Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Ramazan mesajları ve sözleri! 2022 Kısa, Uzun Ramazan mesajları ve Resimli Ramazan Ayı ile ilgili sözler

Ramazan mesajları ve sözleri! 2022 Kısa, Uzun Ramazan mesajları ve Resimli Ramazan Ayı ile ilgili sözler

Sayfa İçeriği

Ramazan mesajları ve sözleri! 2022 Kısa, Uzun Ramazan mesajları ve Resimli Ramazan Ayı ile ilgili sözler

Müslüman dünyası için eşsiz bir önemi olan bir ay daha geldi. Ramazan ayı, bu sene 2 Nisan 2022 Cumartesi günü başlayacak. Tutulacak oruçların bitimiyle beraber bayram idrak edilecek. Müslümanlar 11 ayın sultanı Ramazan’a bir kez daha kavuşacak olmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında camilerdeki toplu ibadet ve faaliyetlere ara verilmesi nedeniyle vatandaşlar, Ramazan ayı ibadetlerini evlerinde gerçekleşecek. 2022 Resimli Ramazanla ilgili sözler ve mesajları da facebook, twitter ve sosyal medyada en çok paylaşım yapılan konular arasında. Dostlarınıza güzel dileklerinizi ramazan mesajı ile göndermek isterseniz doğru yerdesiniz. Kısa, uzun, anlamlı ve resimli ramazan mesajları burada. İşte en güzel Ramazan ayı mesajları ve sözleri! Ramazan Ayınız Mübarek Olsun

Müslümanlar 11 ayın sultanı Ramazan’a bir kez daha kavuşacak olmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyor. Bu mübarek ayın feyzinden en iyi şekilde yararlanmak isteyenler birçok ibadette bulunacaklar. Eller göklere açılacak ve corona virüsü ile savaş verdiğimiz bu günleri en kısa zamanda atlatmak amacıyla dualar edilecek.

2022 Ramazan mesajları ve sözleri ile de sosyal medya üzerinde ramazan ayının anlamını ve önemini belirtebilirsiniz. Kısa, uzun ve resimli Ramazan Ayı mesajları ve sözlerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

En güzel ramazan mesajı ve sözünü kolaylıkla indirebilir ve bu sayfa içinden doğrudan dostlarınıza iletebilirsiniz. İşte en güzel Ramazan ile ilgili sözler ve ilgili mesajları!

RAMAZAN MESAJLARI VE SÖZLERİ

Ramazan ile ilgili sözler ve sözleri ile sevdiklerinizi böylesine mübarek günde unutmayın… Dualarla dolu mesajlarınızı iletebileceğiniz ramazan mesajı ve güncel sözler ile yine sozler.web.tr’de

2022 RAMAZAN MESAJLARI

En güncel Ramazan mesajları ve sözlerini bulmak amacıyla ayrıntılara bakınız. Resimli Ramazan mesajları aşağıdan indirebilirsiniz. Kısa, uzun sözleri ise kopyalayarak Instagram, Whatsapp, SMS veya diğer sosyal medya hesaplarınızdan gönderebilirsiniz. İşte 2022 Ramazan sözleri;

Ramazan ayının bütün bereketiyle kalplere sevinç ve manevi hazlar getirmesini temenni ederim.

Ramazan ayının saygı, sevgi, dayanışma ve yardımlaşma isteğinin öne çıktığı, nefsimizi bir tutam olsun terbiye edebilmeye güzel bir aracı olmasını dilerim.

Bütün İslam aleminin Ramazan ayını kutlar, bu mübarek ayın tüm insanlık için huzur, barış ve mutluluk getirmesini dilerim.

Ramazan ayının tüm evlere, kalplere, huzur ve mutluluk getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.

Allah’ım! Bu mübarek ayda sonsuz rahmet ve merhamet deryasından bir tutam da olsa nasiplenebilmemizi kısmet eyle. Ramazan ayımız mübarek olsun!

Dualarımız bir sofralarımız bereketli olsun bu mübarek ay bütün islam alemine hayırlı olsun, hayırlı ramazanlar.

İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir yüzyıla denk geldiği bu ay içinde oruçlarda birleşebilmek dileğiyle… Ramazanınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Bu ay hayırlı bir ay, kalplerimiz ibadetle çarpsın, kalplerimiz bir olsun, oruçlarınız kabul olsun.. Ramazanınız mübarek olsun!

Bu önemli ayda abla, kızkardeş, evlat, anne, baba hep beraber koronavirüs nedeniyle evde kapandık,

Hayırlı Ramazanlar

Yakınlık hangi yerde hangi vakitdedir sadece eller semaya kalktığında aklına gelenler yakında olduklarındır… Hayırlı ramazanlar

İnsanlığı ramazana götüren yol barış, sevgi ve kardeşlikten geçer. Hep birlikte birlik ve beraberlik içerinde Ramazan ayınız mübarek olsun…

Bütün İslam alemine “Ramazan ayı” mübarek olsun… Bu mübarek ayda Allah hepimize ‘Sağlık, Huzur, Barış’ nasip eylesin.

RAMAZAN AYI ANLAMI

Ramazan ayının diğer aylara göre büyük bir yeri vardır. Çünkü Ramazan ayı onbir ayın sultanıdır. Çünkü Kur’an-ı Kerim bu ayda indirilmeye başlanmıştır. Ayrıca bin aydan daha hayırlı olan “kadir gecesi” bu ay içerisindedir ve tabi ki oruç ibadeti de bu ayda yapılmaktadır. Gün batımı ile ilgili sözler

Ramazan da Kur’an-ı Kerimin yeri

Ramazan ayını değerli kılan nedenlerden birisi, Kutsal kitabımız olan Kur’an’ın bu ayda indirilmiş olmasıdır. Yüce Allah Kur’an’da ” Ramazan ayı insanları kurtuluş yolan götüren, doğruyu yanlıştan ayıran Kur’an’ın indiği aydır. “(Bakara suresi, ayet 185) buyurmuştur. Kur’an’, Allah tarafından insanlara öğüt vermek ve yol göstermek için gönderilmiştir. Bu nedenle Kur’an insan için hayati değer taşır. Kur’an okumak bir ibadettir. Peygamberimiz Allah’ın bildirdiği görev ve sorumluluklarımızı sıkça hatırlamamız için Kur’an’ı çok okumayı teşvik etmiştir. Müslümanlar, ramazan ayında Kur’an okumaya her zamankinden daha çok özen gösterirler. Bunun için evlerde veya camilerde bir araya gelerek, her gün Kur’an’dan yirmi sayfa okurlar. Ramazan ayının sonuna gelindiğin de ise Kur’an’ı baştan sona bir kez okumuş olurlar. Buna hatim denir. Daha sonra hatim duası yapılır. Müslümanlar yüzyıllar boyu bu geleneği devam ettirmişlerdir. Kur’an-ı Kerim, ramazan ayının Kadir Gecesi’nde indirilmeye başlanmıştır. Kadir gecesi ramazan ayının 27. gecesi olarak bilinir. Yüce Allah Kadir Gecesi’nin “Bin aydan daha hayırlı” olduğunu haber vermiştir. Peygamberimiz de “Kim inanarak ve sevabını Allah’tan umarak Kadir Gecesi’ni değerlendirirse geçmiş günahları bağışlanır” (Buhari) buyurarak, bu gecenin önemini belirtmiştir.

Gökkuşağı ile ilgili sözler

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Designed by Üstad Ajans