Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Lambda varyantı nedir? Lambda varyantı belirtileri ve özellikleri neler, Türkiye’de var mı?

  • Gündem / Yaşam
  • 07 Temmuz 2021
  • Lambda varyantı nedir? Lambda varyantı belirtileri ve özellikleri neler, Türkiye’de var mı? için yorumlar kapalı
  • 502 KEZ OKUNDU
Lambda varyantı nedir? Lambda varyantı belirtileri ve özellikleri neler, Türkiye’de var mı?

Sayfa İçeriği

Lambda varyantı nedir? Lambda varyantı belirtileri ve özellikleri neler, Türkiye’de var mı?

Son dakika haberleri arasında yer alan Lambda varyantı ilk olarak Peru’da görüldü. Kısa sürede dünyaya yayılan Lambda varyantı belirtileri nedir, Türkiye’de var mı? soruları artış göstermeye başladı. İşte lambda varyantıyla ilgili son dakika haberler…

Delta varyantıyla mücadele eden bilim insanları şimdi de Peru’da ortaya çıkan ve 30 ülkeye yayılan Lambda varyantına çözüm arıyor.

Lambda varyantı nedir?

New York Post’ta yer alan habere göre, Bilim insanları Peru’yu kasıp kavuran son derece bulaşıcı bu yeni varyantın aşılara dirençli olabileceğinden endişe duyuyor. Uzmanlar ayrıca Lambda’nın Delta varyantından daha bulaşıcı olduğunun altını çiziyor. Dünyadaki en yüksek pandemi ölüm oranına sahip olan Peru’da bu durumun söz konusu varyant nedeniyle ortaya çıktığı belirtiliyor. Ülke basınında yer alan menderes hurdacı haberlere göre, ülkede virüse yakalanan her 10 kişiden 1’i hayatını kaybediyor.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Peru’da Lambda’nın Nisan ayından bu yana varyantlar için test edilen yeni enfeksiyonların yüzde 81’inden sorumlu olduğunu belirtiyor. DSÖ ayrıca Lambda’nın ‘potansiyel olarak artan bulaşıcılığa veya nötralize edici antikorlara karşı olası artan direnç’e yol açabilecek bir dizi TikTok Sözleri mutasyon taşıdığının altını çizdi.

Şili’de yapılan bir araştırmada ise Lambda’nın aşıdan diğer varyantlara göre daha kolay kaçabildiği saptandı. Santiago’daki Şili Üniversitesi’nden araştırmacılar konu ile ilgili yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi:

‘Verilerimiz, Lambda varyantının başak proteininde bulunan mutasyonların, antikorları nötralize etmeye ve artan bulaşıcılığa kaçış sağladığını ilk kez gösteriyor.’

Bilim insanları Lambda’nın sırrını çözmeye çalışıyor. Ancak işleri oldukça zor. Zira bu varyantın diğer varyantlara göre daha karmaşık bir şekilde mutasyona girmiş olması bilim insanlarının elini bir hayli güçleştiriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans