Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Şehitler İle İlgili Sözler

Şehitler İle İlgili Sözler

Sayfa İçeriği

Şehitler İle İlgili Laflar

Şehitler İle İlgili Laflar, şehitlerimiz için laflar, şehitler için laflar, şehitlere laflar, şehitlerle alakalı laflar, şehit lafları, şehit lafları kısa, şehitlerle alakalı anlamlı laflar, en güzel şehit lafları, şehitlerle alakalı kısa laflar, şehitler için güzel laflar, şehitlerimiz ile alakalı özlü laflar

Şehitler İle İlgili Laflar vatan uğrunda şehit düşen Türk milleti için bu sayfada güzel anlamlı laflar hazır ettik. Bu sayfada yer edinen şehitler ile alakalı anlamlı lafları kısa mesajla yollayın veya toplumsal medyada paylaşın ne yapmak dilerseniz yapın tercih sizin.

şehitlerimiz için sözler

şehitlerimiz için laflar

Cesaretiyle yaşamayan esaretiyle ölür. Yavuz Sultan Selim

Şehit mi oldun mehmedim, heryeri aden kokmaya başladı.

Elimin birinde tabanca, ötekinde ise Kuran. Adeta geldi benim de şehitlik zamanım.

Bayrakları bayrak icra eden üzerindeki kandır. Toprak, şayet uğruna ölen var ise vatandır!

Bu ülke için bedeninizi verdiniz sonsuz istirahatgahınız bizim yüreklerimizdir.

Cânı, cânânı, tüm varımı alsın da Huda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüdâ!!

Olduğu yerden atıp tutan kaçaklar hain! Ülkesi için hayatlarını verenler ise şehit diye anılır ülkemde!

Kimse korkmasın nice reha harplarını meydana getirecek yüreklerimiz var.

Mehmetçiklerin yurdu anadolu, her tarafı gözü yaşlı AnaDolu.

Bu aden vatanın ekmeğini yedik amma gerekirse kurşuna kafamızı da atarız!

Vatan için ölmekse kaderim, bu şekilde kaderin ellerinden öperim. Mehmet Akif Ersoy

Dağlara tepelere, teröristlerin yüzüne ölümsüz Mehmetçik imzamı atacağım.

Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber, Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber.

Bizlere hayattayken ASKER derler, ölü iken ŞEHİT. Size ise KALLEŞ derler ölünce ise LEŞ.

Vatan şayet uğrunda olan var ise vatandır.

Kan dökmeyi seven bir ulus değiliz, sadece mevzubahis vatan ise dünyanın şah damarını keseriz.

Git yavrum yıllarca oğulsuz kalırım ben. Yüreğime taşlar basarım yavrum hadi git de ya şehit ol ya gazi…

Türk Milleti’nin aşırı sabırlı bulunduğunu, ama ayranı kabardığı vakit, Kağan arslan benzer biçimde önünde durulmadığını tüm tarih ve dünya hatırlar. Nihal Atsız

Şahsınıza kötülük icra eden düşmanınızı affedin. Sadece vatanınıza, milletinize kötülük eden kim olursa olsun mutlaka affetmeyin. Hz. Ali

Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ise ölüme sürükler. Yavuz Sultan Selim

Şehitler İle İlgili Sözler

şehitler için laflar

Bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet edenler, normal olarak bigün ekmek yedikleri yerden kurşunda bölgeler.

Dün gece derin bir uykuya daldım, oldukça güzel bi rüyayla sabah uyandım. Sen ise vatan derdindeymişsin MEHMEDİM şehit olmuşsun oldukça utandım…

Ölüm inançsız insanoğlu için korkulu bir sondur fakat inananlar için ne kadar zevkli bir başlangıçtır! Muhsin Yazıcıoğlu

Vatanımız için şehit olmuş askerim. Milletçe ağlıyoruz acımız oldukça derin. Bitmeli bu terör içimiz olmalı serin. Şehitler ölmez vatan bölünmez.

Ben Türk’üm, Türk tutsak olmaz. Ben Türk’üm, Türk Devletsiz olmaz. Ben Türk’üm, Türk Bayraksız olmaz. Ben Türk’üm, Türk Ezansız olmaz. Ben Türk’üm, Türk Hürriyetsiz olmaz. Muhsin Yazıcıoğlu

“Kim Allâh’a ve Rasûl’e itâat ederse, işte onlar, Allâh’ın kendilerine nîmet verdiği peygamberler, sıddîklar, şehitler ve sâlihlerle beraberdir. Onlar ne güzel arkadaştırlar.” (Nisâ, 69)

Senin kanınla yoğruldu bu mukaddes topraklar senin kanınla yeşerdi soluk aldığımız bu ağaçlar gözün arkada kalmasın, ey şehidim!

Tanrı yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyiniz. Bilâkis onlar diridirler, lâkin siz anlayamazsınız. (Bakara, 154)

Iyi mi öldü dedim iyi mi ben ona, Mehmetler ölmez, Şehitler ölmez. Öldü denilmezmiş şehit olana Mehmetler ölmez, Şehitler ölmez.

24 Şehit daha 24 çift göz daha kapanmış oldu hayata. 24 ananın daha hıçkırıkları karıştı toprağa. 24 baba daha ağladı evladının musalla taşı çevresinde.  Bizler kolay uyuyalım diye 24 vatan çocuğu ebediyen uyudu.

Ard arda dizili ay yıldızlı bayraklara bürünmüş, yaşamının baharında soldurulmuş, kefenlerine kan bulaştırılmış aden bekçileri, uğurlanıyor analarının feryatlarıyla mekânların en yücesine

…Tanrı yolunda öldürülenlere ulaşınca, Tanrı onların yaptıklarını boşa çıkarmaz.”(Muhammed Suresi , 4)

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı kıymet. Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhîd’i… Bedr’in arslanları sadece, bu kadar şanlı idi. (Mehmet Akif Ersoy)

şehitlere laflar

Bu yurt baştan başa şehitler ve gaziler diyarıdır. Bu vatan bir boydan bir boya tunç heykeller otağıdır. Ne hain komünistin propagandası, ne kahpe Yahudi’nin casusluğu, ne kurnaz melez vatan hainlerinin çirkefliği bu tunç heykelliği, bu sarp yalçınlığı deviremez!

Konuyorsa dalına bölücü leş kargaları: Dal kesilsin. Bölücüler şehre kadar iniyorsa dağdan: Yol kesilsin. Şayet ki askerime kurşun sıkıyorsa: Kol kesilsin. Bu vatana ihanet eden baş ise: Baş kesilsin.

Utanıyorum şehidim utanıyorum yemekten içmekten senin annen ağlarken gülmekten utanıyorum! Sanma ki; unutuyor, unutturuyoruz. Unutanları barındırmaktan utanıyorum. SEN; vatan için bizim için şehit olurken, seni görmezden gelenlerden utanıyorum.

Acıma timsali aziz milletimize başsağlığı dilerken, her bir vatandaşımıza Peygamberimizin diliyle sesleniyorum: “La tahzen! İnnallahe meana! Sakın hüzne teslim olma! Tanrı şüphesiz ki bizimledir!”

Türk Milleti, üç bin yıldan beri vardır. O’nun varoluşu, büyüklüğü, gücü, tarihe damgasını vuruşu, bir tek ulusal karakteriyle olası olabilmiştir. Nihal Atsız

Şehitlerimize Ulu Rabbimizden bağışlama ve mağfiret, yüreklerine ateş düşen ailelerine sabır ve metanet, yaralılarımıza ise acele şifalar temenni ediyorum. 

Cuma mesajları 2020 yeni resimli – Cuma mesajları kısa, uzun, resimli Cuma mesajları anlamlı seçenekler

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ

Designed by Üstad Ajans