Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Regaip Kandili mesajları 2020: Resimli, en güzel, anlamlı Regaip Kandili mesajları ve sözleri

Regaip Kandili mesajları 2020: Resimli, en güzel, anlamlı Regaip Kandili mesajları ve sözleri

Sayfa İçeriği

Regaip Kandili mesajları 2020: Resimli, en güzel, anlamlı Regaip Kandili mesajları ve lafları

Regaip Kandili mesajları, resimli, ve en güzel kandil mesajları araştırılıyor. Regaib; rahmeti, bereketi ve mağfireti bolca üç ayların tinsel iklimine girildiğinin habercisidir. Recep ayının da ilk cuma gecesidir. Senenin ilk kandili 27 Şubat’ta algı ediliyor. Sevdiklerine bu mühim günün geldiğini haber vermek isteyenler birbirlerine mesajlar yolluyor, toplumsal medya hesapları üstünden paylaşımlarda bulunuyorlar. En güzel Regaib Kandili mesajlarını sizler için derledik.

Regaip Kandili mesajları, sevdiklerinin bu hususi ve kutsal gününü kutlamak isteyen vatandaşlar tarafınca yoğun alaka görüyor. Resimli, kısa, uzun ve en güzel Regaip Kandili mesajları araştırılıyor. Her sene kandil tarihleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafınca duyuruluyor. Bu senenin ilk kandili 27 Şubat’ta algı ediliyor. Müslümanlar bu gün içinde yakarma edip, yakarma edecekler. Haberimiz içinden sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel kandil mesajlarına ulaşabilirsiniz.

Regaip Kandili mesajları

REGAİP KANDİLİ MESAJLARI

Ya Rab! Bizi dosdoğru bir yola ilet; senin çizmiş olduğun istikamette ilerlet, niyetlerimizi ihlaslı eyle, ve bizlere lütfettiğin güzelliklerde bolluk kayra eyle, bu kutsal kandil gününde dualarımızı kabul eyle; Amin.

Resulullah (tez) şu şekilde buyuruyor; “Beş gece vardır ki, o gecelerde meydana getirilen yakarma reddolunmaz; Cuma gecesi, Recep ayının ilk gecesi, Şabanın yarısındaki gece (Berat gecesi), Ramazan ve Kurban Bayramı geceleri.” Regaip Kandiliniz kutlu olsun.

De ki; Rabbim! Bağışla, acıma et. Şu sebeple sen acıma edenlerin en hayırlısısın. Kandiliniz kutlu olsun.

Sevmek yakarma etmektir kim bilir… Kimseler bilmeden; duymadan ve sükunet içinde. Kalbimde ve dualarımda olan tüm sevdiklerime. Hayırlı Kandiller!

Güneşin pembeliğiyle dünyaya gelen, saflığıyla süzülen, her insana nasip olmayan sevinç denen o en güzel duygu hep seninle olsun. Kandilin mübarek olsun.

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı bu şekilde bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle kandilin kutlu olsun.

Sofranız afiyetli, paranız verimli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz iyi niyetli, bedeniniz sağlıklı, dualarınız kabul olsun, kandiliniz mübarek olsun.

Yakınlık ne mekanda ne zamandadır yalnız eller yukarı kalktığında aklına gelenler yakın olduklarındır kandiliniz kutlu olsun.

Sulh ve sevginin birleştiği, dostlukların daha oldukça büyümüş olduğu, hüzünlerin azaldığı, bir ihtimal durgun bir ihtimal bitkin, yinede sevinçli ve ümitli nice hayırlı kandillere.

Umut ederiz ki bu kutsal gece, zor günler geçirdiğimiz; ama gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yine bir uyanışa vesile olur.

Rüzgarın kemanını çaldırmış olduğu ve yağmur damlalarının pencerene vurmuş olduğu bir gecede yatağına uzanıp, keşke söylediğin bütün güzelliklerin sizin olsun. Sevinçli kandiller…

Varlığı sonsuz olan, acıma sahibi, adaletli Ulu Tanrı kendisine yakarma edenleri geri çevirmez. Dualarımızın Rabbimizin ulu katına iletilmesine vesile olan bu kutsal kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle Kandilinizi kutlarım.

Ruhu Aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi coşku, heyecan tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, kandilin kutlu olsun.

Yağmur yüklü bulutlar şeklinde gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bize sevinç veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller.

Regaip Kandili mesajları

Regaip Kandili mesajları 2020

Geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle umudun gerçekle, ışığın gölgeyle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sevgiyle barıştığı nice kandillere.

Yağmurun toprağa yaşam verdiği şeklinde dualarında yaşam bulacağı bu gecede yakarma bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz kutlu olsun.

Sen o şekilde bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna değil Tanrı’a kulsun. Ziynetler içerisinde parlayan bir nursun, senin şeklinde bir dostun kandili kutlu olsun.

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne menfaat, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.

Biçarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak için çalışıp, çabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kılan, her gün oruç tutan, meydan-I gazada cihad eden şeklinde Tanrı yanında rütbesi vardır.

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece yakarma edelim.. Tanrı affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler mutluluk yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz kutsal, dualarınız kabul olsun!

Konsun yeniden pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın aminler,kutsal akşamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler…. İyi kandiller.

Yağmur yüklü bulutlar şeklinde gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bize sevinç veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller.

REGAİB NE DEMEK?

Regaib Kandili, Regâib, arapça bir kelimedir ve “reğa-be” kökünden gelmektedir. “Reğa-be”, kelime olarak, herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için gayret sarf etmek anlamına gelir. “Reğîb” kelimesi ise, “reğabe”‘den türemiş olan bir isimdir ve kendisine rağbet edilen, arzulanan, taleb edilen şey anlamına gelir. Müennesi, “reğîbe”dir. “Reğîbe”nin çoğulu da “reğâib” dir. Kelime olarak “Regâib”in özü budur.

Resimli Cuma mesajları: en güzel, yeni Cuma mesajları

Muhsin Yazıcıoğlu Mesajları

İnstagram Sözleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

Designed by Üstad Ajans