Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Masalar tablet, garsonlar robot! Türkiye’nin ilk teknolojik restoranı Ataköy’de açıldı

  • Teknoloji
  • 07 Kasım 2019
  • Masalar tablet, garsonlar robot! Türkiye’nin ilk teknolojik restoranı Ataköy’de açıldı için yorumlar kapalı
  • 626 KEZ OKUNDU
Masalar tablet, garsonlar robot! Türkiye’nin ilk teknolojik restoranı Ataköy’de açıldı

Ataköy’de bir işletmecinin Japonya’da görüp hizmete sunmuş olduğu teknolojik restoran, tablet masaları, robot garsonları ile müşterilerin ilgisini çekiyor. Türkiye’nin ilk teknolojik restoranı olan işletme görenlere şaşkınlık yaşatıyor.

Türkiye’nin ilk teknolojik restoranı, yurt dışındaki benzer restoranlardan esinlenerek hayata geçirildi. İki aydır Ataköy’de hizmet veren restoran, tablet özelliğine haiz masaları, robot garsonları ile büyük ilgi görüyor. Restorana gelen müşteriler en önce web altyapısı olan tablet şeklindeki masalardaki dijital menüden istediği yemeği seçiyor.

ROBOTLAR MÜŞTERİ İLE KONUŞUYOR

Müşterinin tercih etmiş olduğu menü, mutfaktaki bilgisayar ekranına düşüyor. Aşçı tarafınca hazırlanan yemekler ondan sonra robot garsonların servis tepsisine yerleştiriliyor.

Restoranda, “Rozzy” ve “Robo” adında olan üç robot garson hizmet veriyor. Müşterilerle diyaloğa da giren robotlar, “Ben Rozz, bu sizin tabağınız. Dönmem için koluma dokunabilir misiniz?” diye konuşuyor.

Robot garsonlar siparişi, müşterinin masasına getirdikten sonrasında yeni servis görevi için restoranın mutfak kısmına geçiyor.

Restoranın müşterileri, bir taraftan yiyeceklerini yerken öteki taraftan da tablet masalardaki uygulamalar üstünden internette dolaşabiliyor.

EN ÇOK İLGİYİ ÇOCUKLAR GÖSTERİYOR

İşletmeci Erdal Demirci, Almanya, Çin ve Japonya’da robotların hizmet verdiği restoranlar gördüklerini, peşinden Türkiye’de yiyecek sektöründe bu projeyi hayata geçirmek için çalışmalara başladıklarını söylemiş oldu.

İki ay ilkin faaliyete geçen restoranla ilgili oldukca pozitif yönde tepkiler aldıklarını ifade eden Demirci, “Bilhassa çocuklar restoranı oldukca seviyor. Robotlar restoranın önünden geçenlerin ilgisini çekiyor.” dedi.

Müşterilerin, dokunmatik masalarda yer edinen dijital menüden siparişlerini verdiklerini özetleyen Demirci, “Vatanımızda de teknoloji artık ön safhada olduğundan oldukca güzel tepkiler aldık restoranla ilgili.” diye konuştu.

Garsonların, robot garsonlara bakışını değerlendiren Demirci, “Her ne kadar robot servis yapsa da insana devamlı ihtiyacımız oluyor. Sonuçta teknolojiyi geliştiren biziz fakat onu yönetmesi ihtiyaç duyulan de biziz. Değişik bir hizmet sunmak, bilhassa evlatları mutlu etmek bizi de mutlu ediyor.” dedi.

Kaynak: AA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans