Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

İstanbul Valiliği, Ekrem İmamoğlu’nun zelzele toplantısına çağrılmadığı haberlerini yalan olduğunu beyan etti

  • Genel
  • 27 Eylül 2019
  • İstanbul Valiliği, Ekrem İmamoğlu’nun zelzele toplantısına çağrılmadığı haberlerini yalan olduğunu beyan etti için yorumlar kapalı
  • 746 KEZ OKUNDU
İstanbul Valiliği, Ekrem İmamoğlu’nun zelzele toplantısına çağrılmadığı haberlerini yalan olduğunu beyan etti

İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısına çağrı edilmediği iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın başkanlığında İstanbul İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde meydana gelen ‘zelzele’ toplantısına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çağrı edilmediği yönünde haberler çıkmıştı. İstanbul Valiliği çıkan haberlerin doğruluğu yansıtmadığını deklare etti.

Valilikten meydana getirilen açıklamada, İstanbul’da dün meydana gelen zelzele sonrasında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın başkanlığında tüm kurumların en üst düzeydeki temsilcilerinin iştirakleriyle bir değerlendirme toplantısı yapıldığı anımsatıldı.

VALİLİK: HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Meydana getirilen bu toplantı sonrasında gece süresince sürecek Afet Acil Durum Yönetim Merkezi faaliyetlerinin, sabah 10.00’da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün Hasdal Yerleşkesinde yine değerlendirilmesinin kararlaştırıldığı, bugünkü toplantı için tüm iştirakçilerin bizzat orada bilgilendirildiği ve davet edilmiş olduğu açıklandı. Açıklamada, “Toplumsal medyada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın toplantıya çağrı edilmediği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.” ifadelerine yer verildi.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Valiliği, İstanbul depremi sonrasında kurum temsilcileriyle meydana getirilen toplantıya ilişkin paylaşımda bulunmuş oldu. Valiliğin hesabından meydana getirilen paylaşımda “Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay başkanlığında; İçişleri Bakanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı, Valimiz, AFAD Başkanı ve ilgili kurum temsilcileriyle İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde 26 Hizmet Grubunun çalışmalarını değerlendirme toplantısı yapılıyor” ifadeleri kullanıldı.

Görüşmede İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yer almadığı görülmüştü ve bunun üstüne toplumsal medya kullanıcıları, “Bu şehrin bir değil iki kez seçilmiş başkanı Ekrem İmamoglu ve depremle ilgili iştiraklerinin kurmayları nerede Sn. Vali?” şeklinde tepki göstermişti ve İmamoğlu’nun toplantıya çağrı edilmediği öne sürülmüştü.

Kaynak: AA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans