların toplumsal yarar emek harcamaları için de bir fırsat doğuruyor. Huzurevleri ziyareti, bazı yardımlaşma faaliyetleri, aile ziyaretleri, okuldaki bazı kulüp çalışmalarının devamı olan etkinlikler ve benzeri emekler yapmalarına da bu tatiller olanak sağlayacak.”

Ara tatillerde öğretmenler görevlerine devam edecek  

Bakan Selçuk, yeni emek verme takvimine yönelik, şöyle konuştu: “Öğretmen arkadaşlarımız açısından okulların açıldığı, eğitim-öğretim yılı başlamadan önceki iki haftanın bir haftalık iş günü 18-22 Kasım 2019 ara tatili olarak 5 iş günü biçiminde planlandı.

Peki 15 Gün Tatil Ne Vakit Olacak?

Birinci dönem 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecek. Sömestre tatili hafta sonlarıyla beraber 16 gün olacak ve ikinci dönem 3 Şubat 2020 tarihinde başlamış olacak. İkinci ara tatil 6-10 Nisan 2020 içinde verilecek. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans