Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden maskematik ile ücretsiz maske

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden maskematik ile ücretsiz maske

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden maskematik

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden maskematik İZMİR Büyükşehir Belediyesi vatandaşların tıbbi maskeye ücretsiz olarak erişimini kolaylaştırmak için Metro istasyonlarına maskematik yerleştirdi.

İZMİR Büyükşehir Belediyesi vatandaşların tıbbi maskeye ücretsiz erişimini kolaylaştırmak için Metro istasyonlarına maskematik yerleştirdi.

Koronavirüs salgını sebebiyle kamusal alanlarda maske kullanımının mecburi hale gelmesi üstüne vatandaşların tıbbi maskeye erişimini kolaylaştırmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi metro istasyonlarına maskematik yerleştirmeye başladı. Uygulama için ilk adres Konak Metro İstasyonu oldu. Maskematikten maskelerini almak için Metro İstasyonları içinde uzun kuyruklar meydana getiren vatandaşlar, uygulamanın mühim bulunduğunu söylemiş oldu.

İzmirim Kart yardımıyla kullanması son aşama rahat

Maskematik içinden 4 tane maske ve bir tane de 100 ML el dezenfektanı alan İzmirli vatandaşlar, 7 günün nihayetinde uygulamadan yine yararlanıp, maske ve dezenfektanın yer almış olduğu hijyen paketinden alabilecek. Maskematik, hafta başından itibaren 10 istasyona daha koyulacak.

Metro yolcuları İzmirim kartla seyahat bedelini ödedikten sonrasında içeride bulunan maskematiğe yeniden İzmirim kartlarını göstererek hijyen paketini alabiliyor. Bu işlemde İzmirim Kart’dan herhangi bir düşüm yapılmıyor. Paket 4 maske ve 100 mililitrelik bir dezenfektan yer ediniyor. Gelecek günlerde dağıtımı kolaylaştırmak için paketten dezenfektan çıkarılacak, maske sayısı beş olacak.  İzmirim kart kullanıcılarının hafta bir defa hijyen paketi alabilecek.

İlk kullanım Başkan Soyer’den
Konak Metro İstasyonu’ndaki maskematiğin ilk kullanıcısı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer oldu. İzmirim kartı ile hijyen paketi alan Tunç Soyer, koronavirüs salgınıyla mücadelede maske kullanımının ve hijyenin önemini altını çizdi. İzmirlilerin maskeye daha basit ve steril bir halde ulaşmasını sağlamak için maskematiklerin sayılarını artıracaklarını söyleyen Başkan Soyer, “Bu sistem maskelerinizi insanın elinden almadığınız ve poşeti kendiniz açtığınız için steril bir kullanım imkanı veriyor. Böylelikle yurttaşlarımıza maskeye oldukça daha rahat ve rahat erişebilecekleri bir hizmet vermiş oluyoruz. Maskematik otomatının imalatını icra eden  firmamıza şükranlarımı sunuyorum. Bunu İzmirli bir şirketin yapıyor olması da ek olarak onur veriyor. İzmirlinin sağlığı her şeyden ilkin geliyor. Bu yeni hizmetimiz İzmirlilere hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kaynak: https://www.izmir.bel.tr/tr/Haberler/izmir-in-metro-istasyonlarinda-maskematik-donemi/43494/156

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Designed by Üstad Ajans