Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Netflix logolu USB’lerle kurum bilgisayarlarını ele geçiriyorlar

  • Genel
  • 02 Ekim 2019
  • Netflix logolu USB’lerle kurum bilgisayarlarını ele geçiriyorlar için yorumlar kapalı
  • 669 KEZ OKUNDU
Netflix logolu USB’lerle kurum bilgisayarlarını ele geçiriyorlar

iber dolandırıcılar bu kez de Netflix üstünden şirketleri hedef aldı. Netflix logolu zarfları yöneticiler adına şirketlere yollayan dolandırıcılar, zarf içine koydukları USB bellekler üstünden kurum bilgisayarlarını ele geçirmeye çalışıyor.

Çeşitli yöntemler ile bilgisayarlara sızmaya çalışan siber dolandırıcılar bu sefer de fena emellerine Netflix’i alet etti.

Bilhassa büyük kurumları kendilerine hedef seçen dolandırıcıların asla kimsenin aklına gelmeyecek bir yöntem ile hareket etmiş olduğu ortaya çıktı.

NETFLİX LOGOLU POSTALAR

İçerisine tanıtım broşürü ile beraber bir de USB hafıza koydukları postaları Netflix logosu ile yöneticiler adına kurumlara gönderen dolandırıcılar, zarfın içindeki USB hafıza üstünden şirket bilgisayarlarını ele geçirmeyi hedefliyor.

ŞİRKETLERDEN ÇALIŞANLARINA UYARI!

Yaşanmış olan garip dolandırıcılık yöntemi üstüne oldukça sayıda şirket çalışanlarını Netflix üstünden bu yönde gelecek sarı zarflar noktasında uyarıyor. Meydana getirilen uyarılarda; zarf içinden çıkan USB belleğin hiçbir şekilde bilgisayarlara takılmaması, takılması halinde ise USB’ler üstünden truva atı yazılımların bilgisayarların kontrolünü ele geçirebileceğine dikkat çekiliyor.

KARGO TESLİMİNDE KASKLI KAMUFLAJ

Öte taraftan dolandırıcılar izini kaybettirmek için garip bir yönteme daha başvurdu. Şirketlere meydana getirilen teslimlerde kuryelerin kasklarını çıkarmadan kargoları bıraktığı, bu şekilde güvenlik kameralarına takılmayarak deşifre olmaktan da kurtulmuş olduğu belirtiliyor. (Yeni Şafak)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans