Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Netflix, şifrelerini başkalarıyla paylaşan kullanıcılar için tedbir alacak

Netflix, şifrelerini başkalarıyla paylaşan kullanıcılar için tedbir alacak

Çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, şifresini arkadaşları ve ailesiyle paylaşan kullanıcılar için tedbir alınacağını duyurdu. Netflix Ürün Yöneticisi Greg Peters, “Tüketici dostu şekilleri denerken, sınırları ne kadar zorlayabileceğimize de bir bakacağız” dedi.

Çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, gizyazı paylaşımını sınırlamak istediğini deklare etti. Independent Türkçe’de yer edinen habere nazaran gizyazı paylaşımı mevzusu, bu hafta Netflix’in 2019 üçüncü çeyrek kazanç raporuna ilişkin video röportajında ele alındı.

Kullanıcılar hali hazırda tek bir oturumda birkaç görüntüleme profili ayarlayarak hesaplarını bir dereceye kadar paylaşabiliyorlar fakat parola paylaşımı bu yaklaşımı başka bir düzeye taşıyor.

HEMEN DUYURULACAK “BÜYÜK BİR PLAN” YOK

Röportaj esnasında Netflix Ürün Yöneticisi Peters, “kullanıcı tabanının belirli bir bölümünü kaybetmeden” firmanın gizyazı paylaşımını iyi mi ele almayı planladığına dair bir soruya firmanın derhal duyuracağı “büyük planları” olmadığını söyleyerek yanıt verdi ve ekledi:

“Bunu gözlemlemeye devam ediyoruz şu demek oluyor ki duruma bakıyoruz. Tüketici dostu şekilleri denerken, sınırları ne kadar zorlayabileceğimize de bir bakacağız.”

MÜŞTERİLERİN YÜZDE 9’U ŞİFRESİNİ PAYLAŞIYOR

Gizyazı paylaşımı, online gösterim endüstrisinde bir süredir gündemde olan bir mevzu. Araştırma şirketi Magid’e nazaran, Y Kuşağı’nın yüzde 35’i online gösterim platformlarındaki şifrelerini paylaşıyor. Bu oran X Kuşağı için yüzde 19, Bebek Patlaması Kuşağı içinse yüzde 13.

Magid’in tahminlerine nazaran toplamda müşterilerin yüzde 9’u şifresini paylaşıyor. Bu oran ilk bakışta yüksek görünmese de milyonlarca dolar anlamına gelebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans