Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Selçuk Bayraktar paylaştı: Bayraktar Akıncı TİHA ilk kez gökyüzüyle buluştu

  • Teknoloji
  • 07 Aralık 2019
  • Selçuk Bayraktar paylaştı: Bayraktar Akıncı TİHA ilk kez gökyüzüyle buluştu için yorumlar kapalı
  • 1.016 KEZ OKUNDU
Selçuk Bayraktar paylaştı: Bayraktar Akıncı TİHA ilk kez gökyüzüyle buluştu

Geçtiğmiz Eylül ayında meydana getirilen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde görücüye çıkan İHA Akıncı TİHA ilk kez havalandı. Akıncı TİHA’nın gökyüzündeki anlarını paylaşan Baykar’ın Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, “TİHA – Tutku, İnanç, Hayal, Azim…” ifadelerini kullandı.

Eylül ayında meydana getirilen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde sergilenen İnsansız Hava Aracı Akıncı TİHA ilk kez sema ile buluştu.

Baykar’ın Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Akıncı TİHA’nın ilk havalandığı anların görüntüsünü toplumsal medya hesabından paylaştı.

“MİLLETİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Bayraktar’ın mesajında, “TİHA – Tutku, İnanç, Hayal, Azim… Bayraktar AKINCI TİHA siz değerli ziyaretçilerimizin dualarıyla bugün ilk kez gökyüzüyle buluştu. Destek veren ve bizlerden duasını esirgemeyen Milletimize teşekkürlerimizi sunarız.” ifadelerini kullandı.İlk uçuş anına ilişkin ilk görüntülerin yer almış olduğu videoda, Selçuk Bayraktar’ın ekibiyle beraber ilk uçuş anını takip ederek kutlama etmiş olduğu ve duygusal anların yaşandığı gözlendi.

AKINCI TİHA’NIN ÖZELLİKLERİ:

-Ulusal iletişim sistemi

-Ulusal AESA radar

-İrtifa 40.000 ft

-Havada kalış süresi 24 saat

-Kalkış ağırlığı 4.5 ton

-Yararlı yük: 900 kilo harici, 450 kilo dahili

-Türkiye, bu sınıfta İHA geliştiren 3 ülkeden biri konumunda.

“SAVAŞ UÇAĞININ GÖREVLERİNİ İCRA EDEBİLİYOR”

Konvansiyonel muharebe ve stratejik görevleri yapabilmesi, seyir füzesi taşıyabiliyor olması ve önünde hususi bir radarı olmasıyla dikkat çeken Akıncı TİHA, 40 bin fit irtifaya kadar çıkabilen, 24 saat havada kalan ve yararlı yük taşıma kapasitesi bin 350 kilograma kadar ulaşan özellikleriyle cenk uçaklarının yapmış olduğu bir kısım görevleri icra ediyor.

“FÜZELERLE DONATILABİLİYOR”

Taşımış olduğu elektronik destek podu, uydu iletişim sistemleri, hava-hava radarları, engel tespit radarı, bileşik açıklıklı radar benzer biçimde oldukça daha gelişmiş yararlı yüklerle vazife meydana getirecek olan Akıncı, hava bombardımanı icra ederek ulusal olarak geliştirilen hava-hava füzeleriyle donatılabilecek. Akıncı İHA’ya bununla beraber F-16’nın taşıyabildiği tüm cephaneler ile Roketsan’ın ürettiği SOM-J füzesini oldukça rahat bir şekilde entegre edilebilecek.

İşteAkıncı TİHA’nın TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ndeki görüntüleri:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans