Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Uğur Böceği’nin Şans Sembolü Olması Hikayesi

  • Güzel Sözler
  • 24 Ekim 2020
  • Uğur Böceği’nin Şans Sembolü Olması Hikayesi için yorumlar kapalı
  • 1.052 KEZ OKUNDU
Uğur Böceği’nin Şans Sembolü Olması Hikayesi

Uğur Böceği’nin Şans Sembolü Olması Hikayesi

Fransa Kralı II. Robert’in (972-1031) hükümdarlığı altında bir mahkum ölüm cezasına çarptırıldı. Mahkum haksızlık yaşadığını ve masum olduğunu ilan etti ama ne yazık ki kimse dinlemedi.

Maalesef zaman hızlıca ilerledi ve mahkumun halka açık infaz günü geldi. O dönemlerde yapıldığı gibi mahkumun idamı giyotin ile gerçekleştirilecekti. Mahkum başını giyotine koyduğunda, mahkum edilen adamın boynuna bir uğur böceği kondu. İnfazcının dikkati dağıldığı için uğur böceğini kovaladı. Ancak uğur böceği bu hareketini defalarca sürdürdü ve cellatın dikkatini dağıttı. Uğur böceği onu her atmaya çalıştığında, nazikçe geri döndü.

Kral II. Robert, Dindar ve Bilge olarak biliniyordu. Kafirlere tahammülü olmayan sadık bir adamdı. Küçük böceğin eyleminin ilahi bir müdahale olduğuna inanıyordu. Uğur böceği ( Fransızca’da Coccinelle ) bête a Bon Dieu (kelimenin tam anlamıyla geçişi İyi Tanrı’nın hayvanıdır) oldu.

Kral II. Robert infazı durdurdu ve mahkumun hayatını bağışladı. Kısa bir süre sonra, gerçek katil bulunarak adam masum bulundu ve özgürlüğüne kavuştu.

Bir uğur böceği üzerinize düşerse dileğinizin gerçekleşeceği söyleniyor. Diğerleri, kırmızı ceket ne kadar parlaksa, şans o kadar güçlü ve yaratığın kanatlarındaki siyah noktaların sayısının, şanslı müdahaleyle kutsanacağınız ay sayısı olacağına inanılıyor.

Bu hikayeyi de kabul etmenin zararı olmaz. Sabır İle İlgili Sözler – Sabır Sözleri Kısa

Uğur böceği bir şans sembolüdür

Birçok kültür, uğur böceklerinin şans ve esenlik taşıdığına inanır.

  • Fransa’da, üzerinize bir uğur böceği konduğunda, rahatsızlıklarınız yakında geçecek demektir.
  • Eğer onu kasten öldürürseniz, üzüntü ve kederle kendinizi lanetleneceksiniz.
  • Belçika’da, bir uğur böceği bir kadının elinde sürünürse, yakında evlenecek anlamına gelir.
  • İngilizler için uğur böcekleri güzel havayı duyurur.
  • Ve İtalyan anneler, bir uğur böceği ( küçük ebeler anlamına gelen C ommaruccia ) bebeğin beşiğine konduğunda çocuklarının şanslı bir hayat yaşayacağına inanıyor.

Uğur böceği sözleri

Bir uğur böceği ne kadar cesur olmalı! Her yağmur damlası onun kadar büyük. Yağmur damlaları senin kadar büyük düşerse ne yapacağını hayal edebiliyor musun? Aileen Fisher

Böyle bakılınca böyle aramadan, böyle yalın, böyle çocuksu gözlerle bakılınca, güzeldi dünya. Ay ve yıldızlar güzeldi, güzeldi çay ve sahil, orman ve kaya, keçi ve uğur böceği, çiçek ve kelebek güzeldi. Güzel ve iç açıcıydı dünyayı böyle gezip dolaşmak, böyle çocuksu, böyle uyanmış, çevresine karşı böyle kucak açarak, güvensizlikten böylesine uzak. Hermann Hesse

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans