Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

‘Komünist Başkan’ Tunceli Belediyesi’ndeki ‘regl izni’ni değerlendirdi: Benim kararım değil

  • Genel / Gündem
  • 08 Aralık 2019
  • ‘Komünist Başkan’ Tunceli Belediyesi’ndeki ‘regl izni’ni değerlendirdi: Benim kararım değil için yorumlar kapalı
  • 878 KEZ OKUNDU
‘Komünist Başkan’ Tunceli Belediyesi’ndeki ‘regl izni’ni değerlendirdi: Benim kararım değil

Kamuoyunda ‘Komünist Başkan’ olarak malum Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, belediyede geçtiğimiz hafta alınan hanım çalışanlara 1 gün regl izni kararını değerlendirdi. Maçoğlu, “Benim kararım değil. Hanım Meclisi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’nun sonucu. Yönerge olarak görüyoruz” dedi.

Tunceli’de önceki mahalli seçimlerde Ovacık Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanan ve sonraki dönem Tunceli Belediye Başkanlığını kazanan ‘Komünist Başkan’ Fatih Mehmet Maçoğlu, Tunceli Belediyesi’nde alınan “Hanım çalışanlara regl izni” kararını değerlendirdi.
Maçoğlu, “Regl izni, belediye meclislerimizden Hanım Meclisi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’nun almış olduğu bir karar. Benim aldığım bir karar değil” dedi.

Kamuoyunda ‘Komünist Başkan’ lakabı takılan Fatih Mehmet Maçoğlu, Ovacık İlçe Belediyesi’ndeki birleşke üretimi ve tarımsal faaliyetleri ile Türkiye çapında tanınır hale geldi.
Son belediye seçiminde de Tunceli Belediye Başkanı olarak seçildi. Maçoğlu’nun göreve gelmesinin peşinden belediye, geçtiğimiz hafta hanım çalışanlara ayda bigün regl izni tanıdı.

KOMÜNİST BAŞKAN: BENİM KARARIM DEĞİL

Milliyet gazetesinden Ceyda Ulukaya, yapmış olduğu röportajda bu sonucu Maçoğlu’na sordu. Maçoğlu, sonucu kendisinin almadığını dile getirirken Hanım Meclisi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’nu işaret etti.

Milliyet’ten Ceyda Ulukaya’nın “Bayanların kararını münakaşaya açmam” başlığıyla piyasaya çıkan röportajın ilgili kısmı şu şekilde:

-Sizi Ovacık’taki kooperatifle tanıyoruz fakat şimdi de regl izni geldi. Bu karar iyi mi alındı?

-Aslen üretim meselesinden başlarken, tüm canlıların eşit şekilde yararlanacağı besin üretimini hedeflemiştik. Bu da, hanıma, adama, hayvana, bitkiye, canlı olan her şeye hizmet.
Bu hizmet, toplumcu bir anlayışın ürünü. Mahalli yönetimlerin buradaki görevi, beraber emek veren insanların yönetimde söz sahibi olabilmesini getirir.
Regl izni de, belediye meclislerimizden Hanım Meclisi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’nun almış olduğu bir karar.
Benim aldığım bir karar değil. Direkt yönerge olarak görüyoruz onların almış olduğu sonucu. Münakaşaya bile açmıyoruz. Sonucu aldıklarında ben Londra’daydım aslına bakarsan. Karar alındı ve bildirildi, bu kadar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans