Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Manuş Baba, Gençlik Rahatlık ve Bal Festival’i için gittiği Kato Dağı’nda konser verdi

  • Yaşam
  • 28 Eylül 2019
  • Manuş Baba, Gençlik Rahatlık ve Bal Festival’i için gittiği Kato Dağı’nda konser verdi için yorumlar kapalı
  • 772 KEZ OKUNDU
Manuş Baba, Gençlik Rahatlık ve Bal Festival’i için gittiği Kato Dağı’nda konser verdi

Kato Dağı eteklerinde devam eden ‘Gençlik, Rahatlık ve Bal Festival’inde Manuş Baba’nın verdiği konserle binlerce şahıs doyasıya eğlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Gezim Bakanlığı ile Şırnak Valiliği ve Uludere Belediyesi’nce bu yıl ikincisi düzenlenen ve dün ‘Gençlik, Rahatlık ve Bal Festivali’, Kato Dağı ve Bestler Dereler’in kesiştiği Irak sınırın sıfır noktasındaki İnceler Köyü’nde sürüyor.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, Jandarma Bölge komutanı Tümgeneral Hacı Ahmetoğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tamer Bilacan, Uludere Kaymakamı Ahmet Solmaz, Uludere Belediye Başkanı Sait Ürek ve binlerce vatandaşın katılmış olduğu festival, Manuş Baba’nın konseriyle devam etti.

Manuş Baba’nın verdiği konserle binlerce Şırnaklı eğlendi. Konser sonrası ise hava fişek gösterisi yapılmış oldu.

‘HUZURUNUZA, KARDEŞLİĞİNİZE SAHİP ÇIKIN’

Festivale katılan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Asil’nun selamını ileterek başladı. Bölgede sağlanan rahatlık ve itimat ortamına dikkat çeken Aksoy, “Bugünkü bu fotoğraf artık yeter isyanınız bizlere oldukca büyük bir güç ve oldukca büyük bir ümit veriyor. Sizlerden aldığımız destekle siz bu birliğinize, beraberliğinize, huzurunuza, kardeşliğinize haiz çıkmaya devam ederseniz Tanrı’ın izniyle bu memleketin tüm yaylaları, köyleri, ovaları ve bu coğrafyanın tüm toprakları bu güzel insanların emrinde olacak. Bir taraftan terör ve teröristle savaşım ederken öteki taraftan her güzel gününüzde sizin yanınızda olmak için ömrümüz yettikçe olacağız. Rahatlık içinde bu memleketin her köşesinde Hakkari’den Muğla’ya kadar her karış toprağına haiz olmanın gururunu, mutluluğuyla yolumuza devam edeceğiz. Tanrı memleketimizin yolunu bahtını açık etsin” dedi.

“BİZE DÜŞEN BU ORTAMI KALICI HALE GETİRMEK”

Vali Ali Hamza Pehlivan ise rahatlık ortamının kalıcı hale getirileceğini belirterek, “Rahatlık iklimi belli bir aşamaya geldi. Şimdi bizlere düşen bu ortamı kalıcı hale getirmek. Biz birbirimizin elini tutuğumuz sürece Tanrı’ın izniyle hiçbir şey odağı hiçbir nifak giremeyecektir. Bunu sağlamak ta hep beraber bizlere düşüyor. Gerek kamu görevlerine gerek tek tek yurttaşlarımıza. Fazlaca şükür Şırnak vilayetimizde bu sağlandı ve daim olacak inşallah. Bunu hep beraber mücadelesini vereceğiz. Hiçbir hizmet alanı dikkatsizlik etmeden topyekun bir bakış açısıyla hem devletimizin sağlanmış olduğu imkanları, yatırımları bundan sonrasında bugüne dek olduğu benzer biçimde artan nispete vatandaşlarımızla buluşmasını sağlayacağız. Bir taraftan da bu şekilde olduğu benzer biçimde toplumsal, kültürel etkinliklerle kaynaşma yerin daha da genişletecek ve yarınlara güvenilir ve kuvvetli adımlarla ilerleyeceğiz.” dedi.

Kaynak: DHA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans