Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Ufaklıklara yönelik promosyonlara düzenleme yapılmış oldu

Ufaklıklara yönelik promosyonlara düzenleme yapılmış oldu

Aşırı tüketimi tavsiye edilmeyen gıdalarda, aslolan ürünün haricinde evlatların ilgi alanlarına ve beğenilerine yönelik ürünler armağan olarak verilemeyecek.

Tecim Bakanlığının “Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliğinde Değişim Yapılmasına Dair Yönetmelik”i Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna gore, ürünle armağan edilen promosyonun tüketicilerce kolay şekilde edinilebilmesi amacıyla promosyonu düzenleyen tarafınca her türlü etkin yöntem sağlanacak.

Aşırı tüketimi tavsiye edilmeyen gıdaların satışını artırmaya yönelik uygulamalar kapsamında, çocuklar hedef alınarak, aslolan ürünün dışındaki evlatların ilgi alanlarına ve beğenilerine yönelik ürünler, ürünün yanında armağan olarak verilemeyecek.

SİLAH REKLAMINA KISITLAMA

Öte taraftan düzenlemeyle yetkili makamlardan izin alarak etkinlik gösteren tabanca üreticisi ve satıcıları, ilgili mevzuatta yer edinen hükümlere aykırı olmamak koşuluyla, kendilerine ilişkin kurumsal web sitelerinde, fuarlara katılım için hazırladıkları materyaller vesilesiyle ve hususi olarak avcılık ve atıcılık üstüne tematik gösterim icra eden mecralarda reklamlarını yapabilecekler. Bunun haricinde, her türlü alev ateş yada ateşsiz tabanca ile bunların üreticisi ve satıcısının reklamı yasak olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Designed by Üstad Ajans