Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

İngiltere’de yaşayan trans adam, doğurduğu çocuğun babası olmak için verdiği hukuk mücadelesini yitirdi

  • Genel
  • 27 Eylül 2019
  • İngiltere’de yaşayan trans adam, doğurduğu çocuğun babası olmak için verdiği hukuk mücadelesini yitirdi için yorumlar kapalı
  • 722 KEZ OKUNDU
İngiltere’de yaşayan trans adam, doğurduğu çocuğun babası olmak için verdiği hukuk mücadelesini yitirdi

İngiltere’de yaşayan 32 yaşındaki trans adam, 2018 senesinde doğum yapmış oldu. Hanım bedenine haiz olan sadece kendisini adam olarak hisseden şahıs, bebeğin babası olmak için mahkemeye başvurdu sadece davayı yitirdi.

32 yaşındaki trans adam Freddy McConnell’ın hukuk mücadelesi 2018 senesinde doğum yapmasıyla başladı ve geçtiğimiz günlerde davayı kaybetmesiyle sonlandı.

Guardian gazetesi için dijital muhabir olarak çalışan Freddy McConnell, çocukluğundan beri cinsel kimliği hakkında sıkıntılar yaşamış ve 2010 senesinde trans adam olmaya karar vermiş. Kısaca bir karı bedeniyle doğan sadece kendisini adam hisseden Freddy cinsiyetini değiştirerek adam olmayı seçmiş.

2018 YILINDA DOĞUM YAPTI

2013 yılından sonrasında hormon tedavisine süregelen ve ABD’da geçirdiği bir operasyonla göğüslerini de aldıran Freddy McConnell’ın rahim ve öteki üreme organları ise yerli yerinde durmaya devam etmiş.

2016 senesinde bir sıhhat kuruluşundan yardım alarak hamile kalmaya ve çocuk sahibi olmaya kabul eden McConnell 2018 senesinde doğum yapmış oldu ve sıhhatli bir bebek dünyaya getirdi. Bu süreç için hormon tedavisini durduran ve doğurganlığını tekrardan kazanmak için ilaçlar alan McConnell yeniden tane görmeye bile başladı.

KENDİ DOĞURDUĞU ÇOCUĞUN BABASI OLMAK İSTEDİ

Freddy McConnell’ın hukuk mücadelesi doğum yaptıktan sonrasında başladı. Resmi kayıtlara çocuğunun anası olarak kaydedilen Freddy bunu değiştirip çocuğunun babası olarak tanınmak isteyerek bir dava açtı.

Uzun devam eden mahkemeler sürecinden sonrasında talebi reddedilen Freddy maalesef hala yasalara nazaran çocuğunun babası olarak kabul edilmiyor ve resmi belgelerde ‘anne’ tanımlamasına haiz.

HİKAYESİ FİLM OLDU

Freddy McConnell’ın bu garip ve sıkıntılı mücadelesi bir belgesel filme de dönüşmüş durumda.

Freddy, vizyonu meydana getirilen ve beğenilen film yardımıyla sesini daha fazlaca duyurma şansına haiz olacak. Filmin adı: Denizatı; Doğum Icra eden Baba. Doğada yavrularını doğuran adam tür olarak malum denizatlarının filmin adına esin olmuş olması ise asla şaşırtıcı değil.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans