Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Miraç Kandili mesajları ve sözleri! 2020 Kısa, Uzun Kandil mesajları ve Resimli Miraç Kandili mesajı

Miraç Kandili mesajları ve sözleri! 2020 Kısa, Uzun Kandil mesajları ve Resimli Miraç Kandili mesajı

Sayfa İçeriği

Miraç Kandili mesajları ve sözleri! Anlamlı, Kısa Kandil mesajları 2020 ve Resimli Miraç Kandili mesajı

Müslüman dünyası için eşsiz bir önemi bulunan bir gün daha geldi. Recep ayı 27. Gecesi olan Miraç Kandili, bu sene 21 Mart Cumartesi gününe denk geliyor. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) Allah huzuruna çıktığı hadise olan bu kutsal geceyi hep birlikte dua ve ibadetler ile geçireceğiz. Türkiye’nin corona virüsü ile mücadele verdiği bu aylarda Miraç Kandili’nin önemi de farklı olacak. 2020 Resimli Miraç Kandili mesajları ve sözleri de facebook, twitter ve sosyal medyada en çok paylaşım yapılan konular arasında. Dostlarınıza güzel dileklerinizi kandil mesajı ile göndermek isterseniz doğru yerdesiniz. Kısa, uzun, anlamlı ve resimli Kandil mesajları burada. İşte en güzel Miraç Kandili mesajları ve sözleri! Kandiliniz Mübarek Olsun

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) Allah’ın huzuruna çıktığı hadise olan Miraç gecesi yeniden huzurla karşılanacak. Bugünün feyzinden en iyi şekilde yararlanmak isteyenler birçok ibadette bulunacaklar.

Eller göğe açılacak ve corona virüsü ile savaş verdiğimiz bu günleri en kısa zamanda atlatmak amacıyla dualar edilecek.

2020 Kandil mesajları ve sözleri ile de sosyal medyada bugünün anlamını ve önemini belirtebilirsiniz. Kısa, uzun ve resimli Miraç Kandili mesajları ve sözlerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

En güzel kandil mesajı ve sözünü kolaylıkla indirebilir ve bu sayfa içinden doğrudan dostlarınıza iletebilirsiniz. İşte en güzel Miraç Kandil ile ilgili mesajları ve sözleri!

MİRAÇ KANDİLİ MESAJLARI VE SÖZLERİ

Miraç Kandili mesajları ve sözleri ile sevdiklerinizi böylesine mübarek günde unutmayın… Dualarla dolu mesajlarınızı iletebileceğiniz kandil mesajı ve güncel sözler ile yine sozler.web.tr’de

2020 KANDİL MESAJLARI

En güncel Kandil mesajları ve sözlerini bulmak amacıyla ayrıntılara bakınız. Resimli Miraç Kandili mesajları aşağıdan indirebilirsiniz. Kısa, uzun sözleri ise kopyalayarak Instagram, Whatsapp, SMS veya diğer sosyal medya hesaplarınızdan gönderebilirsiniz. İşte 2020 Kandil mesajları;

Ey Rabbim! Bu gece şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa nasiplenmeyi kısmet eyle. Miraç kandiliniz mübarek olsun!

Sen ki; suskun gönüllerde saklı kalanları bilirsin, ne arzu ediyorsak en hayırlısını naip et bize Allah’ım… Hayırlı kandiller.

İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle… Kandilinizi en içten dileklerimle kutlarım.

Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun.. Kandiliniz mübarek olsun!

Ellerin duaya uzandığı sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınızın kabul olması dileğiyle…

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak gibi yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların sizleri sırılsıklam etmesi dileğiyle… Kandiliniz mübarek olsun!  Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç… Bugün günahlarından olabildiğince kaç çünkü bugün Miraç kandili… Miraç Kandiliniz mübarek olsun!

Ey Rabbim! Bu gece şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa nasiplenmeyi kısmet eyle. Miraç kandiliniz mübarek olsun!

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak gibi yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların sizleri sırılsıklam etmesi dileğiyle… Kandiliniz mübarek olsun!

Miraç kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Sen ki; suskun gönüllerde saklı kalanları bilirsin, ne arzu ediyorsak en hayırlısını naip et bize Allah’ım… Hayırlı kandiller.

Ellerin duaya uzandığı sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınızın kabul olması dileğiyle…

Hayırlı Kandiller

Yakınlık hangi mekânda hangi zamandadır yalnızca eller yukarı kalktığı zaman aklına gelenler yakında olduklarındır… Hayırlı kandiller

İnsanlığı miraca sevkeden yol barış ve sevgi ile kardeşlikten geçer. Hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde Miraç Kandiliniz mübarek olsun…

Bütün İslam aleminin mübarek “Miraç Kandili’ni” kutluyorum… Bu önemli günde Allah ‘Huzur, Barış, Sağlık’ nasip eylesin.

Dualar müşterektir, dualarınızla gücümüze güç katabilmek ne mutlu.. Allah kabul etsin ve hayırlara vesile etsin inşAllah. Miraç Kandiliniz mübarek olsun…

Bir damla ümit serpilsin diye yüreklere, binlerce tatlı ümit dolsun günlerine, hayallerin gerçeklere ulaşsın, tüm dualar kabul olsun, Miraç Kandiliniz mübarek olsun!

Kulun Allah’ına yakın olduğu gecelerde en önemli şey, kendine dua edenleri reddetmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi gören, bilen ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

Sizlere karanfilin sadakatini versek ve sümbülün bağlılığını, versek menekşenin tevazusunu ve lalenin gururunu, o zaman bize de dua eder misiniz? Miraç kandiliniz mübarek olsun.

MİRAÇ KANDİLİ ANLAMI

Bugün Miraç Kandili idrak ediliyor. Peki Miraç Kandili’nin anlamı ve önemi nedir? Böyle mübarek günleri nasıl değerlendirmeliyiz?

Miraç, İslam dinimizde, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in göğe yükselmesi olayına denir. Aslında “yükseğe çıkma” anlamına gelen söz, Arapça uruc (merdiven) kökünden gelmektedir.

“Yolculuk yapmak” anlamında olan fiilin türevi olan ve “gece yolculuğu” anlamın olan İsra, dini terminolojide Hz. Muhammed’in gece vakti Mekke’deki Mescid-i Haram’dan Burak adı verilen binek üstünde Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya götürülmesini, Miraç ise göğe çıkmasını ifade eder.

Yani İsra ve Miraç olarak da anılır. İsra ; Gece yürüyüşü ve yolculuğu demektir. Mirac ; yükseğe çıkmak demektir. Miraç, müslümanlar tarafından kandil gecesi olarak kutlanır.

MİRAÇ NEDİR? MİRAÇ GECESİNDE NELER OLDU?

Arapça dilinde merdiven, yükselmek, yukarı çıkmak anIamlarına gelir. Peygamberimiz (s.a.s)’ in göğe yükseIerek Allah’ın huzuruna kabul edilmesi hadisesidir. Miraç hadisesi hicretten 1 sene veya 17 ay evvel Receb ayının 27. gecesi gerçekleşir.

Hadisenin 2 aşaması bulunur. Birincisinde Peygamberimiz (s.a.s) Mescidül – Haram’dan Beytü’l-Makdis’e (Kudüs) götürüIür. Kur’an’ın andığı bu aşama, gece yürüyüşü anIamında “İsra” adını aIır. 2.aşama ise Peygamber efendimiz (s.a.s)’in Beytü’l-Makdis’ten Allah’a yükselişi oluşturur.

Miraç olarak adlandırılan bu yükseliş hadisesi Kur’an’da anılmaz, ama çok sayıdaki hadiste ayrıntılı biçimde anlatılır.

regaip kandili sözler

regaip kandili sözler

regaip kandili sözler

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

Designed by Üstad Ajans