Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Moderna Aşı Son Dakika! Koronavirüs Aşısı Ciddi Vakalarda %100 Başarı Sağladı

Moderna Aşı Son Dakika! Koronavirüs Aşısı Ciddi Vakalarda %100 Başarı Sağladı

Sayfa İçeriği

Moderna Aşı Son Dakika! Koronavirüs Aşısı Ciddi Vakalarda %100 Başarı Sağladı

Son dakika! Amerika’li biyoteknoloji firması Moderna, hafta sonu meydana getirilen 3. faz aşı denemelerinde başarı oranının yüzde 94,1 bulunduğunu ifade etti. Ciddi olaylarda ise bu oranın yüzde 100 olduğu açıklandı. Moderna aşısı son dakika! Moderna aşısı hangi ülkenin? Moderna aşı haberleri.

ABD Birleşik Devletleri merkezli biyoteknoloji firması olan Moderna, geliştirmiş oldukları Covid-19 aşısının herhangi bir komplikasyona karşılaşılmadan, yüzde 94,1’lik başarı oranıyla acele kullanım iznine başvurulacağını ifade etti. FDA’nın aşı istihbarat komitesi üyesi Dr. Paul Offit, “Bu çarpıcı” dedi. “Bunlar mükemmel veriler.” dedi. Aşının Covid-19’u önlemede% 94,1 ve ciddi rahatsızlık olaylarını önlemede% 100 etken bulunduğunu yayınlayan esnetilmiş bir veri seti incelenecek.

MODERNA TARAFINDAN 30 BİN KİŞİYE AŞI YAPILDI

Moderna biyoteknoloji şirketi tarafınca 30 binden fazla kişiyle meydana getirilen aşı çalışmalarında, 196 koronavirüs hastasının 185’inin aşıyı aldığını, 11’inin ise plasebo aldığını söylemiş oldu. Bu hastalar arasındaki otuz birinin ciddi olay olduğu bildirilirken, bu otuz birinin tamamında aşının etken bulunduğunu ifade etti.

“KORONAVİRÜSÜ YOK ETMEK YOLUNCA ÖNEMLİ BİR ROL OYNAMAYI UMUYORUZ”

Moderna aşı kadrosu başlangıcında bulunan Dr. Tal Zaks tarafınca meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, “Son aşama başarıya ulaşmış bir aşı geliştirdiğimize inanıyoruz. Bundan bu şekilde bu mevzuda delil sağlayacak verilerimiz oluştu. Covid-19 salgınını yok edebilmek amacıyla mühim bir vazife yapmayı umuyoruz” ifadelerini kullandı.

Moderna’nın yeni verileri

Pazartesi günü Moderna, Faz 3 klinik denemesi için güncellenmiş etkinlik verilerini yayınladı.
Temmuz ayından itibaren Moderna, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yaklaşık 30.000 kişiye ya aşısını ya da plaseboyu – hiçbir şey yapmayan bir salin iğnesi – verdi. Önümüzdeki aylarda ülke genelinde yüksek koronavirüs oranlarıyla, bu çalışma deneklerinin çoğu Covid-19’u geliştirdi.
Ancak aşı olan grup ile plasebo alan grup arasında büyük bir fark vardı. Aşı yapılan yaklaşık 15.000 kişiden 11’inde Covid-19 gelişti. Plasebo alan yaklaşık 15.000 kişiden 185’inde Covid-19 gelişti. Bu, Moderna’nın aşısı için% 94.1’lik bir etkinlik anlamına geliyor.
Aşıyı alan 11 kişiden hiçbiri ciddi şekilde hastalanmadı, ancak plasebo alan 185 kişiden 30’u ağır bir şekilde hastalandı ve bunlardan biri öldü.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Designed by Üstad Ajans