Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Öğretmenler Günü mesajı ve sözleri! En güzel 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları için seçenekler

Öğretmenler Günü mesajı ve sözleri! En güzel 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları için seçenekler

Öğretmenler Günü mesajı ve sözleri! En güzel 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları için seçenekler

Öğretmenler Günü mesajları ve sözleri ile ilgili araştırmalar hızlandı. 24 Kasım Öğretmenler Günü her sene yüksek ilgi ile kutlanıyor. Öğrenciler tarafından öğretmenlerine hediyeler alınıyor, mesajlar gönderiliyor ve şiirler yazılıyor. Bu anlamlı gün Türkiye’de 1981 senesinden itibaren kutlanıyor. Sevdiklerinize yollayabileceğiniz, öğretmeninize mesaj atabileceğiniz en güzel ve anlamlı Öğretmenler Günü mesajları ve Atatürk’ün öğretmenler hakkında söylediği sözler:

Öğretmenler Günü mesajları ve sözleri yoğun olarak araştırılmaya başlandı. Ülkemizde 1981 senesi itibariyle kutlanan bu anlamlı gün 2021 senesinde salı gününe denk geldi. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği’ni kabulünün gerçekleştiği gündür.

Öğrenciler bu anlamlı gün içinde öğretmenlerine mesajlar gönderirler. İşte en güzel 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı ve sözleri:

ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI

“Eğitim bir kova doldurmak değil, ateş yakmaktır”.

“İyi öğretim, doğru cevap vermekten çok doğru soru vermekten ibarettir”

“Başarılı nesiller yetiştiren kıymetli öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü kutlu olsun.”

“Senin gibi bir öğretmene sahip olmak bir nimettir. Dünyamı değiştirdiğin için teşekkürler”

“En iyi öğretmenler kitaptan değil yürekten öğretir. Harika bir öğretmen olduğun için teşekkürler.”

“Sen kıvılcımsın, ilhamın, rehberin, hayatımın mumu. Benim öğretmenim olduğunuz için çok müteşekkirim.”

“Öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Öğretmenler Günün kutlu olsun!”

“Senin gibi bir öğretmenim olsa, dünyanın en başarılı öğrencisi olurdum. İlham kaynağım, meleğim Öğretmenler Günün kutlu olsun!”

“Başöğretmen Atatürk’ün birer yansıması olan sizler, övgülerin en güzeline layıksınız. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!”

“Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.”

“Çocuğumun ikinci ebeveyni ve harika bir akıl hocası olduğun için teşekkür ederim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun!”

“Hatırlayalım: Bir kitap, bir kalem, bir çocuk ve bir öğretmen dünyayı değiştirebilir.”“Siz çocuklarınızın yaşayan oklar olarak gönderildiği yaylarsınız.”

Öğretmenler günü ile ilgili sözler

“Endişelenecek çok fazla şeye sahip olsanız bile, hepimizin yani tüm öğrencilerinizin günlük sorunlarını dinlemek için zaman ayırmayı başaran harika insana… İlginiz hepimiz için fark yarattı. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!”

Bana sual sormak, merak etmek ve düşünmek için esin veren canım öğretmenim, benim için yapmış olduğunuz her şey için teşekkürler… Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Anneciğim, sen yol gösterici ve esin kaynağı bir yıldızsın. Bana ve bütün öğrencilerine göstermiş olduğun rehberlik için sana doğru teşekkür ederim. Öğretmenler Günün mübarek olsun!

Bir ulusun çağıl ülkeler düzeyine erişebilmesi; tahsil ve öğretimin kaliteli ve ilmi yöntemlerle yürütülmesi ile sadece olası olabilir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Benim için bir öğretmen değil, hem de bir esin kaynağı olan canım öğretmenim. Sizin şeklinde bir yol göstericim olduğundan o denli şanslıyım ki… Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Sana doğru her gün daha fazlaca fanatik oluyorum. Keşke öğrencilerinin yerinde olsam ve bütün gün seninle beraber olabilsem. Dünyanın en talihli öğrencilerinin öğretmeni, Öğretmenler Günün kutlu olsun!

Bana hem evde bununla birlikte okulda muhteşem bir yol gösterici olduğun için teşekkürler anne. Öğrencilerin fazlaca talihli fakat en talihli benim, zira 24 saatimi seninle geçiriyorum. Öğretmenler Günün kutlu olsun!

Bana hayal oluşturmayı ve bu hayallere ulaşmak için iyi mi çalışmam icap ettiğini öğreten, bir öğretmenden daha fazlaca dost gibi davranan ve esin veren olağanüstü öğretmenim, Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Öğrencilerine esin verirken, hayatlarına da anlam kattığını biliyorum. Şundan dolayı benim de dünyadaki en büyük esin kaynağım sensin. Daima yolumuza fer tutacağına inanırım. Öğretmenler Günün kutlu olsun!

“Sizin gibi harika bir öğretmenle hayatım boyunca başarılı bir yolculuğum olacağından emindim ama bu kadarını ben bile beklemiyordum. Başarı yolunda filizlenecek tohumları ekmemde bana yol gösterdiğiniz için minnettarlığımı ifade edecek hiçbir sözcük bulamıyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!”

ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLE İLGİLİ SÖZLER

İşte, Atatürk’ün Öğretmenler Günü hakkında söylediği sözler;

1. Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır… (M.Kemal Atatürk) Öğretmenler Gününüz kutlu olsun

2. Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. (M.Kemal Atatürk) Öğretmenler gününüz kutlu olsun

3. Öğretmenler!… Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir. (M.Kemal Atatürk) Öğretmenler Gününüz kutlu olsun

4. Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır. (M.Kemal Atatürk) Öğretmenler gününüz kutlu olsun

Öğretmenler günü mesajları şiirleri ve sözleri öğretmenler günü kutlu olsun

Öğretmenler günü mesajları şiirleri ve sözleri öğretmenler günü kutlu olsun

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nevşin Sevgi dedi ki:

    Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı gibi, değerli kişilik hamuruna da biçim verir. Öğretmenler Günümüz kutlu olsun.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans