Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

İzmir Tablet Desteği Başvuruları Başladı

  • Gündem / Teknoloji
  • 06 Ekim 2020
  • İzmir Tablet Desteği Başvuruları Başladı için yorumlar kapalı
  • 661 KEZ OKUNDU
İzmir Tablet Desteği Başvuruları Başladı

İzmir Tablet Desteği Başvuruları Başladı

İzmir Online Tablet Başvurusu nasıl yapılır? Bizİzmir tablet başvuru ekranı nerede? EBA Tablet formu nasıl doldurulur? Tablet desteği nasıl alınır? İzmir uzaktan eğitim desteği alma. İzmir öğrenci desteği alma.

Koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitime geçilmesi gerekliliği oluştu. Ancak birçok aile bu noktada teknolojik araç temini konusunda sıkıntı yaşadı. Heleki evde birden çok çocuğu bulunan aileler için uzaktan eğitim sistemi EBA’ya bağlanmada sıkıntı yaşandı. Bu sıkıntıyı gören bazı yardım kuruluşları, dernekler ve belediyeler ücretsiz tablet kampanyaları başlattılar. İşte İzmir Büyükşehir Belediyesi de Bizizmir sitesi aracılığı ile İzmir’de ikamet eden 3000 ihtiyaç sahibi aileden 6-18 yaş arası üçbin öğrenciye tablet desteği sağlayacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan tablet kampanyası için online başvuru formu da açıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin titizlikle araştırarak gerçekleştirdiği tablet ihalesi sonucunda, öğrencilerin EBA’ya girebilmelerini sağlayacak, kaliteli tabletlerin başvurularına başlandı.

Büyükşehir tarafından başlatılan kampanya ile 2bin öğrenci uzaktan eğitimlerine devam edebilmeleri için tabletler ile buluşacak. Bizizmir.com üzerinden yapılacak başvurular başladı.

Tablet Başvurusu nasıl yapılır ?

İzmir Tablet Desteği Başvuruları Başladı

https://www.bizizmir.com/tabletdestegi adresine girdiğinizde karşınıza bir form çıkacak. Forma öncelikle tableti kullanacak öğrencinin Adı Soyadı ve T.C Kimlik Numarası girilecek. Ardından öğrencinin Velisi durumunda olan Anne veya Babasının Adı Soyadı, T.C. Kimlik Numarasıyla birlikte telefon numarası ekrana girilecek. Ben Robot Değilim seçeneğiyle birlikte Talep Sözleşmesi* onaylandıktan sonra Başvuru Yap butonu tıklanarak başvuru tamamlanacaktır.

*Kanunla kurulu herhangi̇ bi̇r sosyal güvencem , sabi̇t geli̇ri̇m ve üzeri̇me kayıtlı taşınır taşınmaz mal varlığım bulunup bulunmadığı hususunda , hakkımda her türlü tahki̇katin yapilmasini kabul etti̇ği̇mi̇ taahhüt ederi̇m

Başvuru tamamlandığında işlemi başarıyla tamamladığınıza dair aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda size başvuruyu tamamlamak için “Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı – Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’nün Laleli Mahallesi Menderes Caddesi No: 418 Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi Buca – İzmir” adresine gitmeniz gerektiğini bildiriyor.

NOT: Metropol ilçeler dışından gelecek başvurularda ilçede bulunan yerel hizmetler birimlerine giderek dilekçe ve kimlik fotokopisiyle kayıt işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı içerisine girmeden HES Kodunuz olup olmadığı soruluyor.

HES KODU NASIL ALINIR?

“TCKİMLİK Numarası” “Nüfus Seri Son 4 Hane” 2023 nolu hatta SMS gönderilir.

İzmir Tablet Desteği Başvuruları Başladı

Yani TC Kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakıp Nüfus Seri Numaranızın Son 4 Hanesini yazıp 2023’e SMS gönderdiğinizde yandaki gibi HES KODUNUZ: ****** şeklinde SMS gelecek.

Buradaki HES KODUNU görevliye söyleyerek içeriye giriş yapabilirsiniz. 50 metre yürüdükten sonra form sırasına girerek, başvuru formunu doldurup imzalayarak nüfus fotokopiniz ile birlikte görevliye teslim etmelisiniz. Nüfus fotokopisi yanınızda bulunmuyorsa nüfusunuzu görevliye vererek onların fotokopi çekmesini bir müddet bekliyorsunuz.

Tebrikler Tablet Başvurusu işlemini tamamladınız. Görevlilerin bildirdiğine göre bundan sonra yapacağınız şey Kasım ayında bildirilecek mesajı beklemek. Çok fazla başvuru olduğu için bu başvurular arasından gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit edebilmek için.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans