Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Ufak Tefek Cinayetler’in Merve’si çiftçi oldu

  • Yaşam
  • 20 Ekim 2019
  • Ufak Tefek Cinayetler’in Merve’si çiftçi oldu için yorumlar kapalı
  • 843 KEZ OKUNDU
Ufak Tefek Cinayetler’in Merve’si çiftçi oldu

Ufak Tefek Cinayetler’de Merve karakterini başarıyla canlandıran Aslıhan Gürbüz, çiftçiliğe başladı.

Bir döneme damga vuran Ufak Tefek Cinayetler’de Merve karakterine yaşam veren ve performansıyla alkış toplayan güzel oyuncu Aslıhan Gürbüz, son zamanlarda çiftçiliğe merak saldı. Gürbüz, Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursu’na gidiyor.

TARIMLA İLGİLENİYOR

Ufak Tefek Cinayetler’in final yapmasından sonrasında ekranlara ara veren başarı göstermiş oyuncu, yeni uğraşıyla merakta olan fanatiklerinin karşısına çıktı.Gürbüz, son olarak çiftçiliğe merak saldı. Doğaya ve hayvanlara ilgisi hepimiz tarafınca malum güzel oyuncu, tarımla ilgileniyor.

MAGAZİN GÜNDEMİNE MANŞET VERDİ

Balıkesir’de 4. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Kursu’na gitmeye başlayarak 9 gündür eğitim alan Aslıhan Gürbüz, öğrendiklerini toplumsal medya hesabından takipçileriyle paylaştı. Almış olduğu eğitim hakkında hayranlarını bilgilendiren Gürbüz magazin gündemine de gönderme yapmayı dikkatsizlik etmedi.

Güzel oyuncu Instagram hesabından şu notu paylaştı;”GELSİN ‘ÇİFTÇİ OLDU’ BAŞLIKLARI”

“9 gündür “Tıbbi ve aromatik nebat yetiştiriciliği” üstüne bir eğitim alıyorum, değişik sektörlerden 75 dostum ile beraber. (Burası işin magazin kısmı, gelsin “ziraatçi oldu” başlıkları) Fakat ben size, eğitim aldığım yeri anlatmak isterim. BAÇEM (Balıkesir ziraatçi eğitim merkezi), Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı bir müdürlüktür. Burhaniye de Börezli köyünde 100 dönümlük bir araziye kurulmuş bir ilim irfan yuvası da diyebiliriz. Hakikaten bir avuç insan 2015 den beri harikalar yaratmış burada, büyük özverilerle çalışmışlar. Oldukca büyük ve mühim şeyler keşfetmişler, üretmişler, öğrenmişler ve öğretmişler.”

“BEN GİBİLERE TOPRAĞIN ŞİFASINI ANLATTILAR”

“4 dönem öncem toprakla haşır neşir iken, balkonda çiçek yetiştiremeyen bana ve benim gibilere, tabiatın şifasından, toprağın bereketine, suyun kutsallığından, tarlada ki emeğe her şeyi tek tek anlattılar. 4 kuşaktır çiftçilik yapanlara, uzaklardan köylerden gelenlere, ziraat mühendislerine de anlattılar, onlarla da detayları paylaştılar.”

“BU EĞİTİM TÜM TÜRKİYE’YE YAYILSIN”

“Araştırın, neler yapmışlar, iyi mi eğitimler vermişler iyi mi festivaller düzenlemişler. Siyasetten bürokrasiden anlamam fakat bu eğitimin bu oluşumun tüm belediyelere ve dolayısıyla ülkeye yayılması icap ettiğini düşünüyorum.”

“HEP BİRLİKTE ÇALIŞALIM”

“Sevgili büyüklerim, bir inceleyin, kendi şehirlerinize uyarlayın, burası her bilgisini tecrübesini paylaşan bir kurum. Bu bilgiler bu eğitim tamamımız için mühim, geleceğimiz bu topraklarda, gelin hep beraber emek harcayarak tıbbi ve aromatik bitkiyi en iyi yetiştiren ülkeler arasına girelim.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans