Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

TOKİ’nin ikinci indirim kampanyası başladı! Yüzde 22 indirim yapılacak

  • Gündem
  • 23 Eylül 2019
  • TOKİ’nin ikinci indirim kampanyası başladı! Yüzde 22 indirim yapılacak için yorumlar kapalı
  • 501 KEZ OKUNDU
TOKİ’nin ikinci indirim kampanyası başladı! Yüzde 22 indirim yapılacak

Borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için TOKİ’nin ikinci indirim kampanyası bugün başladı. Kampanya kapsamında peşin ödeme yapan borçlulara yüzde 22 indirim yapılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı’nın borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasına başvurular bugün başladı.

TOKİ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, bu yıl ikincisi düzenlenen kampanyada alıcılara peşin ödemelerde yüzde 22 indirim yapılacak. Kampanyadan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Bu kişiler, borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

18 EKİM’E KADAR BAŞVURULABİLECEK

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, bugünden itibaren 18 Ekim’e kadar ilgili bankaya başvurabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

İndirim uygulaması kapsamında olan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının, başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

TAKSİDİ 12 AY VE DAHA AZ OLANLAR YARARLANAMAYACAK

Kampanyadan, satışları 2018’in Haziran ayı sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksidi yine 2018’in Haziran ayı sonuna kadar başlamış konut ve iş yeri sahipleri yararlanacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.

Kampanyadan faydalanmak isteyenler, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans