Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Mansur Yavaş’tan ‘salgın hastalık’ iddialarına yalanlama

  • Genel
  • 27 Eylül 2019
  • Mansur Yavaş’tan ‘salgın hastalık’ iddialarına yalanlama için yorumlar kapalı
  • 840 KEZ OKUNDU
Mansur Yavaş’tan ‘salgın hastalık’ iddialarına yalanlama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’da, sudan kaynaklı salgın hastalık olduğuna yönelik mesnetsiz haberler yayılmıştır. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. ” ifadelerini kullandı. Mevzuyla ilgili Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafınca da izahat yapılmış oldu.

Ankara’da, ‘sudan kaynaklı salgın hastalık’ olduğu iddialarının peşinden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan izahat geldi. Yavaş, “Ankara’da, sudan kaynaklı salgın hastalık olduğuna yönelik mesnetsiz haberler yayılmıştır. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Lüzumlu açıklamayı ASKİ Genel Müdürlüğümüz yapmış bulunmaktadır” dedi.

BİR AÇIKLAMA DA ASKİ’DEN

ASKİ’den Toplumsal medyadan meydana getirilen açıklamada da su numunelerindeki klor konsantrasyonunun 0,2 mg/L’nin üstünde olduğu açıklandı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Genel Müdürlüğümüz ve Halk Sağlığı Kurumu tarafınca 1000’in üstünde noktadan alınan su numunelerindeki klor konsantrasyonu 0,2 mg/L’nin üzerindedir. Ankara’da, sudan kaynaklı salgın hastalık olduğu kesinlikle doğru değildir.Genel Müdürlüğümüz ve Halk Sağlığı Kurumu tarafınca 1000’in üstünde noktadan alınan su numunelerindeki klor konsantrasyonu 0,2 mg/L’nin üzerindedir. Suyumuz, Dünya ve Türk Kalite Standartlarına uygundur.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans