Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

TBMM’de yeni yasama yılı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Genel Kurul’a hitap ediyor

  • Genel
  • 01 Ekim 2019
  • TBMM’de yeni yasama yılı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Genel Kurul’a hitap ediyor için yorumlar kapalı
  • 321 KEZ OKUNDU
TBMM’de yeni yasama yılı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Genel Kurul’a hitap ediyor

18 Temmuz’da tatile giren ve 2,5 ay dinlence icra eden TBMM bugün açıldı. Yeni yasama yılının açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM Genel Kurulu’nda milletvekillerine hitap ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu 27. Dönem 3. Yasama Yılı’nın açılışında konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;

“Sayın Başkan, kıymetli milletvekilleri, TBMM’nin 27’inci dönem 3’üncü yasama yılının açılışında sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle, hürmetle selamlıyorum. Büyük Millet Meclisi’nin açılışından günümüze kadar ülkemize hizmet eden tüm milletvekillerimizi saygıyla anıyorum. Hayatta olan milletvekillerinin tamamına sıhhat, vefat edenlere Tanrı’tan rahmet temenni ediyorum.

Malazgirt’ten İstiklal harbimize, terörle savaşım sürecimizde kadar bu toprakların vatanımızı olması için savaşım eden kahramanlarımızı minnetle yad ediyorum.

“BU MİLLET BİR KEZ DAHA KIYAM EDEREK AYAĞA KALKMIŞTIR”

Suriye’de Irak’ta Afganistan’da Lübnan’da Balkanlar’da bayrağımızı gururla dalgalandıran güvenlik güçlerimize başarılar temenni ediyorum. İstiklal Harbimizin başlamasının 100. Yıl dönümü… Bir çağ ilkin Samsun’dan başlayıp Ankara’da ilk menziline ulaşan bu kutlu seyahat 1920’de Meclis’İn açılışıyla yeni bir safhaya evrilmiştir.Genç cumhuriyet fidanı 4 yıl sonrasında bir asrını geride bırakacaktır. Cumhurbaşkanlığı forsunda sembolleri yer edinen devletlere baktığımızda 2200 senelik bir mirasa haiz olduğumuzu görüyoruz. Bu esareti kabul etmediğimizi ifade ediyor. Türkiye’yi sınırları cetvelle çizilmiş, müesseseleri sûni olarak kurulmuş toplumlarla karıştıranlar oluyor. Terör örgütleriyle mısra getirilmeye çalışılan bu millet bir kez daha kıyam ederek ayağa kalkmıştır.

“HER SEFERİNDE MİLLİ İRADE ÜSTÜN GELMİŞTİR”

Bu süreçte verdiği mücadeleyle TBMM de ikinci kez gazilik unvanı ile şereflenmiştir. 15 Temmuz gecesi atılan her bomba kararlılığımızı daha da perçinlemiştir.Eğer bugün geleceğimize daha güvenle bakıyorsak bu mücadelenin başarısı sayesindedir.TBMM’nin itibarını her şeyin üstünde tutmamız gerekiyor. Minik bir azınlığın çıkarını korumaya çalışan tüm darbelerin ilk hedefinde hep bu meclis olmuştur. Her seferinde ulusal irade üstün gelmiştir.”

Ayrıntılar geliyor….

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans