Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Müzisyen Arto’yu tehdit ettirdiği iddiasıyla hakim karşısına çıkan Kerimcan Durmaz’ın aylık geliri dudak uçuklattı

  • Yaşam
  • 22 Ekim 2019
  • Müzisyen Arto’yu tehdit ettirdiği iddiasıyla hakim karşısına çıkan Kerimcan Durmaz’ın aylık geliri dudak uçuklattı için yorumlar kapalı
  • 737 KEZ OKUNDU
Müzisyen Arto’yu tehdit ettirdiği iddiasıyla hakim karşısına çıkan Kerimcan Durmaz’ın aylık geliri dudak uçuklattı

Kendisi hakkında toplumsal medya vesilesiyle paylaşım meydana getiren Arto adıyla malum müzisyen Harutyun Dalga’yı tehdit ettirdiği iddia edilen toplumsal medya fenomeni Kerimcan Durmaz hakim karşısına çıktı. Durmaz, kimlik tespitinde aylık gelirinin 80 bin lira bulunduğunu söylemiş oldu.

Toplumsal medya fenomeni Kerimcan Durmaz, müzisyen Arto’yu ‘Sarallar Kabahat Örgütüne yakınma etmiş olduğu’ iddiasıyla yargılandığı davada hakim karşısına çıktı. Tehdite azmettirme suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapsi istenen Durmaz savunmasında, “Arto’ya söylenen sözler mevzusunda bilgim yoktur. Bu şekilde bir talebim olmadı” dedi. Durmaz ek olarak kimlik tespitinde aylık gelirinin 80 bin lira bulunduğunu söylemiş oldu.

AYLIK GELİRİYLE DUDAK UÇUKLATTI

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, Kerimcan Durmaz’ın da aralarında bulunmuş olduğu 9 tutuksuz sanık katıldı. “Sanık Kerimcan Durmaz, kimlik tespitinde DJ bulunduğunu ve aylık gelirinin 50 bin ile 80 bin lira içinde bulunduğunu söylemiş oldu.

“BÖYLE BİR ŞEY YAPMADIM”

Kerimcan Durmaz savunmasında hakkında suçlamaları kabul etmediğini belirterek, “Ben Cenk Sarmusak’ı DJ’lik yaptığım kulüplerden müşterim olarak tanıyorum. Beni sevilmiş olduğu ve tanımış olduğu için üzüldüğünden dolayı bu şekilde bir durum gelişti. Benim bu şekilde bir durumdan haberim yok. Arto’ya söylenen sözler mevzusunda bilgim yoktur. Böyle bir durum yapmadım. Bu şekilde bir talebim de olmadı” dedi. Mahkeme Başkanı, Durmaz’a ceza alırsa hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kabul edip etmediğini sordu. Kerimcan Durmaz da kabul ettiğini söylemiş oldu. Kerimcan Durmaz’ın avukatı Ümit Köroğlu da müvekkilinin 5 milyon takip edeni olan bir toplumsal medya fenomeni bulunduğunu belirterek “Arto’nun tehdit edildiğine ilişkin kendisinin bir beyanı yok. Sanık Cenk Sarmusak’ın Arto’yu aradığına dair bir kanıt, ya da bir başka sanık beyanı da yok. Müvekkilimin duruşmalardan vareste tutulmasını talep ediyorum” dedi.

“ARTO’YU TEHDİT ETMESİ İÇİN KİMSEYİ GÖNDERMEDİM”

Teşkilat yöneticiliği ile suçlanan sanık Cenk Sarmusak ise iddianamede Kerimcan Durmaz ile aralarında geçen telefon görüşmelerini doğrulayarak “Bu konuşmalar doğrudur. Hem gece kulübü, hem de restoran ortaklığım vardır. Sadece bu konuşmalar Kerimcan ile Trabzon’da çıkacağı sahneyle ilgiliydi. Kendisine ‘Trabzon’da bir şey olmaz’ demiştim. Herhangi bir halde tehdit ve benzeri bir durum amaçlı değildir. Mağdur Arto’yu tehdit etmesi için kimseyi göndermedim” dedi. Sanıklardan Serdar Sarmusak ise Cenk Sarmusak’ın yeğeni bulunduğunu, aralarındaki akrabalık ilişkisinin çete olarak gösterildiğini, kimseyi tehdit etmediklerini söylediler. Öteki sanıklar da teşkilat suçlamasını reddederek haklarındaki adli denetim kararlarının kaldırılmasını talep ettiler.

MAHKEME TALEBİNİ KABUL ETTİ

Mahkeme Başkanı, mağdur Arto’nun (Harutyun Dalga) yurtdışında bulunduğunun bildirildiğini rapora geçirdi. Mahkeme heyeti, Kerimcan Durmaz’ın duruşmalara istediği takdirde gelmemesi talebini kabul etti. Duruşma ertelendi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafınca hazırlanan iddianamede, Kerimcan Durmaz’ın toplumsal medya paylaşımları ile tanındığı, kamuoyunda Arto adı ile malum mağdur Harutyun Dalga’nın bir kısım toplumsal medya araçlarından yapmış olduğu kendisi ile ilgili paylaşımlardan hastalık duyduğu, bundan dolayı kabahat örgütü lideri olduğu iddia edilen Cenk Sarmusak ve arkadaşlarından kendisi hakkında paylaşımlar yapmasının engellenmesini istediği açıklandı. İddianamede, sanık Kerimcan Durmaz’ın azmettirmesi ile kabahat örgütü lideri Cenk Sarmusak’ın talimatı ile mağdur Arto’nun tehdit edilmiş olduğu öne sürülüyor. “Kabahat örgütlerinin oluşturdukları ürkütücü güçten yararlanılarak tehdite azmettirme” suçundan Kerimcan Durmaz’ın 2 yıldan 5 yıla kadar hapsi talep ediliyor.

Kaynak: DHA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans