Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Sığınmacı küçüklere ablalık yapan Hadise, Erdoğan’a övgü yağdırdı: Kimse sahip çıkmazken o kollarını açtı

  • Yaşam
  • 04 Kasım 2019
  • Sığınmacı küçüklere ablalık yapan Hadise, Erdoğan’a övgü yağdırdı: Kimse sahip çıkmazken o kollarını açtı için yorumlar kapalı
  • 589 KEZ OKUNDU
Sığınmacı küçüklere ablalık yapan Hadise, Erdoğan’a övgü yağdırdı: Kimse sahip çıkmazken o kollarını açtı

Kıbrıs’ta düzenlenen Pediatri Kongresinin gala gecesinde sahne alan müzisyen Hadise’nin iki senedir sığınmacı küçüklere haiz çıkmış olduğu ortaya çıktı. Mevzu hakkında konuşan Hadise, sığınmacı küçüklere destek veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Gazimağusa kentinde, Dünya Internasyonal Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörü Kerem Hasanoğlu’nun ev sahipliğinde, 63’üncü Türkiye Ulusal Pediatri Kongresi düzenlendi. Etkinlikte sahne alan ve 2 senedir sığınmacı küçüklere sahiplenen Hadise, Erdoğan’a övgü yağdırdı.

“DÜNYANIN HİÇBİR ÜLKESİ TÜRKİYE KADAR DUYARLI DEĞİL”

Gazimağusa’da, 63’üncü Türkiye Ulusal Pediatri Kongresi gerçekleştirildi. IPA Dış İlişkiler Direktörü Kerem Hasanoğlu’nun ev sahipliğindeki kongrede, sığınmacı çocuklar mevzusu konuşuldu. Kongrede hitap eden Kerem Hasanoğlu, dünyanın hiçbir ülkesinin, sığınmacılar mevzusunda Türkiye kadar duyarlı olmadığını ve bu kadar oldukça çocuğa bakamayacağını söylemiş oldu.

“CUMHURBAŞKANIMIZI TAKDİR EDİYORUM”

63’üncü Türkiye Ulusal Pediatri Kongresi’nde müzisyen Hadise de konser verdi. Türkiye’de yaşayan Suriyeli sığınmacı çocuklarla ilgili konuşan Hadise, “Sığınmacılar mevzusunda Sayın Cumhurbaşkanımızı oldukça takdir ediyorum; bundan dolayı asla kimse bu yavrucaklara haiz çıkmazken, Sayın Cumhurbaşkanımız sahiplendi. Bu oldukça mühim. Türkiye, ten rengine, nereden geldiklerine bakmadan onlara kollarını açtı. Onlara sahiplenmek, hakikaten onur duyulacak bir şey. Bu mevzuda bizlere tepki gösteren ülkeler de oldukça fazla konuşmasınlar. Bizi takdir etsinler, alkışlasınlar bir tek. Biz ülke olarak onlara aile oluyoruz. Doğal olarak yolumuz uzun. Bu evlatların eğitimi, barınması, beslenmesi var. Bunların geleceğini kimse düşünmüyor fakat bir tek Türkiye düşünüyor. İşte bu yüzden ben ülkemle onur duyuyorum” dedi.

“HADİSE, TÜM ÇALIŞMALARIMIZA DESTEK VERİYOR”

Hadise’nin sığınmacı çocuklarla yakından ilgilendiğini belirten Kerem Hasanoğlu, birçok çocuğa da ablalık yaptığını belirterek, “Kimse bilmiyor; fakat Hadise hanım, ortalama 2 senedir Türkiye’deki kurumumuzun çocuklarla ilgili tüm çalışmalarına arka planda destek veriyor. Dünya evlatları için içsel ablalık yapıyor” diye konuştu.

Şarkıcı hadise'nin 2 yıldır mültecilere destek verdiği ortaya çıktıMüzisyen Hadise’nin 2 senedir mültecilere destek verdiği ortaya çıktı

Kaynak: DHAVİDEO: Sığınmacı küçüklere ablalık icra eden Hadise, Erdoğan’a övgü yağdırdı: Kimse haiz çıkmazken o kollarını açtı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans