Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

İzmir İle İlgili Sözler – İzmir Sözleri – Güzel Sözler

  • Güzel Sözler
  • 26 Aralık 2021
  • İzmir İle İlgili Sözler – İzmir Sözleri – Güzel Sözler için yorumlar kapalı
  • 4.980 KEZ OKUNDU
İzmir İle İlgili Sözler – İzmir Sözleri – Güzel Sözler

İzmir İle İlgili Sözler – İzmir Sözleri – Güzel Sözler

Kısa İzmir İle İlgili Sözler, İzmir İle İlgili Sözler Tumblr, İzmir İle İlgili Sözler Facebook, Şairlerin İzmir İle İlgili Sözleri, İzmir İle İlgili Yazılar, izmir resimli sözler, İzmir İle İlgili Sözler Atatürk, İzmir İle İlgili Güzel Sözler, İzmir İle İlgili Ünlü Sözler, İzmir Kızı İlgili Sözler, İzmir Sözleri, İzmir Sözleri Kısa, karşıyaka ile ilgili sözler, izmir ile ilgili cümleler,  alsancak sözleri

İzmir İle İlgili Sözler sayfamızda sizler için İzmir ile ilgili söylenmiş en güzel sözleri hazırladık. Sayfamızdaki İzmir ile ilgili anlamlı sözleri facebook ve twitter ile paylaşabilirsiniz.

İZMİR İLE İLGİLİ GÜZEL SÖZLER

İzmir’de doğup büyüdüysen, hayatının geri kalanında nereye gidersen git, İzmir hep seninle kalacaktır.

Gece olur ve İzmir güzelliğine güzellik katar.

Güneş en güzel İzmir’de batar, güzel insanların şehrinde.

İzmir, kuşlar için bile sevgi şehridir.

izmir zincir sayfamızda konveyör zincirlerine ulaşabilirsiniz

İzmir’de hayat başlar ama ama asla bitmez.

izmir simit

İzmir’de simit yemek, gönüllerde aşk demek,  dostlara selam demektir…

Haydi kalk yorgun güzelim haydi kalk, hadi artık öldüm biliyor musun, hadi kalk, İzmirlere filan gidelim. Turgut Uyar

İzmir’i terk etmene rağmen, İzmir seni asla terk etmez.

Çoğu insan yaşadığı şehre bağlıdır ancak İzmirlilerin ki aşk ve tutku derecesindedir.

Her kızın İzmir’e ihtiyacı var.

Türkiye’den sıkıldığımda İzmir’e giderim ben. Yılmaz Özdil

Şimdi ben burdayım sen izmir’de o bağdat’ta ve daha başımızdan neler geçer kimbilir. Atilla İlhan

İzmir bir şehir değil, bir zihniyet, bir düşünce şeklidir.

izmir çiğdem

İzmirin simgesidir çiğdem, bir çitlediğinizde kalmaz gam, keder, elem…

Bütün cihan işitsin ki efendiler, artık İzmir hiçbir kirli ayağın üzerine basamayacağı kutsal bir topraktır! Atatürk

Seksen yaşına geldim, bugünün İzmir’ini neredeyse tanımıyorum. Şakir Eczacıbaşı

İzmir’in havasını solumak bile yaşam boyu unutulmaz bir an yaşatır size.

İzmirli gönlünce hareket eder sıkıntıya gelmez. Ali Kocatepe

Taladro sözleri

İzmir. Aşk şehri. Yani hayaller şehri. Bu yüzden de bir İhtişam Şehridir.

Burada bir büyü var, ailem 300 yıl önce geldi, bir daha da gidemedi. Lucien Arkas

Gel dağa çıkalım izmirli teğmen, kuvayı milliye kanı damarda. Nazım Hikmet

İzmirli, iktidarın vaat ve tehditlerine tenezzül etmemiştir. Uğur Yüce

İzmir İle İlgili Sözler Tumblr

Karşıyakalılar, annem sizin bağrınızda, sizin topraklarınızda yatıyor. Karşıyakalılar, İzmir’i gördüğüm gün evvelâ Karşıyaka’yı ve orada da sizin Türk topraklarınızda yatan annemin mezarını gördüm! Atatürk

İzmir’de hayat beklenmez, kovalanmaz da. Bu yüzden o zaten sizinle beraberdir. Cemal Süreya

İzmirde bir ağaç gördüm, Adı karabiberdi, dalını, meyvasını, gölgesini, getirdi masamıza serdi Bedri Rahmi Eyüboğlu

Taşra sıcaklığında, metropol medeniyetinde bir yer. Emel Müftüoğlu

İzmir boyoz

İki şey birbirinden ayrı olmaz derler biri izmir diğeri boyoz

Bütün cihan işitsin ki efendiler, artık İzmir hiçbir kirli ayağın üzerine basamayacağı kutsal bir topraktır! Atatürk

Öyle insanlardır ki taştan yapılmış bir kaleye kadife derler. Tan Sağtürk

Bir yanar bir söner Karşıyaka’nın ışıkları, Gün olur insanı deli eder. Edip Cansever

İzmir bir prensestir, bazen bir sevgili veya eş, bazen kız kardeştir, bazen de küçük bir kız çocuğu. Victor Hugo

İzmirli geniş bakar geniş düşünür, yüksek sesle konuşur. Nuri Çolakoğlu

Ben, bütün İzmir’i İzmirlileri severim; güzel İzmir’in temiz kalpli insanlarının da beni sevdiklerinden eminim. Atatürk

İzmir’e gavur diyorlar evet biraz karışığız ama kurban olsunlar. Gönül Yazar

Savaştepe köprüsünden geçen trenler; sel olur İzmir’e akar; İzmir’in denizi kız, kızı deniz; sokakları hem kız hem deniz kokar. Cahit Külebi

İzmir için ne yazarsam sana adıyorum! Necati Cumalı

Özgürlükler şehridir İzmir. Kahkahaları patlatmak için ne efsuna, ne votkaya, ne de viskiye ihtiyaç vardır. Nehir Erdoğan

İzmir’in akşamları İzmir’in, Nasıl sevilmez böyle akşamlar. Edip Cansever

İzmir gibiyim artık gülmeyi Alsancak’ta bıraktım. Aşkı Bornova’da Asansör kadar yorgun, Agora kadar yıkık, Eşrefpaşa kadar belalı, Basmane kadar vedalara alışık, Kemeraltı kadar kalabalık yalı kadar cefakar. Sonuçta İzmir gibiyim yani uzaktan ışıl ışıl. Ama aslında yorgun ve her şeye rağmen saat kulesi gibi dimdik ayakta.

İzmir Direnç Kazanıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in afetlere karşı dirençli kent inşa etme vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi. Bu yüzden parklardaki kent mobilyalarını afet durumlarında halkın barınma, enerji ve temel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yenilemeye başladı. Yani ilk uygulama Bayraklı’daki Hasan Ali Yücel Parkı’nda yapıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in afetlere karşı dirençli kent inşa etme vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.  30 Ekim İzmir depreminin ardından Türkiye’nin en kapsamlı deprem araştırma ve risk azaltma projelerini hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi. Sonuç olarak afet durumlarında halkın acil ihtiyaçlarına yanıt verecek güvenli toplanma alanları oluşturmak için çalışmalara başladı. Böylece ilk uygulama 30 Ekim depreminde hayatını kaybeden 117 kişi anısına deprem anıtının açılışının yapıldığı Bayraklı’daki Hasan Ali Yücel Parkı’nda hayata geçirildi.

Elektrik kesintilerine karşı önlem
Park deprem sonrası ihtiyaçlara göre yenilendi. Afet anında elektrik, su, tuvalet, duş ve çamaşırhane ve ek olarak temel ihtiyaçların karşılanabilmesi için gerekli alt yapı çalışmaları yapıldı. Böylece İzmir Büyükşehir Belediyesi, Hasan Ali Yücel Parkı’na da üç modülden oluşan kent donatıları yerleştirdi. Kent donatılarında elektrik kesintilerine karşı güneş enerjisi sisteminin devreye geçirilmesi sağlandı. Böylece ihtiyaç duyulan malzemelerin depolanması için oturma birimlerinin altında kilitli depolar oluşturuldu. Ek olarak depolara afet sonrası çadırlar kurulana kadar barınma amaçlı kullanmak üzere brandalar yerleştirildi.

Su, sağlık çantası ve battaniye var

İzmir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Yeşil Alanlar Planlama Proje Şube Müdürü Müge Deniz Bal, İzmir depreminin ardından parkların ihtiyaçlarını yeniden gözden geçirdiklerini, buna uygun tasarımlar üretmeye başladıklarını söyledi. Yani yurttaşların günlük kullanımda konforunu artıran. Ek olarak acil durumlarda ihtiyaçlarını karşılayan kent mobilyalarını ilk olarak bu parkta kullanmaya başladıklarını ifade eden Müge Deniz Bal, “Hasan Ali Yücel Parkı’nda üç takımdan oluşan prototip mobilyalar bulunuyor. Ayrıca kilitli depo haznesi var. Kilitli depo haznesinde acil ihtiyaçlara karşılık verebilecek su, acil sağlık çantası, battaniye gibi ürünler de yer alıyor. Böylece enerjisini güneşten alan ve afet alnında olası bir elektrik kesilmesi sırasında elektrik hizmeti veren bir ünitemiz ve bu ünitede wi-fi bağlantısı var. Ayrıca engelli araçlarının şarjı da buradan sağlanabiliyor. Ek olarak bu üniteleri deprem anında vatandaşlarımızı olumsuz hava koşullarından korumak için kapalı bir alan haline getirebiliyoruz” dedi. Bal, bu sayede deprem parklarını İzmir genelinde yaygınlaştırmayı planladıklarını da aktardı.

Çok güzel düşünülmüş
Mahalle sakini Necati Yurdakul çalışmanın kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “Burada büyük bir felaket yaşandı. Ek olarak bu felaketin izlerini silmek için en büyük desteği veren sayın Tunç Soyer ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Sonuç olarak bu düzenleme de çok iyi düşünülmüş” dedi.

İzmir yeni yıla ışıl ışıl giriyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi 2022’ye sayılı günler kala daha aydınlık bir yıl umuduyla. Bu yüzden kent merkezindeki cadde, sokak ve meydanları rengarenk ışıklarla donattı. Ek olarak Konak ve Karşıyaka Tramvayları, Birinci Kordon’da çalışan Nostaljik Tramvaylar da ışıklarla süslendi.

İzmir yeni yıla ışıl ışıl girmeye hazırlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2022’nin daha aydınlık ve umut dolu geçmesi dileğiyle kentin merkezindeki cadde, sokak ve meydanları rengarenk ışıklarla süsledi. Birinci Kordon Liman, Cumhuriyet Meydanı arası, Alsancak İskele, Gündoğdu Meydanı, Cumhuriyet Meydanı, Ali Çetinkaya Bulvarı, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Pasaport Vapur İskelesi, Konak Meydanı, Kemeraltı Anafartalar Caddesi, Milli Kütüphane Caddesi, Bornova meydanı, İzmir Marina ışıklarla donatıldı. Ayrıca meydanlara direk motifleri ve ışıklı taklar yerleştirildi.

Böylece İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Metro A.Ş. Konak ve Karşıyaka Tramvaylarını da süsledi. Ayrıca Birinci Kordon üzerinde çalışan Nostaljik Tramvaylar ışıklarla donatıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans