Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

İlk, orta ve liseler, 16 Marttan sonra bir hafta tatil edildi

  • Gündem / koronavirüs
  • 12 Mart 2020
  • İlk, orta ve liseler, 16 Marttan sonra bir hafta tatil edildi için yorumlar kapalı
  • 963 KEZ OKUNDU
İlk, orta ve liseler, 16 Marttan sonra bir hafta tatil edildi

İlk, orta ve liseler, 16 Marttan sonrasında 1 hafta tatil edildi

Okullar neden tatil edildi, özel okullar tatil mi, tatil olan okullar bugün gibi sorular aranmaktadır. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ilk, orta ve liselerde 16 Mart’tan başlayarak 1 hafta süre ile tatil ilan edileceğini, 23 Mart’tan sonrasında ise uzaktan öğrenme aracılığıyla öğrencilerin eğitimlerine devam edebileceğini beyan etti. Ayrıca, üniversiteler de 16 Mart tarihinden başlayarak 3 hafta süre ile tatil edilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığı ile Beştepe’de yapılan koronavirüs zirvesi sonrası Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, açıklamalarda bulunmuş oldu.

HABERİN VİDEOSU AŞAĞIDA

16 Mart tarihinden başlayarak ilk, orta ve liselerde 1 hafta tatil yapılacağını açıklayan İbrahim Kalın, “Sonrasında 23 Mart itibarıyla da uzaktan eğitimle öğrencilerimizin eğitimine devam etmeleri sağlanacak.

Üniversitelerimizle ilgili tekrar 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta boyunca üniversitelerimiz de tatil edilecektir” ifadelerini kullandı.

SPOR MAÇLARI SEYİRCİSİZ OYNANACAK

Kalın, “Spor müsabakalarının nisan ayının sonuna kadar seyircisiz gerçekleştirilmesi kararı alınmıştır” dedi.

Vatandaşlara da önemli uyarılar yapan İbrahim Kalın, “Mecburi değilse yurttaşlarımızın önlem amaçlı yurt dışına çıkmamasında fayda var.

Yurt dışından Türkiye’ye gelen vatandaşların da 14 gün kuralına uyması önemli” ifadelerini kullandı.

HABERİN VİDEOSU AŞAĞIDA

KAMU GÖREVLİLERİNİN YURT DIŞINA ÇIKIŞI İZNE BAĞLI OLACAK

Kalın, “Olağanüstü bir vaziyet olmadığı müddetçe kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışı izne bağlı olacaktır” dedi.

Kalın ek olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yurt dışı programlarının bir müddet ertelendiğini duyurdu. Okullar neden tatil edildi

YouTube video

Türkiye’deki ilk koronavirüs vakasının sağlık durumuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı’ndan açıklama: Durumu iyi

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki koronavirüs toplantısı 5 saat sürdü. Zirve sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, koronavirüsün görüldüğü ilk hastayla ilgili “Hasta olan kişinin sağlık durumu iyi, onunla birlikte karantinaya alınanların da durumları iyi. Bu karantina ve tedavi sürecinin devam etmesini bekliyoruz” dedi.

Tüm dünyada dalga dalga yayılan ve 4 binden fazla kişinin ölümüne yol açan Kovid-19 (yeni corona virüsü) Türkiye‘ye de sıçradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki koronavirüs toplantısının sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye’de görülen ilk koronavirüs vakasıyla ilgili bilgilendirme yaptı.

“HASTANIN DURUMU İYİ”

Kalın, hasta olan kişiyle ilgili soruya “Şu ana kadar tespit edilen tek bir vaka oldu. Hasta olan kişinin sağlık durumu iyi, onunla birlikte karantinaya alınanların da durumları iyi. Bu karantina ve tedavi sürecinin devam etmesini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Cuma mesajları 2020 yeni resimli Cuma mesajları kısa, uzun, resimli Cuma mesajları anlamlı seçenekler

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans