Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Kucağında bebeğiyle zeybek oynayan anne o anları söyledi: Fazlaca heyecanlandım, duygulandım ve mutlu oldum

  • Genel
  • 31 Ekim 2019
  • Kucağında bebeğiyle zeybek oynayan anne o anları söyledi: Fazlaca heyecanlandım, duygulandım ve mutlu oldum için yorumlar kapalı
  • 996 KEZ OKUNDU
Kucağında bebeğiyle zeybek oynayan anne o anları söyledi: Fazlaca heyecanlandım, duygulandım ve mutlu oldum

İzmir Ödemiş’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 2 bin insanın aynı anda zeybek oynadığı etkinliğe bir bayan, kucağındaki 7 aylık bebeğiyle beraber katıldı. Görüntülerin toplumsal medyada yayılmasının arkasından ilgi odağı olan 31 yaşındaki Ece Doktor, “Fazlaca heyecanlandım, duygulandım ve mutlu oldum” dedi.

İzmir’in Ödemiş ilçesinde, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 2 bin insanın aynı anda zeybek oynadığı etkinliğe katılarak 7 aylık bebeğiyle beraber zeybek oynayan Ece Doktor (31), görüntülerin toplumsal medyada paylaşılmasının arkasından ilgi odağı oldu. Bebeği Can’ın zeybek esnasında kucağında oldukça mutlu bulunduğunu söylen Doktor, “Bu şekilde bir organizasyonun içinde yer almak oldukça onur verici bir şey. Oynarken de kalbim güm güm attı, videonun yayılmasından sonrasında da oldukça heyecanlandım, duygulandım ve mutlu oldum” dedi.

Ödemiş’te Halk Eğitim Merkezi öncülüğünde, Ödemiş Belediyesi, Tecim Odası ve Kaymakamlığın katkılarıyla düzenlenen etkinlikte, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında 2 bin şahıs aynı anda zeybek oynadı. Görüntüleri tüm Türkiye tarafınca büyük ilgi gören etkinlik için birkaç hafta öncesinden çalışmalara başlamış olan Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri, gönüllü 2 bin kişiye ulaştı. Gönüllüleri gruplara ayırarak, Ödemiş’teki okullarda, bahçelerde, çeşitli alanlarda provalar meydana getiren öğreticiler, 29 Ekim’e hazırlandı. Lüzumlu izinleri aldıktan sonrasında Saraçoğlu Caddesi’nin trafiğe kapanmasından sonrasında caddeye dizilen 2 bin şahıs, 450 metrelik bir sıra oluşturdu. Saat 9.30’da müziği duymalarıyla beraber zeybek oynamaya başlamış olan grup, Cumhuriyet Bayramı coşkusunu hep birlikte yaşadı.

“OYNARKEN KALBİM GÜM GÜM ATTI”

Bu heyecanlı anlarda en oldukça dikkat çeken ise, kucağındaki kanguru bebek askısının içinde 7 aylık bebeği Can ile zeybek oynayan Ece Doktor oldu. Bebeğinin kendisine oldukça düşkün bulunduğunu ve bir an olsun ondan ayrılmadığını söyleyen Doktor, “Bu etkinliği duyunca oldukça heyecanlandım ve oğlumla beraber katılmak istedim. Bundan dolayı o benimle mutlu, bana oldukça düşkün. Benim kucağımda oldukça sakin ve uslu, başkasına gittiğinde derhal mızmızlanmaya başlıyor. Toplumsal yaşamımızda mutlu olduğu, rahat olduğu her yerde bizimle beraber, yapışık yaşıyoruz. İki gün süresince provalarda da bizimle birlikteydi. Herhangi bir sorun yaşamadık, oldukça keyifliydi. Hatta diz vurduğumuz yerlerde o da bizimle bağırdı. İki günlük provadan sonrasında da bayramda yerimizi aldık. Orada da hiçbir sorun yaşamadım. Kanguruda oldukça rahattı, ellerimle tutmadan rahat hareket ettim. Hatta gösteriden sonrasında eve dönüş yolunda kangurunun içinde uyudu. 4 yaşındaki kızım Nil’in de zeybeğe katılmasını istedim, fakat senkronizasyonu sağlamak adına 12 yaş altı evlatları almıyorlarmış. Bu şekilde bir organizasyonun içinde yer almak oldukça onur verici bir şey. Oynarken de kalbim güm güm attı, videonun yayılmasından sonrasında da oldukça heyecanlandım, duygulandım ve mutlu oldum” dedi.

“HEDEFLEDİĞİMİZ SAYININ ÇOK ÜSTÜNE ÇIKTIK”

Organizasyonu iyi mi planladıklarını özetleyen Ödemiş Halk Eğitim Merkezi Müzik Öğretmeni Bedirhan Diyarbakırlı ise şunları söylemiş oldu:

“Eğitmen dostlarımla beraber odamızda yaptığımız görüşmede bir hayal kurduk, Cumhuriyet coşkusuna yaraşır bir etkinlik planlamaya çalıştık. Bunu 7’den 77’ye tüm halkın katılımıyla yapmak istedik ve gerçekleştirdik. Çok da fazla güzel bulunduğunu düşünüyoruz. Kararımızı aldıktan sonrasında resmi kurumlara başvurumuzu yaptık, kaymakam beyimizin vermiş olduğu olur ile süreç başladı. 80 bin sözü geçen Ödemiş kazasının 2 bini bizimle oradaydı. Büyük bir katılım oldu, hedeflediğimiz sayının oldukça üzerine çıktık. Açıkçası biz etkinliğin bu kadar büyük bir tesir yaratacağını düşünmemiştik. Fakat inanıyorum ki bizim birleşmeye ihtiyacımız varmış. Tüm Türkiye hatta ülke dışından da güzel geri dönüşler oldu.

Etkinliğe 2 yaşındaki ve 7 yaşındaki oğullarını da getirip, eşiyle beraber zeybek oynayan Osman Bozkurt, Sabahın erken saatlerinde o caddedeydik. Heyecanlıydım, bir taraftan ailemle beraber orada olmak onur vericiydi. 2 yaşındaki oğluma da zeybek giysisi giydirmiştik. Mutluyuz, bir öncülük oldu bence. Ümit ederim bundan sonrasında da bu tür etkinlikler devam eder”

“ÇOK ÖZEL BİR DUYGUYDU”

Halk Eğitim Merkezi halk oyunları eğitmeni Arzu Bengi provaların keyifli geçtiğini belirterek, “Stadyumda bayramdan önceki Perşembe gecesi tüm Ödemiş aslına bakarsan zeybek oynuyordu. 29 Ekim günü sabaha karşı 4’e kadar caddede numaralandırma yaptık. Fazlaca keyifliydi. Aslen bu kadar kişiyi bir araya toplamak zordu, fakat her zorluğun sonu bu şekilde güzel bittiği için ve bunu yürekten hissettiğimiz için bizlere asla zor gelmedi. Ben orada zeybek oynarken saçımın dibinden ayak avucuma kadar titrediğimi hissettim. Fazlaca hususi bir duyguydu” dedi.


Kaynak: DHA
Kucağında bebeğiyle zeybek oynayan anne o anları söyledi: Fazlaca heyecanlandım, duygulandım ve mutlu oldum

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans