Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Kuruluş Osman gösterime giriş zamanı belli oldu! İlk bölüm özeti

  • Yaşam
  • 09 Kasım 2019
  • Kuruluş Osman gösterime giriş zamanı belli oldu! İlk bölüm özeti için yorumlar kapalı
  • 1.043 KEZ OKUNDU
Kuruluş Osman gösterime giriş zamanı belli oldu! İlk bölüm özeti

Başrolünde Burak Özçivit’in olduğu Kuruluş Osman dizisinin birinci bölüm tanıtımı gösterildi. Diriliş Ertuğrul’un devamı durumunda olan dizinin ilk kısmı 20 Kasım Çarşamba günü ATV ekranlarında yayınlanacak.

Doğa ile ilgili sloganlar – doğa sloganları – doğa mesajları – doğa sözleri

TRT 1 ekranlarında 5 sürem süresince gösterilen ve reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı durumunda olan Kuruluş Osman’ın gösterime gireceği vakit belli oldu. Başrolünde Burak Özçivit’in oynadığı Kuruluş Osman’ın ilk kısmı 20 Kasım Çarşamba günü ATV ekranlarında seyircisiyle buluşacak.

“BABAMIN SANCAĞINI ASLA DÜŞÜRMEYECEĞİZ”

Kuruluş Osman’ın 1. bölüm fragmanında Osman Bey’in, “Yüce Rabbim şahidim olsun babamın kutlu sancağını asla düşürmeyeceğiz. Ben ve benim evlatlarım bu kutlu sancağı yedi cihana yaymak için yitesiye savaşım edeceğiz.” sözleri dikkat çekiyor.

Hafta sonu mesajları ve sözleri – 2019’un en keyifli ve gülünç hafta sonu mesajları

MEHMET BOZDAĞ TWİTTER HESABINDAN DUYURMUŞTU

Kuruluş Osman’ın yapımcısı Mehmet Bozdağ, toplumsal medya hesabından, dizinin gösterim zamanı ve ilk bölüm tanıtımının bu akşam yayınlanacağını duyurmuştu. Bozdağ, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Kuruluş Osman’ın gösterim tarihinin belli olacağı 1.bölüm tanıtımı bu akşam 20:45’te ATV’de!” ifadelerini kullanmıştı.

TANITIM DETAYLARI

Kuruluş Osman’ın ilk tanıtımında; Osman Bey sisler arasından atıyla babası Ertuğrul Bey’in otağına gelir ve emin şekilde bey otağına yürür. Otağın kapısını açmasıyla ışık huzmeleri içinde sahibini bekleyen tahtı görür. Tahtın üstünde sancak, pusat ve rahlenin üstünde Kur’an’ı Kerim vardır. Kur’an-ı Kerim’de Fetih Suresi sayfası açıktır. Osman, tahta doğru hareket ettikçe yer sarsılır. Dış sesteki Şeyh Edebali, ona iktidarı kuracağı cihan devletini müjdeler ve beylik öğütleri verir. Osman’ın göğsünde kuracağı ve nesli tarafınca dünyaya yayılacak olan cihan devletini temsil eden çınar ağacı belirir. Diz çöken ve başını göğe çeviren Osman Bey, hilali görüp Allah’a teslim olur. Tahta yine baktığında ise taht boştur. Sancak, pusat ve Kur’an-ı Kerim, Osman’ın kalbine işlenmiştir.

“İHANET ZALİMLEŞTİ, DOST BİLDİKLERİMİZ ZALİMLEŞTİ”

Kuruluş Osman’ın ikinci tanıtımında, Burak Özçivit’in canlandırdığı Osman Bey’in “Alplerim, beylerim, balalarım, nice demdir düşman azgınlaştı. İhanet zalimleşti. Dost bildiklerimiz sessizleşti. Ne gam, ne üzüntü, ne hüzün! Biliriz ki Allah bizlere yeter! İmanımız bizlere yeter! Yüreğimiz yeter. İmdi azgınlaşan düşmanın, zalimleşen ihanetin nefesini kesme vaktidir. İmdi şehadet şerbeti içmenin, aslanlar şeklinde kükremenin, destanlar yazmanın vaktidir. İmdi milletimizin ikbali için, mazlumların kurtuluşu için devlet olma vaktidir. Benimle beraber devlet olmaya var mısınız?” sözleri yer aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans